Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Deák-Bárdos Mihály egy ponttal néhai Balla József előtt a magyar öröklistán.
Mivel idén tavasszal nincs Európa-bajnokság, csak Európa- játékok, ezért gondoltunk egy merészet, és eljátszottunk fontos statisztikai adatokkal. Így derült ki, hogy az aktív sportolással minap felhagyott Deák-Bárdos Mihály gyűjtötte a legtöbb világversenyes pontot, megelőzve a már mennyei szőnyegen lábkirúgásokkal próbálkozó Balla Józsefet.
FONTOS PONTOS LISTA...
Kutakodásunk során arra voltunk kíváncsiak, vajon a világversenyes pontok számát tekintve 329, felnőtt olimpián, világbajnokságon és Európa-bajnokságon szóhoz jutott válogatott birkózónk közül kik járnak az élen. Nos, két egykori nehézsúlyú ászunk csatájában a kötöttfogású Deák-Bárdos Mihály mindössze egy ponttal (66), de megelőzte a szabadfogás néhai kiválóságát, Balla Józsefet (65). A legjobb tizenegy sportember között csakis olyan birkózóink szerepelnek, akik már pontot tettek pályafutásukra.
Gyorsan hozzátesszük: mivel hosszú évtizedeken keresztül a viadalokon az 1-6. helyezettek pontszámait vette figyelembe a FILA, mi is ezt a "régi gyakorlatot" folytattuk, elvégre a korábbi idők sportembereivel szemben ez így igazságos, azaz nem az 1-10. pozíciókat pontoztuk, mint ma szokás.
Az olimpiai bajnoki címért 7 pont jár, Eb-n és vb-n az első helyért hat, utána egy ponttal csökkenve a hatodik pozíció 1 pontot ér. A másik megjegyzés: az 1984-es Barátság Versenyek, azaz az ellenolimpiai pontszámokat nem vettük figyelembe.
Száz szónak is egy a vége: 329 magyar válogatott, világversenyeken nemzeti szerelésben szőnyegre lépett birkózónk közül a legjobb pontszerzőink olimpián, vb-n és Eb-n (1896-2014):
1. Deák-Bárdos Mihály (1997-2013) 66 pont
2. Balla József (1975-1987) 65
3. Rácz Lajos (1972-1983) 63
4. Kozma István (1960-1968) 62
5. Varga János (1961-1972) és Komáromi Tibor (1984-1994) 58-58
7. Repka Attila (1987-1996) 55
8. Polyák Imre (1952-1964) 50
9. Kocsis Ferenc (1973-1984) 48
10. Kárpáti Károly (1929-1936) 45
forrás: Magyar Birkózó Szövetség Facebook oldala
Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.
Érdekes ez a Bényei is. Azt mondta, hogy nem…
Skribek teljesen fogalmatlan, nem csoda, hogy a Paks…
Ez egy jó játékos. Még 1-2 ilyen és rendben vagyunk.
Szerintem a Kövesd jó ötlet. De hozzák vissza…
A lenti cikkből az avatatlan szemlélőnek akár…