Szerző: amigeleken.hu | 2024-02-27 23:07:00

MOL Magyar Kupa 5. forduló

Magyar Kupa 5. forduló

Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 4-2 (3-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 3456 néző. Játékvezető: ZIERKELBACH Péter (GEORGIOU Theodoros, HORVÁTH Róbert).

DVTK: Artem ODYNTSOV - GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba, Marco LUND, Bitok STEPHEN - Francisco FEUILLASSIER, HOLDAMPF Gergő, Doru POPADIUC - JUREK Gábor, SZABÓ Levente, Rudi POŽEG VANCAŠ. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.

ZTE: DOMBÓ Dávid - LESJAK Zoran, VÁRKONYI Bence, CSÓKA Dániel - VOGYICSKA Balázs, NÉMETH Dániel, KOVÁCS Barnabás, Guy HADIDA, MEDGYES Sinan - Josip SPOLJARIĆ, SAJBÁN Máté.
Vezetőedző: MÁRTON Gábor.

Csere: KOVÁCS Barnabás helyett Bojan SANKOVIĆ, NÉMETH Dániel helyett GRUBER Zsombor és Zoran LESJAK helyett MIM Gergely mind a 46., Josip SPOLJARIĆ helyett Yohan CROIZET az 57., SZABÓ Levente helyett Bright EDOMWONYI, JUREK Gábor helyett BÉNYEI Ágoston és Doru POPADIUC helyett Alexander VALLEJO mind a 61., Francisco FEUILLASSIER helyett PERNAMBUCO a 68., SAJBÁN Máté helyett BEDI Bence a 75., Rudi POŽEG VANCAŠ helyett Argyris KAMPETSIS a 90+4. percben.

Sárga lap: Marco LUND a 83., CSÓKA Dániel a 90+1., Bitok STEPHEN és VÁRKONYI Bence a 90+5. percben.

Gólszerző: GERA Dániel (1-0) a 8., Rudi POŽEG VANCAŠ (2-0) a 13. SZABÓ Levente (3-0) a 45+2., SAJBÁN Máté (3-1) az 54., Bright EDOMWONYI (4-1) a 76., Yohan CROIZET (4-2, 11-esből) a 83. percben.

A DVTK jutott a legjobb 8 csapat közé, a Magyar Kupa legjobb 6. fordulójába.

Edzői értékelések

Vladimir Radenković: - Álomszerűen kezdtük a mérkőzést, sok helyzetet alakítottunk ki, és külön kiemelem, hogy szép támadások eredményeként. Tisztában vagyok azzal, hogy a sajtótájékoztatón vagy a kispadon könnyű mondani, de ezeket értékesíteni kell. Az más kérdés, ha nincsenek helyzetek, de ha odáig eljutottunk, akkor kell az a gyilkos ösztön, ami segít a gólszerzésben.

A második félidőben azonban kicsit elbizonytalanodtunk, hogy ugyanúgy folytassuk, vagy inkább a pálya közepén vegyük fel az ellenfelet. Ekkor 10-15 percig nem tudtuk pontosan, hogy mit tegyünk. Ez újdonság volt számunkra, amit ki kell elemezni, majd meg kell oldani a problémát.

Az ellenfél jól szervezett védelmének feltörése érdekében ezúttal több kreatív támadó játékos került a kezdőcsapatba. A támadó harmadban az ő kombinatív képességeiket akartuk kihasználni kényszerítőkkel, egyéni megoldásokkal.

A játékosok előtt egy olyan jövőt vázoltunk fel, hogy a nemzetközi kupában szereplünk. Márpedig egy szerda-szombat ritmust jelent, amihez már most el kell kezdeni az alkalmazkodást. Ezért a kezdőcsapaton csak akkor változtatunk, ha az ellenfél játékstílusára reagálva ezzel megnöveljük az esélyünket a győzelemre, vagy pedig jön egy ötlet, amivel jobbak lehetünk aznap. Egy edző mindig próbálkozik valamivel, néha bejön, máskor nem, az eredmény azt mutatja, hogy ma jól sült el.

Márton Gábor: - A mérkőzés eleji határozatlanságunk nagyban rányomta a bélyegét a folytatásra, bár már az első félidőben is akadtak lehetőségeink, ám a végén kapott gól egy kicsit megrogyasztotta a csapatot. A szünet után próbáltunk visszajönni a meccsbe, voltak is lehetőségeink, de amikor egy kicsit úgy éreztük, hogy van esélyünk, akkor kaptunk még egy gólt, ami már eldöntötte a találkozót. Gratulálok a Diósgyőrnek a továbbjutáshoz!