Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Sajtófigyelő - wbasket.hu
A héten ismét rákapcsolnak a nemzetközi sorozatok a női kosárlabdában. Az Euroligában mindhárom csapatunk fontos mérkőzést vív. A Szekszárd a nyeretlen Olympiacos otthonában fennállása első idegenbeli Euroliga sikeréért küzd. A Sopron kulcsmeccsen a Spar Gironát fogadja. A DVTK pedig a bombaerős, immár három edzőváltáson átesett Mersin-t látja vendégül. Elrajtol az Európa Kupa rájátszás második köre. A tét a legjobb nyolc közé jutás. A PEAC a Villeneuve d’Ascq elleni párharcot hazai pályán kezdi.
A wbasket.hu a mérkőzések előtt a játékosként hétszeres magyar bajnok, nyolcszoros Magyar Kupa-győztes, kétszeres Euroliga- bronzérmes, edzőként a 3×3-as válogatottal Európa-bajnok, kétszeres világbajnoki ezüstérmes Károlyi Andreát kérdezte a várakozásairól.
DVTK HUN-Therm – CBK Mersin Yenisehir Bld
„Az elmúlt héten a DVTK a Sopron és a Győr ellen, ha nem is tartott erődemonstrációt, mert nem volt egyik sem sima mérkőzés, de megmutatták, hogy nagyon sok van bennük. Még akkor is tudnak erőt meríteni, ha az ember azt gondolná, hogy kész, elfáradtak… Élmény nézni a játékukat. Szerintem a magyar bajnokságnak is jót tesz az, amit a DVTK mutat. Bajnoki döntőben egy pályaelőnyben a lévő Sopront még mindig bravúr legyőzni, viszont már nincs az, mint a Sopron vagy a korábbi Pécs esetében egy-egy szezonban, hogy téthelyzetben nem veri meg őket senki. Ezt azzal kiegészítve, hogy a csütörtöki rangadó Euroliga szabályok szerint zajlott.
Szerintem a DVTK-nál továbbra is működik az, hogy teher nélkül léphetnek pályára. Ez még akkor is igaz, ha az elmúlt hetek, hónapok teljesítménye alapján talán már nem kezelik magukat egy megilletődött kiscsapatként. Nem is kell! A Mersin olyan kaliber, amelyikre tényleg nyugodtan lehet azt mondani, hogy sztáralakulat, de hozzáteszem: egy verhető sztáralakulat. Ezt már többen bizonyították. Biztos vagyok benne, hogy a DVTK megpróbál újabb csodát tenni, de abban is biztos vagyok, hogy nem fognak rágörcsölni.
A Mersin edzőváltás után van, Roborto Iniguez érkezett hozzájuk. Ez a harmadik edzőváltás és számomra egy kicsit ellentmondásos a helyzetük. Elismerem, hogy eddig nem találták meg a megfelelő edzőt a kerethez, de ezeknek a játékosoknak egy kevésbé erős stáb mellett is többet kellett volna nyújtaniuk eddig. Ha most 180 fokos fordulatot vesznek és megtáltosodnak a játékosaik, az a szememben rájuk nézve is erős kritika lesz.”
Tovább a wbasket.hu-ra a teljes cikkre >>>>>>>
forrás: wbasket.hu
Dehogynem lehetne hosszabb a bajnokság, csak akkor lehet, hogy rövidebb lenne a nyári szünet a szövetségben!
Eb-re szerintem is elég 2-3 hét felkészülés, Norbikának lehet mondjuk kevés!
Közben én is nézelődtem, fiba és mkosz versenynaptár.
Bár továbbra is azt gondolom, h a bajnokság a fontos, az Euroliga az extra.
De ami érthetetlen az az, hogy olyan mintha az mkosz nem gondolná ezt sehogy, avagy nem számol azzal, h magyar csapat lehet EL negyeddöntős, vagy esetleg F4-os(, miközben a Sopron évek óta ott szokott lenni EL playoff-ban).
Itt a márciusi terv :
márc.1. EL utolsó csoportmeccs
márc.4. bajnoki
márc. 6-12. MK QF és F4 / 3 meccs
márc.14. EL QF1
márc.17. EL QF2
márc.18. bajnoki utolsó forduló
márc.22. EL QF3- ha szükséges
márc.25. indul a bajnoki rájátszás
Azt már csak tényleg érdekességképpen néztem meg, h az EL F4 hetére van tervezve a bajnoki elődöntő 2. és 3. meccse.
