Kisvárda - DVTK 1-0

Szerző: objektív | 2020-11-01 11:45:00

OTP Bank Liga 9. forduló

Kisvárda Master Good - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

Kisvárda, Várkerti Stadion, 1723 néző. Játékvezető: Bogár Gergő (Buzás Balázs, Horváth Róbert; Iványi Zoltán, Csonka Bence).

Kisvárda: Dombó - Melnyk, Datković, Rubus, Hej - Lucas, Simović - Navrátil, Bumba, Sassá - Viana. Vezetőedző: Supka Attila.

DVTK: Danilović - Szűcs K., Karan, Hegedűs J. - Shestakov, Márkvárt, Max, Polgár - Ivanovski, Dražić, Grozav. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Csere: Grozav helyett Rui Pedro a 67., Shestakov helyett Hasani a 75., Navrátil helyett Tsoukalas és Viana helyett Horváth Z. a 79., Sassá helyett Kovácsréti a 84., Ivanovski helyett Makrai a 87. percben.

Sárga lap: Hej a 42., Szűcs K. a 65. percben.

Gólszerző: Sassá (1-0) a 61. percben.

61. perc: Hazai szöglet jobbról, a hosszúról visszafejelték a labdát, amit középen Sassá közelről a hálóba lőtt, 1-0

Edzői értékelések

Feczkó Tamás: Az első félidőben a védekezésünk rendben volt, a támadójátékunkat viszont nem így terveztük. Az elképzeléseinkhez képest keveset birtokoltuk az ellenfél térfelén a labdát, kevés olyan mozgás valósult meg, amit kértünk a játékosoktól, ezért csak párszor jutottunk el az ellenéfél kapujáig.
A második félidő első 15 percében szétcsúszott a védekezésünk, ekkor több lehetőséget alakítottak ki a hazaiak, ez a játék nagyon nem tetszett. A gól után játékrendszert váltottunk, aminek meglett az eredménye, nyomás alatt tartottuk a hazaiakat, az ellenfél térfelén folyt a játék. Az utolsó percekben pedig két ajtó-ablak ziccerünk is volt, amit értékesíteni kell, ez alól az sem mentség, hogy a kapufáról mindkétszer kifelé pattant a labda.

Ma 18:30 perckor kezdődik a DVTK kisvárdai vendégszereplése. Az elmúlt forduló után a Felcsút csapatát legyőzve érkezhettek a játékosok hétközben Békéscsabára a kupameccsre, ahol a csabaiak 17 évesei ellen hozták a kötelezőt 0-3 arányban.

A Felcsút elleni győzelemmel egy négyes vereségi széria szakadt meg, ami nagyon kellett már, de a tabella a ennek ellenére ma is rosszul néz még ki, az utolsó helyen tanyázunk a vetélytársak mögött. Az a helyzet, hogy a 3 pontnak mindig nagy jelentősége van, de a kedélyek megnyugtatása miatt a mainak mégis kiemelt lenne. Ugyanis egy kisvárdai győzelemmel a 7. pozícióba kerülhetnénk a 12.-ről.

A Kisvárda csapata pillanatnyilag megtorpant, de tette ezt két fordulóval ezelőtt a Ferencáros elleni vereséggel és az MTK vendégeként döntetlent lehozva, ami összességében várható és vállalható eredmények. Komoly és fontos feladat előtt áll tehát a csapat, de a győzelemmel egyrészt az önbizalom is helyreállhat, másrészt a tabella is nyugtatóbb képet festene a sűrűsége ellenére.