Aluinvent DVTK - ZTE 82-66

Szerző: objektív | 2017-04-24 09:58:00

A Női Kosárlabda NB I. A-csoport rájátszásában a mindent eldöntő 3. mérkőzésen magabiztosan, 16 ponttal győzött a ZTE ellen az Aluinvent DVTK, és az 5. helyért folytathatja. Az ellenfél a PEAC, az első találkozót szerdán, Pécsett játsszák a csapatok

Aluinvent DVTK - ZTE NKK 82-66 (25-18, 19-21, 18-15, 20-12)

Miskolc, Generali Aréna, 800 néző. Játékvezető: Farkas Gábor, Ádám József, Vida József.
Aluinvent DVTK: Czank 13/9, Rasheed 16/6, Szécsi 7/3, Tomlinson 25, Jovanović 13. Csere: Horváth B. 2, Gorjanácz 6/3, Vörösházi, Bach Vezetőedző: Maikel López.
ZTE: Nagy D. 17/9, Burkholder 13/6, Böröndy 1, Horváth Zs. 2, Bays 9. Csere: Szalay 12/3, Hegedűs-Őri 7/3, Orsó 5/3. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A mérkőzés részletes statisztikája

Edzői értékelések

Maikel López: Gratulálok a csapatomnak, és sok sikert kívánok ZTE-nek a Vasas ellen a folytatásban! Fontos volt, hogy tanuljunk a korábban elkövetett hibáinkból, és kijavítsuk azokat. Mindenki megtett mindent, hogy az ötödik helyért folytassuk a rájátszást, ennek köszönhető a győzelmünk.
Gáspár Dávid: - Gratulálok a DVTK-nak, és nagyon büszke vagyok a lányaimra is. A DVTK kerete megfogyatkozott, de így is nagyon erős csapat. Az építkezés elején járunk, az idény elejéhez képest a játékunk előre lépett. Két negyedben kaptunk ki 10 pont körüli különbséggel, aminek örülök, ilyen részsikerekre kell építkezni. Sok sikert kívánok nekik, mi pedig megyünk tovább a 7. helyért.

Csapatkapitányok mondták

Czank Tímea: - Gratulálok az ellenfélnek, mert nagy küzdelemben győztünk. Még megpróbálunk két-három mérkőzést játszani, legyőzni a PEAC-ot, és akkor elégedettek lehetünk.
Szalay Virág: - Gratulálok a DVTK-nak! Nagyon örülök, hogy még egyszer eljöhettünk Miskolcra, és harmadik meccset játszhattunk. Úgy érkeztünk, hogy apait-anyait beleadunk, amit lehetett, mindent meg is tettünk. A bombaerős DVTK ellen szépen helytálltunk, ők voltak az esélyesebbek, de ma is megszenvedtek ellenünk. A légiósaink felültek a provokációnak, nem tudtak higgadtak maradni. Ők a húzóembereink, ezért ez érzékenyen érintett bennünket. Megyünk tovább, célunk a 7. hely megszerzése.