Magosi elképesztő +/- mutatója és egyéb statisztikák

Szerző: Jáborcsik András | 2017-11-10 22:06:00

Ebben a kicsit hosszúra nyúlt bajnoki szünetben böngésszük egy kicsit a jégkorong Erste Liga statisztikáit.

A Jegesmedve szurkolók nagy örömére a ponttáblázaton mind a mezőnyjátékosok, mind a kapusok esetében az élmezőnyben találjuk a miskolci hokisokat, de a büntetés percek tekintetében sem kullogunk a táblázat végén :)

A tabellára tekintve azt állapíthatjuk meg, hogy a DVTK Jegesmedvék csapata annak ellenére, hogy egy meccsel kevesebbet játszott, mint a második helyen álló pesti kirakat csapat, három pont előnnyel vezeti a Ligát.

M: meccs, Gy: győzelem, GYH: győzelem hosszabbításban, VH: vereség hosszabbításban, V: vereség,

SZG: szerzett gól, KG: kapott gól, GK: gólkülönbség, P: pontok

A mezőnyjátékosok ponttáblázatának élmezőnyében két Jegesmedve található. Magosi Bálint a Csíkszereda légiósával, Valchar Radimmal azonos pontszámmal a képzeletbeli dobogó legfelső fokán található, őket követi mindössze két ponttal lemaradva a Vas János - Walls Braden Kenneth duó.

Magosi a 14 mérkőzésen szerzett 14 találatával első a gólok tekintetében is, a +/- mutatója és a lövéshatékonysági mutatója pedig egészen elképesztő számokat mutat.

(A plusz–mínusz (+/−, plusz/mínusz) mutató magyarázata: A gól pillanatában a gólt szerző csapat pályán lévő játékosai egy pontot (+) kapnak, ha a gólt az ellenféllel megegyező létszámban vagy emberhátrányban érték el. Ugyanekkor a gólt kapó csapat pályán lévő játékosai pedig egy mínusz pontot (–) kapnak. Pontot számolnak akkor is, ha a kapust levitték és a helyére egy mezőnyjátékos állt be (üres kapuba lőtt gól). Emberelőnyben illetve büntetőből szerzett gólnál nem számolnak pontot. A plusz és mínusz pontok egyszerű összeadásával kapjuk a plusz–mínusz értéket.)

Magosin kívül mindössze 4 játékos tudott 10 fölé jutni a +/- mutató tekintetében, és a 2. legjobb mutatóval rendelkező MAC-os Tomas Klempának is kevesebb mint a fele a pontjainak száma. De megsüvegelendő Bálint lövéshatékonysági mutatója is, hiszen 47 próbálkozásából 14 utat talált az ellenfél kapujába, ami majdnem 30%-os hatékonyságot jelent. A 3. helyen álló brassói légiós mutatója szinte megegyezik Magosi mutatójával, de rajtuk kívül mindösze hárman tudnak 20% fölötti lövéshatékonyságot felmutatni.

M: meccsek száma, G: Gólok száma, A: gólpasszok száma, P: pont összesen, L: lövések száma, L%: Lövés hatékonyság

A kapusok táblázatát is miskolci játékos vezeti, hiszen a Titánok kapusa, Szeles Martin mindössze egy mérkőzésen lépett jégre, 6 perc 19 mp erejéig, így az ő 100%-os mutatója nem vethető össze az élmezőnyben szereplő kapusok teljesítményével.

A 670 percet a jégen töltő Adorján Attila 319 kapura menő lövésből mindössze 19-et nem tudott hatástalanítani, így 94,01%-os mutatója a legjobb. Őt követi egy volt miskolci, Duschek Dávid, aki a dunaújvárosiak hálóját őrzi. Fontos megjegyezni azonban, hogy Duschek, illetve a 4. helyen álló Sevela Péter lényegesen többet volt foglalkoztatva, mint Adorján, hiszen Duschek kapujára majdnem százzal, míg a ferencvárosi hálóőt kapujára 130-cal több lövést eresztettek meg az ellenfelek, mint Adorján ketrecére.

Másik kapusunk, Kiss Bence 3 meccsen védett, 75 lövésből 6 talált utat a kapujába. 92%-os mutatója a 8. helyet eredményezi.

M: mérkőzésre nevezve, LM: mérkőzésen játszott, TOI: jégen töltött idő, GA: kapott gól, KL: kapott lövés, VL: védett lövés, VH%: védés hatékonyság

A büntetések öszesítő táblázatának élén is megtalálhatók a miskolci játékosok.

A legtöbb kisbüntetés, szám szerint 13 két MAC játékos, Wesley Cunningham és Nagy Krisztián nevéhez fűződik. Az élbolyban szereplő légiósaink, Jed Rusk és Peter Sakaris ennek alig több, mint a felét gyűjtötték össze, de mindkettejük neve mellett megtalálható 1-1 darab 10 perces valamint 20 perces fegyelmi büntetés is.

M: mérkőzés, MINOR: kisbüntetés (2 perc), Major: büntetés (5 perc), Misc: fegyelmi büntetés (10 perc), GA-MI: fegyelmi büntetés (20 perc),

Match: végleges kiállítás (25 perc), BÜP: büntetés percek

Aki esetleg nem látta még, hogyan látja el Jed Rusk a Fehérvári Titánok játékosának, Láday Tamásnak - aki éppen őt követi a listában - a baját, tekintse meg a következő videót:

forrás: jegkorongszovetseg.hu