Górnik Zabrze - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

Larnaca, Alfa Sport Center.

Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janža, Jirka, Matras, Manneh, Kopacz, Jiménez, Angulo. Vezetőedző: Marcin Brosz.

DVTK: Bukrán - Polgár, Brković, Tamás M., Memolla - Márkvárt, Vági - Shestakov, Rui Pedro, Kiss T. - Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Csere: Matras helyett Matuszek az 57., Brković helyett Korbély a 63., Manneh helyett Zapolnik a 70., Kopacz helyett Kobylarczyk a 81. percben.

Sárga lap: Sekulić a 25., Matras a 35., Kiss T. a 77. percben.

Gólszerző: Rui Pedro (0-1) a 3., Sekulić (1-1) a 6., Ivanovski (1-2) a 67. percben.

Kulcspillanatok

3. perc: Márkvárt labdáját Shestakov adta középre jobbról, a hosszún érkező Rui Pedro a kapu bal oldalába fejelt, 0-1

6. perc: Lengyel szöglet balról, ami eljutott a hosszún Boris Sekulić elé, aki nem hibázott, 1-1

67. perc: Vági forgatta jobbra a labdát, Korbély megverte a védőjét, és laposan, élesen középre adott az alapvonal közeléből, a kapu torkában Mirko Ivanovski érkezett, és a hálóba passzolt, 1-2

Edzői értékelés

Feczkó Tamás:

Az első negyedóra és a második félidő nagyon tetszett, mind hangulatában, mind ritmusában egy bajnoki mérkőzést idézett. A győzelem érdekében még játékrendszert is váltott ellenfelünk a végén. Nagyon hasznos volt a találkozó hiszen olyan taktikai elemeket tudtunk kipróbálni, amiket később hasznosítani tudunk. Már most olyan hőfokon kellett égni, mint a bajnokságban kell.

A téli edzőtábor zárómérkőzését a 14-szeres lengyel bajnok, a tavaszt az Ekstraklasa 12. helyről váró Górnik Zabrze ellen játssza a DVTK szombaton.

A találkozó közép-európai idő szerint fél egykor kezdődik. Feczkó Tamás, a DVTK és Marcin Brosz, a lengyel élvonalbeli Górnik Zabrze vezetőedzője egyaránt kettéosztja a keretet, a többiek nem hivatalos mérkőzésen találkoznak 10:30-tól.