NKE Csata - Aluinvent DVTK 77-73

Szerző: Jáborcsik András | 2020-02-16 16:30:00

Női Kosárlabda NB I. A-csoport, 19. forduló

NKE-FCSM Csata - Aluinvent DVTK 77-73 (18-21, 18-20, 23-12, 18-20)

Budapest, Ludovika Aréna 400 néző. Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Csabai-Kaskötő Brigitta, Nepp László Oszkár.

Csata: Horváth B. 17/9, Friskoveć 17/9, Lelik 3/3, Gustafson 17/3, Cannon 17/3. Csere: Radócz, Mányoky 6/6, Angyal. Vezetőedző: Tursics Krisztián.

DVTK: Medgyessy 11/9, Škorić 18/6, Walker-Kimbrough 2, Goree 11/3, Kiss A. 6, Csere: Morrison 18/6, Pusztai 4, Szücs R., Kányási, Zele 3/3. Vezetőedző: Cziczás László.

Edzői nyilatkozat

Cziczás László:

Tudtuk, hogy a Csata nagyon veszélyes hazai palyán, ennek tudatában keményen kezdtünk. Sajnos a harmadik negyed elején elhamarkodtuk néhány támadásunkat, ennek köszönhetően magunkra húztuk az ellenfelet, ebben az időszakban beestek a tripláik is. A végjátékban sajnos kihagytunk három ziccert, ami egy négy pontos vereségnél fontos tényező. Az alapszakasz második helye igy is elérhető cél, az elkövetkezendő hetek ennek jegyében telnek. Gratulálok a Csatának.

2020-02-18 16:14:57 Piros öves, Veterán
Én nem "csomagolnék", legalábbis egyelőre nem. Bettike három évet játszott itt, nagyon fiatalon jött ide, az első éve fantasztikus volt a második már közepes, a harmadik gyengus, igaz a harmadik évében közrejátszott nála a súlyos sérülése. Utána elment az MTK-hoz, ott se igazán villant meg, de most, hogy visszatért a nevelő egyesületéhez újra a régi és szárnyal, de ennek ellenére mondom, hogy még - a hangsúly a még-en van -, nem hoznám vissza.
És Szidit és Verát se cserélném le, előbbiről tudni kell, hogy szintén egy komoly sérülés után van, novemberben lett újra 100 %-os játékos és még nem talált vissza régi önmagához, idő kell neki, igaz amióta játszhatna - sajnos - alig kap pár perceket. De ezt Cica feladata, hogy mikor és mennyi időt biztosít neki, de játék nélkül nehezebb újra formába jönni. Félek, hogy így szezon végén neki is el fog menni a kedve és a több játéklehetőség miatt - ahogy Fanni -, tovább fog állni.
Ja és még annyi, írta valaki, hogy Torit esetleg megkörnyékezné a Sopron, bár megtehetnék, de akkor nagyon morcos lennék. Az is igaz, hogy egy WNBA-bajnoki címmel a zsebben magasabb szintre szeretne lépni Európában, pl. Euroliga és nem Európa Kupa, a fene tudja, hogy mit hoz a jövő, ahogy a vak is mondja, majd meglátjuk.
16. benji
2020-02-17 21:36:10 Lila öves, Őstag
Ha ez a vereség ahhoz kellett, hogy a Szekszárd 4. legyen az alapszakaszban, akkor a kimenetel tökéletes.
Fontos, hogy mi legfeljebb már csak a Soprontól kapjunk ki, a Cegléd, Pinkk és PEAC ellen muszáj nyerni.
15. grosser
2020-02-17 18:45:07 Piros öves, Veterán
Aludva egyet rá, nem jól kalkuláltam, utána néztem.
Ha az alapszakasz végén hármas holtverseny lesz - mi, Csata és Szekszárd 5-5 vereséggel fejezzük be az alapszakaszt -, akkor ún. minitabella fog dönteni a sorrendben, az egymás elleni eredmények alapján.
Ebben az esetben is mi állunk a legjobban, mert nekünk 3, a Csatának 2, a Szekszárdnak pedig egy győzelme lenne.
2020-02-17 09:23:34 Piros öves, Veterán
Ne csigázz, attól tartok, elkerülte a figyelmem az egy hónappal ezelőtti, talán itt, talán másik fórumon írt levezetés.
Mi volt a levezetés, miért kellett ma kikapni? Talán azért hogy ne mi legyünk a másodikok és a szekszárd a harmadik, hanem inkább legyünk harmadikok, ha a csata a második, és akkor majd a csatával kell elődöntőznünk, nem a szekszárddal, ami jobb, még akkor is ha pályahátrányban vagyunk?
11. burritos
2020-02-17 06:49:02 Zöld öves, Fanatikus tag
Ezt se gondoltam volna, de ma csomagban odaadnam Megyot és Szűcs Rekat Horváth Bettiert.
Maja nem volt rossz, egészen addig, míg a 4. negyedben 1 pontra feljohettunk volna, hozta a labdát, majd hajmereszto módon elpasszolta. Kaptunk belőle egy 3ast. Ilyet egy légiós nem engedhet meg.
Szidi, Vera?
10. grosser |Válasz erre: 7. Népkert
2020-02-16 23:04:04 Piros öves, Veterán
Ahogy most állunk, sokkal jobb az össz-pontkülönbségünk és nekik 3, nekünk még 4 meccs van hátra.
2. NKE-FCSM Csata 19 15 4 1536–1414 0.895
3. Aluinvent DVTK Miskolc 18 14 4 1488–1283 0.889
9. grosser
2020-02-16 22:50:59 Piros öves, Veterán
Hazaérve a nagyfalúból, a szurkolás parádés volt, szinte 40 percig végig nyomtuk megállás nélkül.
Hogy mi a vereségünk oka?
Először is kurva sok triplát kaptunk, ebből Horváth Bettike is kivette a részét, utána a szokásos "betegségünk", a nagyszünet után mintha az öltözőben maradtunk volna, Torit meg teljesen kivették a játékból sajnos, viszont Maja ma nagyon jó volt és akart is.
Mindegy, még nincs veszve a második hely.
7. Népkert: Szerintem ilyenkor az összpontkülönbséget veszik alapul, ha minden egyforma - egymás elleni mérleg meg győzelem-vereség arány -, abban nem tudom, hogy hogy állunk, még nem láttam tabellát, de szerintem jobban.
Ja és - enyhén szólva is - nem kis hazai pályát kaptak a bíróktól.