Ma folytatódik a 3x3-as világbajnokság Hollandiában.

A magyar csapat mérkőzéseinek kezdési időpontjai:

16:55 Magyarország - Kína

20:30 Magyarország - Türkmenisztán

Két győzelemmel kezdte szereplését a Cyesha Goreet és Medgyessy Dórát is a soraiban tudó válogatottunk a 3x3-as világbajnokságon. A magyar csapat a mérkőzés középső szakaszában Lettország ellen 15-9-es, a házigazda hollandok ellen pedig 13-11-es győzelmet aratott.

Kedden elrajtolt a 3x3-as Világbajnokság Amszterdamban, melyen Cyesha Goree, Medgyessy Dóra, Papp Klaudia, Theodoreán Alexandra összeállítású válogatottunkért szoríthatunk.

Világversenyen az első mérkőzés mindig különösen fontos. Ezúttal is idegesen kezdtek a csapatok. Az első percben a lettek szereztek vezetést, melyre Goree válaszolt. A harmadik perc elején Papp révén a vezetést is megunkhoz ragadtuk, de erre gyorsan feleltek a lettek. Az első játékmegszakítás 2-2-ről érkezett el. Amikor visszatértek a csapatok, Medgyessy betörése után még leperdült a labda, de Goree visszatette a lepattanót. Theodoreán középtávolijával pedig a különbséget is tudtuk növelni. A negyedik perc végén Papp révén 5-2-re szakadtunk el.