Átigazolási hírek, pletykák - 2026-2027 - NB II-re készülve

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-21 21:56:00

Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul.


Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul. A nagy kérdés Diósgyőrben, hogy egyáltalán milyen kerettel vág neki a csapat a másodosztály küzdelmeinek.


Ha infód van a lehetséges érkezőkről vagy távozókról, oszd meg velünk, ne tartsd magadban. Szerkesszük együtt az átigazolási rovatot!


Érkezők:


Távozók: Karlo Sentic, Aboubakar Keita, Pető Milán (kölcsönből vissza), Anderson Esiti, Lamin Colley (kölcsönből vissza), Peter Ambrose (kölcsönből vissza), Babos Bence (kölcsönből vissza), Ante Roguljic, Sajbán Máté, Macsó Máté (DVSC)


Szezon közben kitették a keretből: Lirim Kastrati, Ivan Saponjic


Lehetséges érkezők:


Lehetséges távozók: Marco Lund, Alexander Vallejo Mínguez, Holdampf Gergő - Videoton (boon.hu), Demeter Milán (NSO)


A DVTK jelenlegi kerete:

Kapusok:

  • 1 Bánhegyi Bogdán magyar

  • 30 Karlo Sentic horvát

  • 31 Megyeri Gábor magyar


Védők:

  • 3 Szatmári Csaba magyar

  • 4 Marco Lund dán

  • 5 Kecskés Ákos magyar

  • 6 Bárdos Bence magyar

  • 22 Bokros Szilárd magyar

  • 62 Lirim Kastrati olasz

  • 70 Demeter Milán magyar

  • 85 Szakos Bence magyar

  • 86 Szlifka Zsombor magyar

  • 93 Tamás Márk magyar


Középpályások:

  • 15 Yohan Croizet-Kollár francia

  • 16 Komlósi Bence magyar

  • 17 Macsó Máté magyar

  • 19 Aboubakar Keita elefántcsontparti

  • 20 Bényei Ágoston magyar

  • 21 Galántai Tamás magyar

  • 23 Pető Milán magyar

  • 24 Ante Roguljić horvát

  • 25 Holdampf Gergő magyar
  • 44 Anderson Esiti nigériai
  • 50 Alexander Vallejo Mínguez spanyol
  • 69 Nazar Kovalenko ukrán

Csatárok:

  • 8 Ivan Saponjic szerb

  • 9 Sajbán Máté magyar

  • 11 Lamin Colley gambiai, angol

  • 32 Peter Ambrose nigériai

  • 47 Mucsányi Márk magyar

  • 68 Varga Zétény magyar

  • 74 Babos Bence magyar


Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-06-03 21:35:22 Piros öves, Őstag

Remélhetőleg a sok klub alkalmazottból is elmegy kb a fele.

Nincs szükség pl 20 fős stábra!

2026-06-03 21:26:21 Fekete öves, Őstag

Egyébként pedig mindenki találgat, kivár-szinte az összes NB-s csapat-, hogy hogyan változik pl. a TAO támogatás, mi lesz a közvetítési jogokkal, ki nyeri és mennyiért, az akadémiák sorsa is kérdéses, mondjuk én úgy tudom, hogy nem született még döntés erről, akár a mienk is maradhat kiemelt státuszú. Nem véletlen, hogy szinte alig-alig hallani bármilyen igazolásról, bármely csapatnál. Az NB első két osztályából nagyon sok szinte csak a bmlsz pénzéből fog gazdálkodni. Szar, hogy kiestünk, de azért megszűnni sem fogunk, sokismeretlenes még az egyenlet és nem csak nálunk...De remélem, hogy sánta és közvetlen haverjai végleg eltakarodik innen!

138. scs001 |Válasz erre: 116. Pakito77
2026-06-03 21:19:02 Fekete öves, Őstag

Kocsis Norbit ezer éve ismerem, nem tudom elhinni, hogy ő AK!!! A többi igaz lehet, de ez szerintem nem...

2026-06-03 18:10:54 Fekete öves, Tag

Szamosi 2029-ig Honvéd. :D

Igazi bohócok vagytok ahányan vagytok!

136. Ignacio-Sanchez-Mejias |Válasz erre: 134. Pakito77
2026-06-03 15:02:12 Piros öves, Őstag

Elvileg az MTK, a DVSC, az ETO és az FTC akadémiája tűnik a legvalószínűbbnek, hogy marad. Szerintem mi például több fiatal játékost játszattunk, mint a DVSC, azt sem értem, miért csak egy akadémia jutna erre a régióra, de mindegy.
Utánpótlásbázist ettől még lehetne szervezni és rendszerezni állami támogatással: gyerekeket felhozni zsákfalvakból, Barcikáról, Tarjánból, akár a Felvidékről is valamilyen integrációs projekt keretein belül, stb. stb., ahogy már írtam. A vezetőség ezt (is) benézte. Ha az állam ténylegesen kivenné a pénzt a rendszerből, akkor sem lenne teljesen reménytelen a helyzet. Az utánpótlásbázist lehetne alulról is építeni, például erősebb regionális partnerkapcsolatokkal kisebb klubokkal, iskolai együttműködésekkel, helyi tehetségkutató hálózatokkal. Az EU-nal biztos lehet erre palyazni. Több hangsúlyt lehetne rakni a saját nevelésre, kevesebb „kész” játékos behozatalára. Emellett a szurkolói közeg aktivizálása, közösségi finanszírozás, célzott akadémiai programok is segíthetnék a rendszert életben tartani.
A kulcs az lenne, hogy ne egy központi pénzcsapra épüljön minden, hanem egy olyan hálózatos modell alakuljon ki, ahol több kisebb forrásból, de stabilabban működik az utánpótlás. Ehhez viszont szemléletváltás kellene, nem csak pénz. Ezt meg mindenki tudja itt.

2026-06-03 14:47:09 Piros öves, Őstag

Ozdon most tolnak bele 300 millat a stadionba....

134. Pakito77 |Válasz erre: 133. gbacsi
2026-06-03 13:18:07 Piros öves, Fanatikus tag

Az egyébként is megszűnt volna.

2026-06-03 12:32:18 Fekete öves, Veterán

Mivel kiestünk, akkor a kiemelt akadémia státusz is megszűnik vajon? Illetve minek az NB3-as keret, ha a felnőtt az NB2-ben játszik, s kizárt hogy az elkövetkező 2-3 évben feljusson, mivel nincs pénz?

132. Krapulax |Válasz erre: 129. Szabó József
2026-06-03 08:46:30 Piros öves, Őstag

Honnan tudná? Meccsre nem jár, focit nem néz csak írja a hülyeségeit.

131. vebgy* |Válasz erre: 125. perec j. №1  (finom és lédús)
2026-06-03 00:21:18 Fekete öves, Veterán

Remélem téged Diósgyőrben a cig....a többit tudod... :D 

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...