DVTK - Dorog 2-0

Szerző: objektív | 2021-10-17 15:00:00

Merkantil Bank Liga 12. forduló

Diósgyőri VTK - Dorogi FC 2-0 (1-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 1663 néző. Játékvezető: Vad II Ist ván (Becséri Gergely, Aradi József).

DVTK: Póser - Szeles, Hegedűs J., Szatmári - Eperjesi, Molnár G., Zsemlye, Oláh B., Bokros Sz. - Könyves, Hornyák. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Dorog: Tulipán - Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. - Szerencsi, Lénárt, Hajdú - Girsik, Szabó L., Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László.

Csere: Kárász helyett Nyíri a 46., Hornyák helyett Zsolnai az 59., Könyves helyett Horváth Z. a 62., Lénárt helyett Nagyházi a 68., Szabó L. helyett Csillag D. a 75., Bokros Sz. helyett Bárdos a 83., Hajdú R. helyett Pohner és Szerencsi helyett Barna G. a 89. percben.

Sárga lap: Kárász a 12., Lénárt a 27., Szerencsi a 49., Zsemlye a 81. percben.

Gólszerző: Könyves (1-0) a 10., Eperjesi (2-0) a 65. percben.

Kulcspillanatok

10. perc: Oláh középről hosszú labdával szolgálta ki Könyves Norbertet, aki a jobb oldalon átvettte azt, és éles szögből a kapuba bombázott, 1-0

65. perc: Molnár bal oldali szögletét Horváth a rövid oldalon megfejelte, majd középen Eperjesi Gábor előre vetődve, úgyszintén fejjel a kapuba továbbította a labdát, 2-0

Edzői értékelések

Kondás Elemér: Értékes győzelmet arattunk ma. Láttuk, hogyan alakultak a délutáni eredmények, ezért mindenképpen nyerni kellett, hogy felzárkózzunk.

A Dorog igazolta jó hírét, jól szervezett, masszív csapat, mi viszont egy szép támadás után jókor rúgtuk a gólt. Utána próbáltuk megbecsülni a labdát, az ellenfélnek csak abból adódott lehetősége, amikor eladtuk a labdát. Póser Dánielnek csak egyet kellett védenie.

A második félidőben egyértelműen megvolt a mérkőzés, nem nagyon engedtük oda ellenfelünket a kapunkhoz. Előre léptünk a labdabirtoklás terén, amivel kifárasztottuk az ellenfelet, és agresszívebben játszottunk, mint a közelmúltban. Úgy éreztem, amikor kettőre növeltük az előnyünket, akkor eldőlt a mérkőzés.

Könyves Norbert és Bokros Szilárd vádlija egyaránt görcsölt, őket a biztonság kedvéért cseréltük le, nehogy nagyobb baj legyen belőle.

Fenyvesi László: - Készültünk arra, hogy az első negyedórában hogy ne kapjunk gólt, ami sajnos nem jött össze, így hátrányba kerültünk. Az első félidőben kombinatívan, nagyon kreatívan játszottunk, több komoly helyzetek is kidolgoztunk. A második félidőben is voltak lehetőségeink, sajnos nem tudtunk kihasználni egyet sem, így a DVTK megnyerte a mérkőzést.

