DVTK - Paks 1-4

Szerző: objektív | 2021-04-11 11:08:00

OTP Bank LIga 28. forduló

Legutóbb a zalaegerszegi meccs előtt a cikkben azt írtam, utoljára hagyja el az ajkamat az a mondat, hogy ”ha most nem nyerünk, kiestünk”. Akkor nagyon ezt éreztem, és sajnos az érzés nem változott meg. Elbuktuk a sokadik sorsdöntő meccsünket is múlt héten, ami azért lett volna vízválasztó, mert pontban három azonosan álló csapat maradt volna az utolsó hat fordulóra, és ebben az esetben megmaradt volna az a lehetőségünk, hogy a sorsunk ne folyhasson ki aprószemű homokként az ujjaink között, hiába szorítjuk össze a markunkat görcsösen.

A győzelem viszont elmaradt és a hétgömbös reményfagyiból elolvadt egy gombóc. Maradt még hat, de itt a tavasz, melegszik a levegő és nincs sok idő – nem mintha eddig lett volna – ráadásul a fagyiba már bárki belenyalhat, nem tehetünk semmit. Jómagam a múlt heti felfokozott izgalom után egy nyugodt meccsnapra ébredtem, nincs már bennem az a feszültség, amit a szezon közbeni történések korbácsoltak fel a kilátástalanságból.

Tavaszt és meleget emlegettem fentebb, de mégis a "Szeptember végén" című vers jutott az eszembe, ami egyike azoknak az általános iskolai kötelezőknek, amikre jó szívvel gondolok és örülök, hogy kitörölhetetlenül bemagoltam. Annak már kevésbé örülök, hogy nem azért szakadt fel bennem, mert közelítek az ötvenhez és elragad a szentimentalizmus, hanem mert a csapatom 2020-2021-es szezonjának metafóráját érzem benne, és egyre inkább látni vélem a „téli világot”.

Na, de nehogy sorok közé rejtett költői segédlettel elkövetett hatásvadászattal legyek megvádolva, tegyük félre az allegóriákat és térjünk vissza a lelátó kőkemény és egyedi nyelvezetéhez…

Szóval… Basszunk oda most ennek a Paksnak úgy borsodiasan, szelíden, ahogy ló a lónak, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább!

Itt és most én is azt mondom már, mint amit az edzők 100%-a a szezon során, hogy mindig a következő meccsre koncentrálok, nem foglalkozok mással, az a jövő dolga. Azért nem, mert rohadtul nem rajtunk múlik már. Rajtunk akkor múlik bármi, ha nem szerzünk pontot. Mert akkor énekelhetjük az Auróra egykori slágerét, csak az „Ivánt” behelyettesítve „NBI”-re. (Ezúton küldöm mindenkinek, aki szereti) Ha nyerünk, akkor „csak” az esélyt hagyjuk meg magunknak, hogy bizonyíthassunk a következő meccsen újra, helyünk van az első osztályban, illetve ezzel együtt szórunk az akváriumba egy kis szárított rákot a féltett és dédelgetett reményhalunknak.

Srácok, bevállaljátok? Fociztok egy jót? Igen vagy nem?

OTP Bank Liga 28. forduló

Diósgyőri VTK - Paksi FC 1-4 (0-2)

Miskolc, DVTK Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Pintér Csaba (Buzás Balázs, Szert Balázs; Németh Ádám, Csonka Bence).

DVTK: Malenica - Polgár, Milović, Živulić, Soldo, Marin - Márkvárt, Max, Grozav - Grgić, Dražić. Vezetőedző: Zoran Zekić.

PFC: Hegedüs L. - Lorentz, Tamás O., Lenzsér, Szabó J. - Bognár I., Balogh B., Bertus - Sajbán Má., Haraszti Zs., Hahn J. Edző: ifj. Bognár György.

Csere: Tamás O. helyett Osváth a 46., Haraszti helyett Nagy R. az 58., Hahn J. helyett Ádám és Sajbán Má. helyett Papp K. a 70., Márkvárt helyett Molnár G., Marin helyett Roshi és Max helyett Iszlai mind a 76., Balogh B. helyett Szakály D. a 82., Dražić helyett Vaněček és Grgić helyett Shestakov a 84. percben.

