Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A 2025/2026-os idény végén búcsút int a DVTK HUNTHERM együttesének Lelik Réka.
Megvan a hetedik bejelentett távozója is a diósgyőri női kosárlabda csapatnak.
Három szezon, számtalan emlékezetes pillanat és közös siker után a 2025/2026-os idény végén búcsút int a DVTK HUNTHERM együttesének Lelik Réka. A magyar válogatott hátvéd vezéregyéniséggé vált Diósgyőrben: játékával, mentalitásával és küzdőszellemével meghatározó szerepet vállalt csapatunk sikereiben.
Lelik Réka 2023 nyarán érkezett Diósgyőrbe, és az elmúlt három szezon során gyorsan a csapat egyik vezérévé vált. A magyar válogatott hátvéd nemcsak ponterős játékával, hanem mentalitásával, rutinjával és harcosságával is rengeteget adott a csapatnak. Számos fontos mérkőzésen vállalt kulcsszerepet, legyen szó hazai rangadókról vagy nemzetközi találkozókról, jelenléte pedig mindig plusz energiát adott az együttesnek.
Réka diósgyőri pályafutása alatt a DVTK HUNTHERM bajnoki aranyérmet, Magyar Kupa-győzelmet és bajnoki ezüstérmet ünnepelhetett, miközben az Euroligában is értékes tapasztalatokkal gazdagodott csapatunkkal. Az utóbbi két szezonban a szövetség az Év női játékosának választotta. Profi hozzáállása, példamutató munkamorálja és győzni akarása miatt nemcsak a pályán, hanem az öltözőben is meghatározó személyiséggé vált. A szurkolók hamar a szívükbe zárták, hiszen minden mérkőzésen maximális odaadással képviselte klubunk színeit.
Nehéz néhány mondatban összefoglalni, mit jelentett számomra a DVTK-nál eltöltött három szezon. Amikor ide érkeztem, csak reméltem, ma már biztosan tudom, hogy életem egyik legjobb döntését hoztam. Ez a klub, ez a közeg és ez a szurkolótábor sokkal többet adott nekem, mint azt előzetesen vártam. Az elmúlt években megéltünk együtt nehéz pillanatokat, csalódásokat, nagy győzelmeket és emlékezetes sikereket, amik mind valódi érzelmeket hoztak felszínre. Ettől lett olyan különleges és emlékezetes ez az időszak, mindig érezni lehetett, hogy Miskolcon mennyire fontos a kosárlabda.
Nagyon hálás vagyok a csapattársaimnak, az edzőknek, és a teljes stábnak, hiszen minden téren rengeteget tanultam mellettük, és nem utolsó sorban játékosként is sokat fejlődtem. Az egyéni sikereim mögött is a csapat és a támogató háttér áll, azok, akik hittek bennem és akik motiváltak. Nemcsak játékosként, hanem emberként is meghatározó korszak volt ez számomra.
A szurkolóknak külön szeretném megköszönni azt a szeretet és támogatást, amit az elmúlt három évben kaptam. Kevés helyen tapasztalható olyan hangulat és kötődés, mint amit Ti teremtettetek meccsről meccsre. Sok emlékezetes pillanatot zártam örökre a szívembe, ezeket magammal viszem.
Úgy érzem, most elérkezett az idő egy új kihívásra. Egy részem biztosan itt marad, de remélem lesz még a jövőben közös fejezetünk.
Köszönök mindent és sok sikert kívánok a szurkolóknak és a klubnak is a jövőben!
Csak a Diósgyőr!
Ui.: Bár nem mindig mutattam ki, belül mindvégig mosolyogtam.
forrás: dvtk.eu
Mondjuk így, ha tényleg megint csak a Sopron marad a porondon...totálisan érdektelenné válnak a meccsek női vonalon, amikor előre tudhatjuk az eredményeket...
Nehogy már érdemes legyen itt szurkolni értelmes célokért, ott ahol lenne szépszámú tábor a meccseken. Marad a jégkorong egyedül ? A kosarasoknak természetesen maximum az EK-ban érdemes elindulniuk...jelen helyzet szerint.
Érdeklődnék, hogy hogyan fognak alakulni a következő szezonban a jegy- és a bérletárak? Szerintem ősszel elég lesz az egyik szektort megnyitni.
Pontosan így van. Természetesen jómagam is örültem a bajnoki aranynak, a kupagyőzelemnek, melyik Diósgyőr-szurkoló ne lett volna így vele. DE!!!! abból hosszú távon nem lehet megélni ám!!!! Az idő múlásával kopik ugyanis a csillogás. 3 év alatt 5 döntőt játszottunk, ebből 2-t sikerült megnyerni (ugyanez a Sopronnál, amelyik ezen időszak alatt papíron gyengébb kerettel rendelkezett, s a hírek szerint anyagilag sem volt olyan stabil, mint mi, 4 döntő, 3 győzelem). A minőségfejlesztésben létezik egy fogalom: "hozzá adott érték". Ha nem érzelmileg közelítünk, hanem szigorúan a számok alapján, akkor bizony a tények igen csak azt igazolják, hogy veszteséggel zárjuk ezt a ciklust, s míg a Sopron jövőre is fogja hozni a tőle megszokott szintet, egyelőre nálunk erre semmi esély nem látszik. Vagyis a stáb, a vezetés erősen adós marad az utolsó 2 szezonban a hozzá adott értékkel, s ilyen helyzetben nem a nemzetközi szereplés a kérdés, hanem hogy hazai viszonyok között legalább 1-4 között meg tudják e tartani a csapatot.
Ezért mondom hogy nem kell erőltetni az Euroligát. Ezzel a kerettel minek? Igaz , még nincs kihirdetve, de még a bajnokságban is kevesek leszünk. De inkább lépjünk vissza most egy évet, aztán építkezzünk.
Toman Petra Amerikába megy.
Réka távozása - amellett, hogy nagy veszteség és pótolhatatlan űrt hagy maga után - jelképes is. Egyfajta ajándék volt már tavaly is, hogy maradt. Nagyon sajnálatos, hogy csapat szinten nem tudott úgy és annyit fejlődni a a Diósgyőr, hogy egy ilyen szintű játékost meg tudjunk tartani (milyen büszkén nyilatkozta a Kuier igazolásnál SZT, hogy már olyan játékosok is szóba állnak velük, akikről korábban el se tudták képzelni, most pedig ott tartunk, hogy nem csak egy Lelik Réka, de még egy Miklós Melinda se. No persze lehet fennen dicsekedni az elmúlt évek érmeivel, viszont azok nem egyenlítik ki az elvesztegetett esélyeket, inkább mínuszos az elmúlt 3 év, mint pluszos) . Nagy valószínűséggel ínséges idő következik (nem hinném, hogy meghatározó magyar játékos érkezhetne a helyére, légiósokról nem is beszélve), s nekünk marad a reménykedés, hogy ezúttal rövidebb ideig (max 1-2 szezont) fog tartani. Sok sikert Réka! A te elvesztésed több egy játékos távozásánál. Rád szebb jövő vár, mint ránk.
Charles távozása után Réka volt az egyetlen euroliga szintű játékosunk, most már ő sem lesz. Köszönjük neki, élvezetes volt nézni a játékát és a játékintelligenciáját. Sajnos sötét jövő elé nézünk itt is, a foci után a kosár is lejtőre került.
Felkészül Toman Petra
Rutintalan edző, sokkal gyengébb keret, irány a futottak még kategória. A foci után a kosár is a süllyesztőbe.