Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Kányási Veronika a klub egyik meghatározó alakjává vált, nemcsak a pályán nyújtott teljesítményével, hanem egyéniségével is.
Kányási Veronika aláírt a következő szezonra a DVTK HUNTHERM együtteséhez. A rutinos játékos 2018-ban érkezett Diósgyőrbe, azóta pedig a miskolci klub egyik meghatározó alakjává vált, nemcsak a pályán nyújtott teljesítményével, hanem egyéniségével is.
Kányási Veronika 2021 óta viseli a csapatkapitányi karszalagot, és az elmúlt évek során a klub legsikeresebb játékosai közé emelkedett. Diósgyőri pályafutása során két alkalommal hódította el a Magyar Kupát (2021/2022, 2024/2025), emellett magyar bajnoki címet ünnepelhetett a 2023/2024-es idényben. A sikersorozatot tovább gazdagítja két bajnoki ezüstérem (2018/2019, 2024/2025; 2025/2026), valamint két bronzérem (2021/2022;2022/2023).
Az idei szezon azonban nem alakult könnyen a válogatott játékos számára. Sérülések hátráltatták, amelyek miatt a nemzeti csapattal sem tudott részt venni a világbajnoki selejtezőkön. A szurkolók számára ugyanakkor jó hír, hogy mára teljesen egészséges, így minden esély megvan arra, hogy a következő idényben ismét meghatározó szerepet töltsön be a diósgyőri együttesben.
A hosszabbítás kapcsán Magyar Gergely, a DVTK HUNTHERM vezetőedzője is örömét fejezte ki:
„Nagyon örülök, hogy Kányási Veronika aláírt jövő szezonra is a felnőtt csapathoz, ezzel egy fontos láncszem került a helyére. Azt gondolom, hogy ő eddig is bizonyította, hogy a szíve és a lelke is a DVTK-é. Nagyon fontos szerepe volt annak idején a bajnoki cím megszerzésében és a kupa győzelmekben. Remélem, hogy a rutinjával a fiatalokkal kiegészülve együtt ütőképes csapatot alakítunk ki.
A további szerepével kapcsolatban, illetve a szakmai kérdésekben leülünk egyeztetni, de ettől függetlenül azt gondolom, hogy a csapaton belül meghatározó szerepet fog betölteni mind a pályán, mind a pályán kívül.”
A hosszabbítás egyértelmű üzenet a szurkolók számára: a DVTK továbbra is épít egyik legfontosabb játékosára, aki tapasztalatával és mentalitásával kulcsszerepet vállalhat abban, hogy a csapat ismét a hazai élmezőnyben harcoljon a trófeákért.
forrás: dvtk.eu
Ez remek hír, mindennek az alapja.Remélem, Nina is hosszabbít, én őt is kulcsjátékosnak tartom, persze ő inkább a védekezésben erős, ami nem olyan látványos. Úgy gondolom, hogy kettejük idei gyengébbnek tűnő teljesítményéhez az is hozzájárult, hogy szélesebb volt a mezőny-rotáció, és kevesebb játékidő jutott nekik. Réka távozásával több felelősséget is kell vállalniuk, Verának pl. nemcsak hármasokkal kell kísérleteznie. Az első EL-idényben remekül ment a játék, akkor az volt a baj, hogy darabra kevesen vagyunk. Na, majdcsak kialakul.
Azért ott van Magyar Gergely mondandójában a lényeg, tehát ne számítsunk nagy dolgokra. Vera rutinja a fiatalokkal kiegészülve talán a 4 közé jutásra elég lehet. Na de kik lesznek a fiatalok? Akiket 2-3 éven keresztül elküldözgettünk, hogy legyen pénz a fakezű légiósokra? Szabó Fannit szívesen látnám újra itt pl.
Itt jön az amit egy másilk topikba írtam,hogy sokba kerül az aréna fentartáa. A bajnoki döntőben nem volt teltház. Ha harmadik helyért mennénk,akkor az eddigi nézőszám is lecsökken. Persze kevesebb pénz kell a csapatra ebben az esetben. Sajnos halodokllik a női kosárlabada mint sportág. itthon évek óta 3 max négy csapatos a bajnokság, ráadásul az aranyra esélyes rendre behúzza csak tavaly persze mi voltunk a kivétel. Idén sima volt a Pécs győzelme a második hely is sima volt. gyakorlatilag előre boritékolható volt a sorrend. Talán a Szekszárd pukkat ki a végére jobban a vártnál. Pénz nem igen lesz a csapatra. Ezért " Én jobban értékelek egy erőn felül megszerzett bronzérmet" kellene belőni amihez, ha Vera lenne a vezéregyénisége nem biztos,hogy összejön. Szép, kedves, aranyos és a miénk, de nem egy vezér tipus vagy nem jól volt eddig kihasználva a tudása.....
Dubei ne is jöjjön, hiába jó képességű játékos, ha a személyisége bomlasztó. A vb-n azert hiányozni fog, tudja vki h miért vonult vissza?
Dubei Pestre megy Dúl meg Győrbe apához.
Vera igazi diósgyőri. Nem megbántva azért rem÷lem nem Ő lesz a legnagyobb név a csapatban. Sajnos az,hogy szerethető a csapat az nem fog eredménnyel párosulni.
Ez igaz, viszont a hazai piacról nem igazán tudsz igazolni, de várjuk ki a végét. Elvileg többeknek már meg van a helye, csak a bejelentésekre kell várni.Egy Dombai vagy Dúl Panka erősítés lenne, de szerintem még Dubei is. Ebben a helyzetben Nina és Vera maradása jó igazolásnak mondható.
Verának örülök, bár ő is legfeljebb egy jó iparos, Nina viszont középszer az elmúlt 2 év alapján. Egyikük sem tud tartósan jó teljesítményt nyújtani és húzóember lenni.
Tudtam, hogy Verában nem csalódunk. Nina is marad. Remélem, azért akadnak ütős nevek is az érkezők között.