Aluinvent DVTK - BEAC 108-65

Szerző: objektív | 2021-02-12 19:59:00

A piros-fehérek remek napot fogtak ki

Hosszú szünetet követően folytatódnak a Női Kosárlabda NB I. A-csoportjának küzdelmei. A 12. fordulóban az Aluinvent DVTK hazai pályán fogadt az ELTE BEAC Újbuda gárdáját. A piros-fehér remek napot fogtak ki és nagyszerű, felszabadult játékkal igazi erődemonstrációt bemutatva 108-65 arányban diadalmaskodtak a fővárosi csapat ellen.

Tippmix Női Kosárlabda NB I. A-csoport, 12. forduló

Aluinvent DVTK - ELTE BEAC Újbuda 108-65 (24-23, 26-12, 34-16, 22-17)

Miskolc, Generali Aréna, zárt kapuk mögött. Játékvezetők: Frányó Péter, Győrfy Ruben, Makrai Márton.
DVTK: Medgyessy 2, Kányási 9, Pusztai 19/6, Kiss A. 12, Hayes 23/3. Csere: Aho 5/3, Mokango 15, Tóth F. 14/3, Vukov 4, Frindt 5/3, Vég-Dudás, Bacsó. Vezetőedző: Földi Attila.
BEAC: Czank, Koch, Juhász, Mérész, Smith. Csere: Dusanic, Szabó, Laufer, Zsámár, Galántai, Dénes, Orosz. Vezetőedző: Balogh Judit.

Edzői értékelés

Földi Attila: - Sikerült megcsinálni azokat a dolgokat, amiket előzetesen megbeszéltünk. Talán az első negyedben voltak kisebb gondjaink a védekezéssel, de azt is gyorsan orvosoltuk. Mindenkinek játéklehetőséget tudtam biztosítani, ez a győzelem jó ráhangolódást jelent a következő nagyon fontos összecsapásunkra a Csata ellen.

Balogh Judit: - Azt gondolom, hogy két csapat játszott ma itt, különböző lehetőségekkel, célokkal és bizony ez meg is mutatkozott a pályán. Az öt hetes szünet nekünk nem jött jól. Kicsit úgy érzem, olyan állapotba kerültünk, mint nyáron a felkészülési időszakban. A vereség mértéke nem néz ki jól, de lehetőséget adtam a fiatal játékosaimnak, akik ebből profitálni fognak a jövőben.