Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Tereza Pecková személyében cseh világbajnoki ezüstérmes, 4-es és 3-as poszton is használható tapasztalt játékost igazolt az Aluinvent DVTK, aki a legutóbbi idényt a cseh bajnokság 3. legeredményesebb pontszerzőjeként és a 6. legjobb labdaszerzőjeként zárta.
A magyar válogatott irányító Nagy Dóra, a lett válogatott center Zenta Melnika, és a tavaly Zalaegerszegen remekelő amerikai bedobó, Kirby Burkholder után a 4-es és 3-as poszton is használható cseh Tereza Pecková csatlakozott az Aluinvent DVTK-hoz.
A 29 éves Tereza Pecková 2003-tól rendszeresen szerepel a cseh nemzeti csapatban, először a kadet Eb-n, 2005-ben az U18-as Európa-, 2006-ban és 2007-ben az U20-as világbajnokságon vett részt. A felnőttek között 2009-ben, Lettországban szerepelt először világbajnokságon, amit további három alkalom követett még. Ezek közül a legsikeresebb a 2010. évi hazai rendezésű vb, ahol ezüstérmet akasztottak a nyakába. 2012-ben tagja volt a londoni olimpián 7. helyen végző cseh csapatnak.
Klubcsapataiban is hasonlóan sikeres karrier áll a háta mögött. Már 18 évesen bemutatkozott a cseh élvonalban, ahol az USK Praha színeiben két bajnoki címet nyert, a Sparta Praha és a BK IMOS Brno mezében pedig összesen hét alkalommal jutott el a döntőig. Légiósként kipróbálta magát Lengyelországban és Franciaországban, a DVTK-hoz ismét Brünnből - friss Közép-európai Női Liga-győztesként - érkezik. A legutóbbi idényt a cseh bajnokság 3. legeredményesebb pontszerzőjeként és a 6. legjobb labdaszerzőjeként zárta.
"Tereza rendkívül tapasztalt, sokéves Euroleague rutinnal rendelkező játékos, akinek nagy szerepe lesz abban, hogy megnyerjük a szoros mérkőzéseket. A fiatal játékosaink fejlődését is nagymértékben elősegíti, ha ilyen szintű játékostól tanulhatnak mind az edzéseken, mind a mérkőzéseken" - nyilatkozta Maikel López.
forrás: dvtk.eu
fotó: iSport.cz
Másrészt Sviteknél válogatott, tehát ettől még maradhatna. Nagy szerintem jobb irányító, egyszerre nem nagyon lehetnek a pályán(alacsonyak), kérdés, hogy marad-e csereirányítónak? A helyében olyan helyre mennék, ahol 30 perc körül tud játszani(ZTE, Vasas)
Minden csapatnak az a rövid és hosszútávú érdeke is hogy játékost neveljen mert elkoptak az idősebbek vagy kiöregedtek. Csak ehhez kellene sok-sok elhivatott tehetséges pedagógiában és a kosárlabda tanításban is képzett nevelő edző. Az meg nincs. És kosárlabdázni akaró kislány se sok akikből mondjuk 2-3 évente kinevelődne bajnokságért hajtó csapatban is értékes játékos.
Az hogy a Cegléd 5 játékossal ért el 2 érmet az nem normális. Hosszú távon de szvsz 1-2 évre előre tervezve sem lehet ez stratégia. Minthogy Cegléden sem gondolják így mert idén Skoric helyére hoztak 1 légióst plussz a volt válogatott Zsovárt.
A BEAC-ból Lelik és Pusztai ügyesek de ugyanaz a poszt mint Bach.
Kosárlabdában is elindult az "Akadémia" ÉLKSK néven, de ahhoz, hogy ki tudjunk onnan nevelni két-három, urambocsá négy-öt játékost a felnőttekhez, attól még nagyon messze vagyunk, kellene még legalább négy-öt év, ha nem több! Ja meg megfelelő SZAKMAI munka az edzői csapatban!
Mert ami eddig volt, a MISI (Miskolci Sportiskola) egy kalap szart se ért!
Egyedül egy játékost neveltünk ki, az Dubei Debi, aki meghatározó játékos lett a felnőtt NB1-ben, persze, hogy lenyúlta tőlünk a Sopron, bár az is igaz, hogy ott a szüleinek is volt beleszólása, hogy Sopronba igazoljon!
Na majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő!
Ha mindezek ellenére rám cáfol a válogatott, akkor első dolgom az lesz, hogy megkövetem őket!
Félek - mivel nagyon szűk a magyar piac, a jobbak már mind foglaltak -, hogy nem fogunk tudni igazolni magyar minőségi játékost!