Szerző: amigeleken.hu | 2018-01-15 14:20:00

A Magyar Jégkorong Szövetség közzétette az Erste Liga Felső házának középszakasz pontos programját. E szerint a csatározások január 26-án folytatódnak, az alsó házi rájátszások pedig január 22-én veszik kezdetüket.

A legjobb négy közé jutott csapatok (DVTK Jegesmedvék, MAC Budapest, Dunaújvárosi Acélbikák és Újpest) oda-visszavágós rendszerben küzdenek tovább.

Íme a pontos menetrend, a Jegesmedve rajongók elkezdhetik intézni a szabadságokat, szabadnapokat.

A Jegesmedvék mérkőzései közül kettőt, a január 29-i idegenbeli, MAC elleni valamint a február 5-i, szintén idegenben lejátszásra kerülőt tűzi műsorára az M4Sport csatorna. Ez utóbbin az Acélbikák vendégei lesznek a Macik.

forrás: jegkorongszovetseg.hu

Hozzászólások
8. Bobák Kornél* |Válasz erre: 7. perecesi-diosgyor-szurkolo
2018-01-17 19:08:43 Fekete öves, Veterán
Boldog szülinapot! A fölényes játék megvan, gólokból még csak egy van. De lesz több is! :)
7. perecesi-diosgyor-szurkolo* |Válasz erre: 6. Bobák Kornél
2018-01-17 16:11:38 Fekete öves, Veterán
Meglephetnenek egy folenyes gyozelemmel szuletesnapi ajandekkent, gratisznak meg kupagyozelemmel :D
2018-01-17 15:15:38 Fekete öves, Veterán
Mindegy, ma Fradi a Kupában!
5. perecesi-diosgyor-szurkolo* |Válasz erre: 4. Bobák Kornél
2018-01-17 13:55:31 Fekete öves, Veterán
Az eurohockey szerint mindkettő pálya méret 60X30 méteres.

Elvileg nem is lehet nagyobb egy pálya 60X30 méternél, de némileg eltérhet. A két tegnapi BL résztvevő csapat csarnokának mérete is kissé eltért egymástól, a Trinec pályamérete kisebb a JYPhez képest.
Nem lenne szerencsés, ha a Nyitrai pálya nagyobb lenne, jobban kijöhetne a sebességkülönbség. Mert azért látszódott, hogy sebességben jobbak. Ha tempót váltanak akkor nehézkesebben tartható velük a lépés.
4. Bobák Kornél* |Válasz erre: 3. perecesi-diosgyor-szurkolo
2018-01-16 21:31:52 Fekete öves, Veterán
Jól tudom, hogy Nyitrán nagyobb a pálya mérete? Ha jól emlékszem, a nyitraiak még a Visegrád Kupa kezdetén valami olyanról beszéltek, hogy a magyar pályák kisebb méretűek. Akkor meg főleg nehéz lesz a védekezést megoldani.
2018-01-16 20:02:24 Fekete öves, Veterán
Most lett vége a hoki BL olyan meccsének, ami kísértetiesen hasonlít a miénkre.
Adott hazai csapat (Jyp) 4:2 arányban győzedelmeskedett, a visszavágóra két gólos előnnyel érkeztek az Ocelári Trinec otthonába. Vezetett a finn csapat 1:2-re, ami nekik szinte álomszerű eredmény volt. (Akkor)
A Cseh csapat nagyot játszott, és 4:2-es rendes játékidős eredményt hozott össze. Összesítésben 6:6, ami hozott 10 perces hosszabítást. Találat ott nem született, jöhetett az 5-5 körös szétlövés. A Trinec mindent kihagyott, a Jyp kettőt szerezve döntős lett. (Bár a negyedik Ocelári büntető vitatható, a kapus a bárdja kidobásával rendesen megzavarta a cseh játékost, ami azért szabálytalan.)

... ezek alapján nekünk sem lesz könnyű meccsünk Nyitrán. Nagyon kell vezetni, több góllal. Főleg, hogy ha olyan az állás, akkor a záró harmadot az Óriások nagyon meg fogják nyomni. Ahogy tette az Ocelári is, a Jyp szinte a jégen sem volt.
2018-01-16 18:31:16 Fekete öves, Veterán
Legalább ezt a buzi MACot még rövid időn belül oda vissza is csaphatjuk.
Apropó: Vagyis jó esetben háromszor, mert a kupadöntő az m4 műsorújságja szerint Szombat 17:15-kor lesz. Ekkorra pakolták be a meccset, tehát kinéz egy szombati tüskés kaland.