PEAC siker a DVTK otthonában

Szerző: walaki | 2016-12-05 08:29:00

A szombati játéknap egy igazi rangadóval ért véget, melyen a PEAC-Pécs 59-54-re győzte le az Aluinvent DVTK együttesét. Rendkívül pontszegény és töredezett játékot hozott a mérkőzés első félideje. 10 perc után 11-10-re vezetett a PEAC, majd a félidőben 23-16-os előnyben voltak a vendégek. A harmadik negyedben felpörgött a találkozó, a PEAC kapta el jobban a fonalat. A negyed hajrájában két pécsi tripla is célt ért, mellyel 10 egység fölé nőtt a differencia. A 43-31-ről induló negyedik negyedben 15 pont volt a legnagyobb különbség a felek között. A DVTK nagy hajrával ugyan 10 pontot lefaragott a hátrányából, de nem volt lehetősége utolérni riválisát.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–PEAC-PÉCS 54–59 (10–11, 6–12, 15–20, 23–16)
Miskolc, 900
néző. V: Papp P., Frányó, Kulcsár
DIÓSGYŐR: Horváth B., Czank 6/6, RASHEED 13/3, Tomlinson 4, Jovanovics 14. Csere: SZÉCSI 11/9, Robertson-Warren 4, Adamecz 2, Bach. Edző: Maikel López
PÉCS: Mandics 2, Raksányi 12/6, KUSTER 14/3, Juhász 5, Siksniute. Csere: Fűrész 6/6, Zele 4/3, Szücs L., LICSKAI 16. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–6. 14. p.: 10–17. 27. p.: 25–36. 34. p.: 33–47
Kipontozódott: Zele (40. p.)
MESTERMÉRLEG
Maikel López:
– Keveset láttam viszont abból, amit elterveztünk. Támadásban pontatlanok voltunk, lehetőségeinket sokszor nem tudtuk pontokra váltani, ráadásul a labdát is gyakran eladtuk. A listavezetővel szemben ennyi hiba pedig nem fér bele.
Borisz Maljkovics: – Csapatom megvalósította, amit elterveztünk. Végig egyenletes és jó teljesítményt nyújtottunk. Ebben a ritmusban most az a legfontosabb feladatunk, hogy a soron következő meccseinkre koncentráljunk.

forrás: wbasket.hu

fotó: dvtk instagram oldala