2021-10-19 14:03:36 Fekete öves, Veterán
Igazad van,mit iszol ? :-) Annyit még, hogy az nb 1-re vonatkozik, hogy néha veszthetünk is,csak lássuk a küzdést, a csatát...az nb 2-re ez nyilván kevés. Ahogy tényleg kevés a kötelező győzelmek után a komment"cunami"...Dehát a meccset magát is kevesebben néztük - nem véletlenül , BenczésSzabóSántha ! - mint egy edzőmeccset szoktunk nyáron a rajt előtt...
75. veg-h-zet |Válasz erre: 74. achilleus68
2021-10-19 09:58:16 Lila öves, Tag
Pláne tudva azt, hogy Rossi nem hív be senkit az NB2-ből. Emiatt sem értelmezhető túlzottan a válogatott szünet a másodosztályban.
74. achilleus68 |Válasz erre: 60. MertAkiDiósgyőőőri
2021-10-19 08:25:40 Piros öves, Őstag
Abszolút igazad van, még azzal egészíteném ki, hogy mi a fenéért kell az NB II-ben szünetet tartani a válogatott meccsek miatt? Akkor nem fagyban kellene játszani meg mindenszentek napján és nem kellene hétközi forduló. Barmok gyülekezete.
73. tomi87*
2021-10-18 17:42:38 Fekete öves, Veterán
A Diósgyőrnek adott igazat az MLSZ Fellebviteli Bizottsága
Mint ismert, a DVTK fellebbezett az MLSZ Fegyelmi Bizottságának azon tárgyalás tartása nélkül hozott szeptember 28-i határozata ellen, amely 2 millió forint pénzbüntetéssel és az északi szektorok bezárásával sújtotta a klubot. Az MLSZ Fellebviteli Bizottsága a határozatot hatályon kívül helyezte és új eljárást rendelt el.

A DVTK az MLSZ Fegyelmi Bizottságának határozatát alapvetően azon okból támadta, mert a Fegyelmi Bizottság úgy hozott döntést az ügyben, hogy nem bocsátotta Klubunk rendelkezésére az ügyben általa értékelt bizonyítékokat és nem adott arra sem lehetőséget, hogy Klubunk álláspontját az üggyel kapcsolatban ki tudja fejteni. A Fellebviteli Bizottság a Diósgyőrnek adott igazat, a FEB 2021. szeptember 28. napján kelt elsőfokú határozatát hatályon kívül helyezte és új eljárást rendelt el - tájékoztatott Tamás Gábor, a DVTK cégvezetője. - Üdvözöljük a döntést, amely túlmutat az adott ügyön és általános változásokat kell, hogy eredményezzen a Fegyelmi Bizottság eddigi döntéshozatali gyakorlatában, azaz a Fegyelmi Bizottság a jövőben csak úgy hozhat döntést hasonló ügyekben, hogy előtte a kluboknak lehetősége lesz a bizonyítékok megismerésére és védekezésük előadására, ezáltal - reményeink szerint - arra is, hogy enyhébb büntetések kerüljenek kiszabásra.
72. tomi87*
2021-10-18 16:36:38 Fekete öves, Veterán
A Szentlőrinc SE arra kérte a DVTK-t, hogy a két csapat cserélje fel egymással a pályaválasztói jogot. A kérelemhez a DVTK a fair play szellemében természetesen azonnal hozzájárult, így 2021. november 7-én a Diósgyőr fogadja a szentlőrincieket, míg 2022. április 24-én a piros-fehérek utaznak idegenbe.
71. gazember*
2021-10-18 16:29:25 Fekete öves, Veterán
Gratulálok !…szar minden..:)
70. sadab1*
2021-10-18 14:13:46 Fekete öves, Veterán
Tegnap a kommentár gyerek is így kezdte: "Valamilyen úton módon nyerni kellene." És ezt most minden meccsen ismételgetheti! Ez mindent is elmond a jelen MBIIes DVTKról. Szánalmas! Szárnyalni kellene magabiztosan... Vágod, bencés?
69. birodalmi-lepegeto |Válasz erre: 68. El Bandi
2021-10-18 11:51:47 Fekete öves, Őstag
Egy játékos mire 20 éves lesz, kb 100x hallja, azt, hogy "Úgy adunk haza, hogy ne kapura guruljon a labda" ennek ellenére rendszeresek az ilyen típusú hazaadások.
Hirtelen Rados ugrik be és az a bizonyos fradi meccs....
68. El Bandi |Válasz erre: 66. Izsák20
2021-10-18 10:36:00 Piros öves, Őstag
Illetve amikor vissza passz van, az 10 ből legalább 5 csín (sérülésveszély) .... lásd Oláh Bálint. Vagy annak passzoljuk vissza, akin 3 ember is van ?... lenne mit gyakorolni. Én a haza adást megszüntetném. A kapus hibázik az azonnal gól, volt már, hogy a labda mellé rúgott. De ha már mindenképp haza kell adni, úgy rúgja meg, hogy ne kapura menjen már.