U21 magyar bajnokság - döntő 4. mérkőzés

Ifj. Ocskay Gábor JA - DVTK Jegesmedvék 6:2 (2:1, 4:1, 0:0)

Ifj. Ocskay Gábor JA: Belomoev (Mag) - Nochta, Dolinar, Csölle, Dudkin, Parragi, Dobmayer, Szabó, Ambrus, Komáromy, Rétfalvi, Németh, Molnár, Galusnyák, Ambrus, Fekete, Csiszer, Gál, Gájer, Roczanov, Szabó, vezetőedző:

DVTK Jegesmedvék: Hegedüs (Gratzl) - Szilágyi, Kamarási, Lövei, Pecsét, Farkas - Fazakas, Illés, Tóth, Mattyasovszky, Galajda - Hadobás, Szalay, Ujj, Demkó, György - Molnár, Ráduly, Banka, Barkó, Kocsis, vezetőedző: Rusznyák Szilárd

4-1 31:49 Németh (Dobmayer, Komáromy)

4-2 35:59 Tóth (Farkas, Lövei)

5-2 37:19 Ambrus (Galusnyák)

6-2 37:30 Rétfalvi (Komáromy, Németh)

Ma este akár a bajnoki címet is megszerezhetik a bocsok, akik az egyikcsapat három győzelemig tartó párharcában 2-1-re vezetnek az előzetesen esélyesebbnek kikiáltott fehérváriak ellen.

A tegnapelőtti meccsen remek játékkal múlták felül ellenfelüket a Jegesmedvék, a találkozó 4-1 arányú hazai győzelemmel zárult.

A harmadik harmadban a vendégek elvesztették a fejüket, amit jól mutat, hogy ebben a játékrészben 56 percnyi büntetést szedtek össze.

A Fegyelmi Bizottság két fehérvári játékost és a vezetőedzőt is eltiltással sújtotta, akik a mai meccsen nem léphetnek pályára, a vezetőedző pedig nem érintkezhet a csapatával mérkőzés hivatalos kezdési időpontját megelőző 45 perctől - a szüneteket is beleértve - a mérkőzés végét követő 30 percig, mely időtartam alatt az öltözőépületbe sem léphet be. A mérkőzés alatt úgy kell elhelyezkednie, hogy a cserepad 20 m-es körzetén belül nem tartózkodhat

Szabó Csaba büntetése: 1 meccs eltiltás (verekedés kezdeményezése miatt - a verekedést a játékvezetők fizikai beavatkozására sem hagyta abba a játékos.)

Kóger Balázs büntetése: 1 meccs eltiltás (egy játékmegszakítás során botjával szándékosan nagy erővel ráütött ellenfele kezére.)

Énekes Lajos vezetőedző: eltiltás 2021.04.08-ig (A Fegyelmi Bizottság megállapítja a sportszakember felelősségét, a mérkőzésen történt sportszerűtlen és sérülésveszélyes szabálytalanságok miatt.)

Annyi mindenképpen hozzátartozik a történethez, hogy a meccs utáni nyilatkozatában a vendégek csapatkapitánya elnézést kért csapata viselkedése miatt.