Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Sajtófigyelő - wbasket.hu
A DVTK HUNTHERM nyerte 2025-ben a Killik László Női Magyar Kupát. A vasárnap esti fináléban a diósgyőriek 16 pontos hátrányból felállva 87-81-re győzték le a SERCO UNI Győr alakulatát.
A wbasket.hu Kányási Veronikától, a DVTK HUNTHERM csapatkapitányától kért rövid értékelést.
A létező legnehezebb út vezetett a DVTK-nak fennállása ötödik kupagyőzelméhez. A január elején rendezett negyeddöntőben a 2024-es győztes Sopron Basket, a hétvégi Final Four elődöntőjében a hazai pályán játszó Pécs, majd a vasárnapi fináléban az elmúlt évek nagy hazai riválisa, a szintén Euroliga induló Győr alakulata volt Völgyi Péter tanítványainak kihívója.
Ez nagyon jól mutatja, hogy megérdemeltük a Magyar Kupa győzelmet. A lehető legnehezebb úton jutottunk el idáig. Ráadásul minden egyes meccset teljesen más stílusú csapat ellen vívtunk. Igazi csapatmunkával nyertünk. Nagyon boldog vagyok!
A döntőben a Győr zónavédekezéssel igyekezett kizökkenteni a DVTK-t és a mérkőzés során 16 ponttal is vezetett. A diósgyőriek csapatkapitányát arra kértük, hogy foglalja össze, minek köszönhető a fordítás.
Tudtuk azt, hogy mit kell csinálni, de passzívak voltunk. Készültünk arra, hogy a Győr 40 perc zónára fel fog tenni mindent és azt próbálják meg, hogy minél passzívabbá tegyenek minket. Tanultunk a tavalyiból, mert a Sopron ellen egy évvel ezelőtt hasonló helyzetben voltunk. Ez azt mutatja számunkra, hogy nagyon szépen megfejlődte az akkori tapasztalatokat a csapat. Mentális küzdelem volt a döntő és ebben kiváló karaktert mutattunk.
Nem véletlen, hogy Vera is a karakterre utalt. Nem volt ugyanis könnyű helyzetben a kupahétvége előtt a DVTK. Bár közvetlenül a pécsi négyes döntőt megelőzően a Győrt kiütötte a bajnoki címvédő, de előtte a Pécstől és a Soprontól is kikapott a bajnokságban, a nemzetközi kupaszereplés pedig már januárban lezárult. A vasárnapi diadaltól új impulzusokat kaphat az együttes.
Óriási löketet fog adni a rájátszásra. Bebizonyítottuk, legyünk bármilyen hullámvölgyben is, ha összezárunk és keményen dolgozunk, akkor csodákra lehetünk képesek. Ez a kupahétvége egy csodálatos hétvége volt nekünk is és a szurkolóinknak is. Köszönjük, hogy ennyien elkísértek minket Pécsre és hazai pályát teremtettek nekünk. Dolgozunk tovább és mindent megteszünk a bajnoki címért.”
- összegzett Kányási Vera.
Tovább a wbasket.hu-ra >>>>>>>>>
forrás: wbasket.hu
fotó: jaboers
Még nem érkezett hozzászólás!