Szerző: Jáborcsik András | 2021-02-20 09:24:00

A hajrájához érkezett a bajnoki alapszakasz.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport, 13. forduló

Cegléd, 2021.02.20 18:00, zárt kapuk mögött

Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Goda László és Boros Tamás

A magyar bajnokságban a csapatok 19-20 lejátszott mérkőzésnél tartanak. Három forduló van a 2020/2021-es évad alapszakaszából.

A wbasket.hu "A hajrájához érkezett a bajnoki alapszakasz" című összeállításában választ kapunk arra a kérdésre, milyen találkozóik vannak hátra az együtteseknek, milyen esélyük van megtartani pozíciójukt, esetleg előrelépni.

A veretlenül listavezető Sopron Basket szombaton közvetlenül üldözőjéhez látogat. Amennyiben nyernek Gáspár Dávid tanítványai, matematikailag is bebiztosíthatják az alapszakasz első helyét. Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT a második pozícióban kedvező helyzetben. Csak akkor veszítheti el, ha mindegyik mérkőzésükön alulmaradnak és a harmadik helyezett Atomerőmű KSC Szekszárd mindhárom találkozóját megnyeri.

A negyedik és az ötödik helyen az Aluinvent DVTK és a Ludovika-FCSM Csata versenyfutása bontakozott ki. Mindkét gárda nyolc vereséggel rendelkezik. Az egymás elleni eredmény a Csata javára billenti a mérleg nyelvét. A 6-8. helyen a TFSE-MTK, a PEAC-Pécs és a Vasas Akadémia 9/10-es mutatóval várja az utolsó három fordulót. A rájátszásba kerülésért még a 8 győzelemmel és 11 vereséggel rendelkező VBW CEKK Cegléd van versenyben.