Szabad Kevin nem játszhat az UTE ellen

Szerző: amigeleken.hu | 2021-09-23 12:28:00

Sajtófigyelő - jegkorongblog.hu

A jegkorongblog.hu adta hírül, hogy Szabad Kevin, a DVTK Jegesmedvék csatára a Csollák Márkóval szemben elkövetett szabálytalansága miatt kihagyja csapata pénteki mérkőzést.

Az Erste Liga fegyelmi bizottsága egymeccses eltiltással sújtotta Szabad Kevint. A DVTK Jegesmedvék csatára vasárnap, a MAC HKB Újbuda elleni mérkőzés 42. percében elgázolta Csollák Márkót, amiért végleges kiállítást kapott.

Ahogy arról a bizottság írt:

“A mérkőzés harmadik harmadában Szabad Kevin korongot birtokló ellenfelével ütközött. Az ütközéskor könyökét leszorítva vállal szabályos testhelyzettel találkozott ellenfelével. Azonban az elsődleges kontaktpontok a DVTK Jegesmedvék játékosának válla, és ellenfelének fej, nyak területei voltak. Szabad Kevin nem tett kísérletet arra, hogy alacsony súlyponttal korongot vezető, ezáltal veszélyeztetett pozícióban lévő ellenfelével a fejre, nyakra ütközést elkerülje. Az ütköző játékosnak mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy a sérülésveszélyes ütközéseket elkerüljék ellenfeleikkel. A Bizottság megállapítása szerint Szabad Kevin szabálytalan ütközésével gondatlanul veszélyeztette ellenfele testi épségét.”

Az ítélet értelmében Szabad Kevin nem léphet jégre pénteken a korábbi csapata, az UTE ellen.