A hetedik te magad légy! - Távozik Lelik Réka is

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-21 14:03:00

A 2025/2026-os idény végén búcsút int a DVTK HUNTHERM együttesének Lelik Réka.


Megvan a hetedik bejelentett távozója is a diósgyőri női kosárlabda csapatnak.


Három szezon, számtalan emlékezetes pillanat és közös siker után a 2025/2026-os idény végén búcsút int a DVTK HUNTHERM együttesének Lelik Réka. A magyar válogatott hátvéd vezéregyéniséggé vált Diósgyőrben: játékával, mentalitásával és küzdőszellemével meghatározó szerepet vállalt csapatunk sikereiben.


Lelik Réka 2023 nyarán érkezett Diósgyőrbe, és az elmúlt három szezon során gyorsan a csapat egyik vezérévé vált. A magyar válogatott hátvéd nemcsak ponterős játékával, hanem mentalitásával, rutinjával és harcosságával is rengeteget adott a csapatnak. Számos fontos mérkőzésen vállalt kulcsszerepet, legyen szó hazai rangadókról vagy nemzetközi találkozókról, jelenléte pedig mindig plusz energiát adott az együttesnek.



Réka diósgyőri pályafutása alatt a DVTK HUNTHERM bajnoki aranyérmet, Magyar Kupa-győzelmet és bajnoki ezüstérmet ünnepelhetett, miközben az Euroligában is értékes tapasztalatokkal gazdagodott csapatunkkal. Az utóbbi két szezonban a szövetség az Év női játékosának választotta. Profi hozzáállása, példamutató munkamorálja és győzni akarása miatt nemcsak a pályán, hanem az öltözőben is meghatározó személyiséggé vált. A szurkolók hamar a szívükbe zárták, hiszen minden mérkőzésen maximális odaadással képviselte klubunk színeit.


Nehéz néhány mondatban összefoglalni, mit jelentett számomra a DVTK-nál eltöltött három szezon. Amikor ide érkeztem, csak reméltem, ma már biztosan tudom, hogy életem egyik legjobb döntését hoztam. Ez a klub, ez a közeg és ez a szurkolótábor sokkal többet adott nekem, mint azt előzetesen vártam. Az elmúlt években megéltünk együtt nehéz pillanatokat, csalódásokat, nagy győzelmeket és emlékezetes sikereket, amik mind valódi érzelmeket hoztak felszínre. Ettől lett olyan különleges és emlékezetes ez az időszak, mindig érezni lehetett, hogy Miskolcon mennyire fontos a kosárlabda.

Nagyon hálás vagyok a csapattársaimnak, az edzőknek, és a teljes stábnak, hiszen minden téren rengeteget tanultam mellettük, és nem utolsó sorban játékosként is sokat fejlődtem. Az egyéni sikereim mögött is a csapat és a támogató háttér áll, azok, akik hittek bennem és akik motiváltak. Nemcsak játékosként, hanem emberként is meghatározó korszak volt ez számomra.

A szurkolóknak külön szeretném megköszönni azt a szeretet és támogatást, amit az elmúlt három évben kaptam. Kevés helyen tapasztalható olyan hangulat és kötődés, mint amit Ti teremtettetek meccsről meccsre. Sok emlékezetes pillanatot zártam örökre a szívembe, ezeket magammal viszem.

Úgy érzem, most elérkezett az idő egy új kihívásra. Egy részem biztosan itt marad, de remélem lesz még a jövőben közös fejezetünk.

Köszönök mindent és sok sikert kívánok a szurkolóknak és a klubnak is a jövőben!

Csak a Diósgyőr!

Ui.: Bár nem mindig mutattam ki, belül mindvégig mosolyogtam.


forrás: dvtk.eu



És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-05-21 14:31:41 Kék öves, Tag

Felkészül Toman Petra

2026-05-21 14:29:08 Fehér öves, Újonc

Rutintalan edző, sokkal gyengébb keret, irány a futottak még kategória. A foci után a kosár is a süllyesztőbe.

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...