HK Nitra - DVTK Jegesmedvék 1-6

Szerző: Jáborcsik András | 2020-03-01 15:12:00

HK Nitra - DVTK Jegesmedvék 1-6 (1-2, 0-1, 0-3)

Nyitra, Nitra Arena, 2.347 néző, játékvezetők: Róbert Müllner, Jozef Tvrdon, Simon Synek, Drahoslav Vysny

HK Nitra: Simboch (Burgart) – McNally, Kubka, Bucek, Siska, Csányi – Morrison, Mezei, Fominykh, Yellow Horn, Scheidl – Pupák, Versteeg, Lusnák, Kollár, Tábi – Sloboda, Mrázik, Caládi, Minarik, Hrusik,

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Ross, Kiss D., Rodman, Galanisz, Magosi - Láda, Vandane, Valchar, Vas, Beach - Szirányi, Gőz, Beauvillier, Harrison, Kiss P., - Vojtkó, Miskolczi, Páterka, Vezetőedző: Glen Hanlon

0-1 09:22 Szirányi (Magosi, Vandane)
0-1 16:10 Harrison (Beauvillier, Kiss P.)

Értékelés

Glen Hanlon: Nagyon fontos három pontot szereztünk, de még nem értük el a célunkat. Ha közel negyven lövés érkezik a kapudra és a kapusod a meccs legjobbja, akkor edzői szemmel biztos, hogy nem lehetsz teljesen elégedett. Ennek ellenére nagyon örülünk a győzelemnek, az emberhátrányos védekezésünk kitűnően működött. Minden korongért megharcoltunk és ennek meg lett az eredménye. Ezen az úton kell tovább haladnunk.

Ezekkel a sorokkal kezdünk 18 órakor a HK Nitra elleni rangadón:

Győzniük kell a miskolciaknak Nyitrán - és Sokat segíthetne a MAC a Jegesmedvéknek címmel jelentek meg ma a jegkorongblog.hu beharangozói.

A miskolci és a nyitrai csapat egyformán 72 ponttal áll az Extraliga nyolcadik-kilencedik helyén, amelyik nyer, lépéselőnyre tesz szert.

Folytatódik a versenyfutás a playoffért a szlovák bajnokság alsóházában. A két pozícióra három csapat pályázik reálisan, klasszikus rangadóra kerül tehát sor a HK Nitra otthonában. Glen Hanlon, a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője még a Nagymihály elleni pénteki mérkőzést megelőzően mondta azt, hogy igazi playoffhokit vár pénteken és vasárnap is. A két találkozó közül az egyiket sikerült behúzni, igaz, végül csak Kyle Beach remkbe szabott büntetőivel. Nem túlzás azt mondani, hogy ötven percig a piros-fehérek akarata érvényesült, ám a rendes játékidő végén óriási fölényt harcoltak ki a vendégek, így nem volt érdemtelen az egyenlítésük. Bizonyos, hogy legalább ekkora erőfeszítésre lesz szükségük Galaniszéknak Nyitrán is. A tavalyi döntős alapszakasza nem úgy sikerült, ahogyan azt a szurkolói elvárták, viszont a középszakaszban eddig két sima győzelem mellett egy nagymihályi pontszerzés áll a nevük mellett. A Dukla otthonában ráadásul 0-4-ről egyenlítettek az utolsó harmadban – majd a túlórát elbukták –, a küzdeni tudással tehát nem állnak hadilábon. A miskolciak eddig mind a három középszakasz-mérkőzésüket nyerték, fontos lenne, hogy folytatni tudják a sorozatot. (Közben pedig drukkolhatnak a Nagymihályba látogató MAC-nak is, akik esetleges sikere nagy segítség lenne számukra is.) Hogy hogyan kell nyerni Nyitrán, azt tudják a Jegesmedvék: január 10-én még Marcel Rodman irányítása mellett 3-1-es sikerrel térhettek haza a vendégségből.

A DVTK hivatalos honlapja felhívja a szurkolók figyelmét: a jégcsarnok közvetlen szomszédságában lévő futballstadionban kiemelt kockázatú Nitra–Slovan Bratislava mérkőzést rendeznek 15:30-tól, ezért mindenki fokozott körültekintéssel közelítse meg az arénát.