Vég-Dudás Anna 32 pontot dobott a Hepp Kupa negyeddöntőjében

Szerző: Jáborcsik András | 2024-01-07 17:42:00

DVTK U23 - DÁVID KORNÉL KA 91-74 (24-20, 22-22, 25-15, 20-17)

Miskolc, DVTK Aréna

Játlkvezetők: Domán István, Marton Péter

DVTK U23: Aho T. 19/3, Fárbás 8, Toman 16/3, Oláh 11/9, Vég-Dudás 32. Csere: Poczkodi-, Tózer 3/3, Győri 2, Kovács-.

Dávid Kornél KA: Szűcs L.K. 2, Varga 19, Papp 2, Laufer 28/9, Frindt 7/3. Csere: Szűcs L.G. 8/6, Drávecz 6, Dávid 2.

A Hepp kupa negyeddöntőjében a DVTK U23 hazai pályán aratott 91-74-es sikert a Dávid Kornél KA ellen. A találkozóról a wbasket.hu számolt be.

Kosárváltásokkal indult a találkozó (6-6), azonban pár ponttal meglépett a Fehérvár. Vég-Dudás és Toman vezérletével 15-11-re átvette a vezetést a Diósgyőr, de Szűcs és Laufer is triplát értékesített a vendégektől, így ismét egál lett az eredmény (17-17). Többször is próbált leszakadni a DVTK, de mindig volt valaki fehérvári oldalról, aki egy jó vállalással pontokat szerzett, azonban a negyed végére még így is négy ponttal előrébb járt a hazai csapat (24-20).

Jól kezdték a második negyedet a Dávid Kornél KA játékosai, szép egyéni megoldásokkal átvették a vezetést (24-27). Aho Tyra továbbra is vezére volt a DVTK-nak, így nem maradt sokáig vendég kézben az irányítás (28-27). Csapatjátékot láthattak a nézők a diósgyőriektől, kiválóan használták ki a helyzeteiket, és az eddigi legnagyobb hét pontos előnynél kért időt a vendég edző (40-33). Jól is jött ez rövid eligazítás a fehérváriaknak, mert először 2 pontra zárkóztak (40-38), majd 40-40-nél újból egyenlítettek. A félidőig még pár kosár beesett mind a két oldalon, és 46-42-es hazai vezetésnél mentek pihenőre a csapatok.

A nagyszünet után a hazaiak ritmust váltottak, és Toman szerzett labdájával 55-44-re szakadtak le ellenfeleiktől. Vég-Dudás Anna játékát nem tudták limitálni a fehérváriak, 20 pontnál járt ekkor a játékos. A vendégek Laufer pontjaival tartották magukat közel a DVTK-hoz, azonban 11 pont körül állandósulni látszott a differencia (61-50). A harmadik 10 perc végén 71-57-es eredményt rögzíthettünk.

A negyedik negyedet fehérvári pontok indították, benéztek 10 pont alá a vendégek (71-63). Tovább csökkent a két csapat közti különbség, de Oláh a legjobbkor dobott hárompontosa 76-67-es előnyt hagyott a DVTK-nak. Kovács Dénesnek 5 pontos vezetésnél kellett időt kérnie, mert akadozott a csapata játéka (76-71). 9-1-es futást követően újra magabiztos előnnyel rendelkezett a hazai gárda (85-72). Az utolsó egy percbe érve nem volt kérdés, hogy ki nyeri a mérkőzést, Aho és Toman pontjai után 91-72 volt az állás. Laufer Gabriella még bedobta a büntetőit, 91-74-es végeredmény született.

Ezzel a győzelemmel a DVTK U23 tovább menetelhet az elődöntőbe, valamint őrzik a veretlen szériájukat. A Dávid Kornél KA legeredményesebb játékosa Laufer Gabriella lett 28 ponttal, valamint Varga Sára dobott 19 pontot. A DVTK U23 csapatából Vég-Dudás Anna 32 ponttal és 15 lepattanóval emelkedett ki, mellette Aho Tyra 19 pontot, 8 lepattanót és 9 gólpasszt jegyzett. Toman Petra is 16 egységig jutott.

Kovács Dénes (vezetőedző, DVTK U23): “Hatalmas gratuláció a csajoknak! Külön kiemelendő Vég-Dudás Anna klasszis játéka. Nagy örömmel tölt el hogy hétről hétre más és más játékos tud kiemelkedő teljesítményt nyújtani, ez mutatja a csapat erejét illetve a kiváló munkát amit az A és B csoportban végzünk és az Akadémiánk erejét. Bizakodva várjuk a Hepp kupa 4-es döntőjét úgy gondolom hogy jó reményekkel vághatunk neki. Szeretnék gratulálni a fehérváriaknak nagy fejlődésen mentek keresztül az utolsó találkozásunk óta és külön sok sikert kívánnék Szentpáli Gergő kollégámnak, sajnos kevesen vagyunk pécsi kötődésű szakemberek így csak a legjobbakat kívánhatom.”

Szentpáli Gergő (vezetőedző, Dávid Kornél KA): “A vereség ellenére nem vagyok elégedetlen. Értékes mérkőzést játszottunk az eddigi veretlen DVTK ellen, 35 percig nyílt volt a mérkőzés. Küzdöttünk végig, számomra ez volt a legfontosabb ma! Ilyen kvalitású ellenfél ellen tudunk a legtöbbet fejlődni. Két hét múlva újra találkozunk velük végre hazai pályán, a mai hibákat javítva még szorosabb mérkőzést várok, mindent meg fogunk tenni a győzelem érdekében.”