Sárga lap: Marko Matijević a 10., Milović a 61., Marin a 63., Dražić a 70., Grgić a 70. percben.

Piros lap: Živulić a 9. percben.

Gólszerző: Hahn J. (0-1, 11-esből) a 10., Hahn J. (0-2) a 16., Sajbán Má. (0-3) a 68., Molnár G. (1-3) a 86., Szakály D. (1-4) a 87. percben.

9. perc: Bognár lövését Malenica védte, majd a kicsorgó labdát is összeszedte. Mégis büntető a Paks javára, mert a játékvezető véleménye szerint középen Živulić szabálytalankodott, ráadásul Pintér Csaba ki is állította a diósgyőri játékost

10. perc: a 11-es pontra letett labdát Hahn János a kapu bal felső sarkába bombázta, 0-1

16. perc: Bognár pörgette a leshatárról induló Hahn János elé a labdát, aki 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 0-2

68. perc: Nagy R. lövése megpattant Milovićon, Malenica így is nagy bravúrral kitolta oldalra, de éppen Sajbán Máté lábára, akiről a hálóba pattant a labda, 0-3

86. perc: Iszlai passzát Molnár Gábor átvette, és higgadtan a kapus lába között a hálóba lőtt, 1-3

87. perc: Szakály Dénes 16 méterről tekert a kapu bal oldalába, 1-4

Edzői értékelések

Zoran Zekić: Ma megpróbáltunk mindent, készültünk A-tervvel, B-tervvel, de a 10. percben kapott piros lap és a büntető után nagyon nehézzé vált számunkra a mérkőzés. Az első gól után zártabban kellett volna védekeznünk, mert a 2-0 megölte a mérkőzést, viszont 30-40 perc után két-három jó helyzetünk is volt, sajnos egyet sem értékesítettünk.
A szünetben arról beszéltünk, hogy csak az utolsó 15 percben nyílunk ki, és akkor mindent egy lapra feltéve támadunk. Addig pedig fegyelmezetten, türelmesen kell játszani, és várni a lehetőségre, hogy gól szerezzünk, és akkor ismét nyílttá válik a mérkőzés. Sajnos korábban megkaptuk a harmadik gólt, ami keresztülhúzta a számításainkat. Mostanában nem úgy sikerülnek a mérkőzések, ahogy elterveztük, néha mi hibáztunk, néha a körülmények nem kedvezőek számunkra.
Sajnálom a vereséget, és nagyon csalódott vagyok a csapat helyzete miatt. Beszélhetünk róla, hogy nem volt piros lap, nem volt büntető, de ez már nem számít.
Először vagyok hasonló helyzetben az edzői pályafutásom során, és azzal is tisztában vagyok, ha nincs eredmény, akkor az edző az elsődlegesen felelős személy.
Még öt mérkőzés maradt hátra a bajnokságból, meg kell ragadni azt a minimális esélyt, ami maradt. Ehhez bátor játék kell, és jobban kell csapatként funkcionálni.

ifj. Bognár György: Teljesen megérdemelt győzelmet arattunk a játék képe alapján, a gólkülönbség sem meglepetés, igaz megkönnyítette a dolgunkat, hogy a 10. perctől emberelőnyben játszottunk. Mégsem állítom, hogy döntő lett volna a kiállítás, mert nem egy csapat nyert már emberhátrányban. Véleményem szerint a harmadik gólnál dőlt el a mérkőzés, amit jobb lett volna hamarabb meglőni.
A játékosok átérezték, hogy egy győzelemmel mennyit tudnak előre lépni, és ennek érdekében megtettek mindent. Tudtuk, hogy a DVTK variálni fog, az utóbbi idők 3-5-2-je után, illetve számítottunk arra is, hogy néhány játékosnak a posztja is változhat. Úgy érzem, felkészültünk a DVTK ellen, és ez meglátszott.