HC Slovan Bratislava - DVTK Jegesmedvék 2-3 h.u.

Szerző: objektív | 2021-02-26 15:00:00

Tipos Extraliga 42. forduló

HC Slovan Bratislava - DVTK Jegesmedvék 2-3 h.u. (0-0, 0-2, 2-0, 0-1)

Pozsony, Ondrej Nepela Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Tomas Orolin, Vladimir Snásel, Filip Crman, Lukas Kacej

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Parks) - Sersen, Alisauskas, Zigo, Harris, O'Donell, Bacik, Stajnoch, Matousek, Kytnar, Brodzinski, Maier, Valach, Peluso, Bortnák, Rapác, Beno, Lukosik, Kundrik, Uram, Jendek, vezetőedző: Marián Bazány

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Fredriksson, Walker, Vas, Anderson - Szirányi, Kiss D., Csányi, Galanisz, Magosi - Gőz, Láda, Rokaly, Miskolczi, Lövei - Vojtkó, Hadobás, Ritó, Galajda, vezetőedző: Tokaji Viktor

0-1 24:42 Walker (Csányi)
0-2 28:24 Anderson (Walker, Vas)
1-2 51:52 Bacik (Matousek, Stajnoch)
2-2 58:51 Harris (O'Donell, Sersen)
2-3 60:42 Szirányi (Galanisz)

A miskolci Extraliga-csapat a Slovan otthonában veheti elejét az újabb vereségsorozat kialakulásának. - írja a jegkorongblog.hu

Nyolcadik mérkőzésére készülhet a DVTK Jegesmedvék élén Tokaji Viktor vezetőedző. A magyar szakember kiválóan debütált, csapata legyőzte a közvetlen rivális Érsekújvárt – amelyet volt munkatársa, Majoross Gergely irányít –, ám ezt követően 6 találkozóból mindössze 1 újabbat tudott megnyerni. A miskolciak áldozata a tökutolsó Liptószentmiklós volt, amely a meccs előtti nemzetközi szünetben veszítette el fiatal tengerentúli légiósait. A Jegesmedvék a sikerek hiányának köszönhetően egyre nehezebb helyzetbe kerülnek, ugyanis a Zámky és a Besztercebánya is szorgosabban gyűjtögeti a pontokat, emiatt a távolság a még playoff-kvalifikációt érő 10. helyhez képest növekszik, vagyis körvonalazódik a klub legkevésbé eredményes Extraliga-idénye. Emlékezetes: első nekifutásra a legjobb 8 és a kvalifikáció megvolt, ám az előzőleg gyengébb alapszakaszt teljesítő MAC kisöpörte a piros-fehéreket, majd másodjára közelinek tűnt a negyeddöntő, csakhogy a koronavírus-járvány első hullámának fellángolása miatt félbeszakadtak a küzdelmek. Természetesen kíváncsian várjuk, hogy lesz-e negyedik idény, ám addig még ezt lenne fontos impresszív módon befejezni.