Magyarország - Litvánia 78-76

Szerző: objektív | 2018-02-15 11:51:00

Magyarország női kosárlabda válogatottja sokáig emlékezetes mérkőzésen 78-76-ra diadalmaskodott Litvánia csapata felett, ezzel gyakorlatilag kijutott az Európa-bajnokságra.

Magyarország - Litvánia 78-76 (24-25, 21-15, 16-19, 17-17)

Miskolc, Generali Aréna 1000 néző. Játékvezető: Denkovski (macedón), Smiljanic (szerb), Zenis (szlovák).
Magyarország: Medgyessy, Raksányi 18/6, Simon, Goree 4, Krivacsevics 10/3. Csere: Studer Á. 14/3, Theodoreán, Határ 20, Varga Zsó., Dubei 11/6, Katona 1. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
Litvánia: Okockyte 7, Nacickaite 20/6, Kvederaviciute 4, Sulciute 4, Petronyte 20. Csere: Grigalauskyte 7/3, Labuckiene 12, Knyzaite, Juskaite 2, Svaryte. Szövetségi kapitány: Mantas Sernius
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 5. p.: 7–10. 7. p.: 17–12. 10. p.: 19–23. 15. p.: 39–31. 19. p.: 45–40. 21. p.: 47–44. 26. p.: 60–44. 31. p.: 61–63. 34. p.: 67–66. 36. p.: 67–72. 39. p.: 74–74

Edzői nyilatkozatok

Székely Norbert: - Nehéz értelmes mondatokat mondani egy ilyen elképesztő mérkőzés után. Azt gondolom, hogy életre szóló élménnyel gazdagodott az, aki részese volt ennek a mai estének. Az egységünknek köszönhetően nyertük meg a mérkőzést, a közönséggel összeforrt a csapat, mindenki összefogott, aki jelen volt, és ez fantasztikus dolog. A harmadik negyedben megnyerhettük volna a mérkőzést, akkor jó ritmusban kosárlabdáztunk. De a játékvezetők összezavarodtak, és ennek köszönhetően mi is. Onnantól kezdve küzdelem volt, de abban is jók voltunk ma. Hihetetlen volt a végjáték az utolsó másodpercben a gyűrűről leperdülő labdával. Ehhez a játékhoz szerencse is kell, de úgy érzem, ma maximálisan rászolgáltunk a sikerre.

Mantas Sernius: - Jó mérkőzés volt, jó energiákkal játszottunk. A harmadik negyedben feljebb kapcsoltak a magyarok, akik ekkor nemcsak jól játszottak, hanem keményen és kicsit talán alattomosan is. Volt azonban tartásunk, megőrizték hidegvérünket és visszakapaszkodtunk. A végjáték kiélezett volt, úgy érzem, nekünk voltak jobb dobóhelyzeteink voltak, de a magyarok bedobták a fontos kosaraikat, mi pedig nem, és ez döntött. Gratulálok a magyar válogatottnak.