Értem én, h június 15-én indul az EB és kell idő a felkészülésre, de a jelenlegi tervek szerint legkésőbb május 7-én akkor is vége lesz a női klubszezonnak, ha 5 meccses lesz a bajnoki döntő.
Nem lehet 2 héttel hosszabb a szezon és így kicsit szellősebb a versenynaptár?
Maximum az a pár magyar válogatott játékos, aki bajnoki döntőt játszik majd, csak 2,5-3 hetet készülne a válogatottal az EB előtt.
Francia bajnokságot megnéztem, ott május 20-án, vagy 22-én avatnak bajnokot, mi 2 vagy 3 héttel korábban, hová sietünk?
Nekem ezek túl szárazak, de ügyesen zanzásítottad, kivetted belőlle a számunkra lényegeset.
Köszi a tájékoztatást, és a rászánt időt.
Legjobb pontszerzők közt teljes mezőnyben 3. Rella (itt Cheri 11., Darcee holtversenyben 14.), lepattanóban ugyanő 10., asszisztben pedig 9. (itt még szebben szerepel a tolnai Studer Ágica negyedikként). Mezőnygólban Cheri 4., ezen belül százalékosan 2 pontosokban 6., triplákban %-osan Darcee 20. (a soproni Czukor Dalma 3.-4.). Legjobb százalékú büntetőzőnk Réka, 6. pozícióval. Efficiency 12. Arella, legjobb blokkolónk is ő, utóbbiban a zöld-sárga Magbegor 2.. Labdaszerzésben 5. a szekszárdi u20-as Miklós Melinda. Dupla-dupla listán az Arella-Cheri páros 8. helyen hetedmagukkal, Réka pedig az utánuk következő csoportban szintén térképre került. A sötét oldalról: legtöbb eladott labda kategóriában Rella 4., legtöbb faultnál Nina 5., Cheri 10., utóbbi statban listavezetőként újra felbukkan Studer Á..
A mostani szisztémában lebonyolított 8-as csoportkörök után sosem volt még 8 győzelemmel kiesett csapat (ez amiatt érdekes, mert nekünk ennyi lesz - ezt még a Landes meccs előtt tippeltem a teljes felhozatalt látva, akkor még meredeken, mára egészen reálisan), viszont akadt szezon ahol 5-tel tovább lehetett menni (ez már most felejtős a rekord szoros csoportunkban) és olyan is, ahol 7-tel nem.
1958-ban indult a sorozat jogelődje, mai napig rekorder győztes a Daugava Riga, amely az első bő 2 évtizedben 18-szor legyalulta a mezőnyt. Minden idők legtöbb pontszerzője Ann Wauters 271/3771 (legtöbb lepattanó cím is az övé). Iványi Dalma 2 top 10-ben is ott van, mindkettőn másodikként 176/478 labdaszerzéssel és 176/957 asszisztal. Utóbbi listára felfért még Fegyverneky Zsófi 6. helyen, amihez (eddig) 253 el-meccs kellett neki.
Az újkori részletes statok megjelenése óta; a 2002-03-as szezon legjobb pontátlagolója Ana Jokovic lett, aki megfordult Diósgyőrben (később a szerb női szakág első számú vezetője lett). Ezt követően akadt 4 év, ahol folyamatosan a Taurasi-Taylor házaspár uralta a kategóriát, és több alkalom volt mikor a legjobb pontszerző a legjobb lepattanózó is volt egy személyben. Kosárátlagban a magyar válogatottban is megfordult Yvonne Turnernek szintén akadt "szezonaranya". Gólpasszokban az elmúlt 4 évet 1 kivételével behúzta a hasonlóan félig magyarra honosított Vandersloot. Ettől is durvább számot hozott Laia Palau, akinek akadt zsinór 5 éve első helyen zárva, többek közt ennek köszönhetően toronymagasan övé minden idők assziszt aranya, 400-at vert az ezüstös Dalmára. Azzal együtt is, hogy I. D. szintén évelső lett 4 alkalommal.
Rekord átlagok az értékelt időszakból/évad:
pontszám Clarissa Davis 30.5,
assziszt Courtney Vandersloot 9.0,
lepattanó Cheryl Ford 14.2.
A tavalyi soproni győzelemmel 14. helyre rajzolta fel magát a magyar szakág éremtáblázaton, ha idén sikerülne (valamelyik :-)) magyar csapatnak a duplázás, akkor rögtön 7. helyen állnánk és már csak a bolgárok (ők még a klottgatyás korokban tripláztak) volnának előttünk a nagyhatalmakon túl.