HC 07 Detva - DVTK Jegesmedvék 5-2

Szerző: Jáborcsik András | 2018-09-23 16:34:00

Tipsport Liga

HC 07 Detva - DVTK Jegesmedvék 5-2 (1-2, 1-0, 3-0)

Detva, Zimny Stadion, 560 néző, játékvezetők: Ondrej Kalina, Milan Adamec, Andrej Bogdaň, Martin Smrek

HC 07 Detva: Riečický (Petrík) - Kuklev, Chovan, Ščurko, Murček, Puliš, Hraško, Chovan, Ďaloga, Magogin, Žilka, Šimon, Sládok, Tibenský, Gašpar, Milý, Fekiač, Jendrol, Fekiač, Valent, Surový, vezetőedző: Josef Turek

DVTK Jegesmedvék: Duschek (Adorján) – Crawford, Kiss, Szirányi, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó, Slovak, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Somogyi, Harrison, Vas, Loiseau, Ritó, Vince, vezetőedző: Glen Hanlon

1-0 06:02 Ščurko (Murček, Puliš), 1-1 15:46 Pance (Kulmala), 1-2 17:17 Milam (Pance, Vas) 2-2 30:56 Ďaloga (Milý) 3-2 46:56 Fekiač (Fekiač) 4-2 58:44 Gašpar (Puliš, Sládok) 5-2 Puliš (Chovan)

2018-09-26 16:45:13 Fekete öves, Veterán
Egyetértek veled, de arról nem szabad elfeledkeznünk, hogy szerintem a mi keretünk sokkal jobban átalakult, mint a MAC-é. Úgy tűnik, hogy a felkészülési időszak még nem volt elegendő arra, hogy megfelelően összeálljanak a sorok. De hihetetlen sok meccs van még hátra.
39. Bobák Kornél* |Válasz erre: 38. laca
2018-09-26 16:05:40 Fekete öves, Veterán
Én is azt figyeltem, hogy mi annyival vagyunk előrébb a táblázaton, hogy a két leggyengébb szlovák csapattal játszottunk, ők meg nem. Valahogy jobban vannak összerakva. Az igazat megvallva az eddigiek alapján Hanlontól többet vártam, főleg hogy egykori kapusként - az edzői pályájáról már szó se essék - a védekezést jobban rendezi. Mert az időnként katasztrófa. A gólarányunk 20:28, ami jó támadó játékot feltételez, de ha azt nézzük, hogy abból a 20-ból 14-et Zsolnának és a szlovák 20-nak ütöttünk itthon, akkor a 4 meccsen 6 gól annyira már nem fényes. A MAC 6 meccsen 11:19-et produkált, pedig már oda-vissza játszott a szlovák bajnokkal, játszott Trencsénben, csak az első hazai, Érsekújvár elleni meccsen hajoltak el nagyon.
A MAC szerintem is jobban indult, de azért ott a tavalyi példa. Az alapszakaszt magasan nyertük, a VK-ban is sokkal jobban szerepeltünk, a bajnok mégis a MAC lett. Most lehet fordított sorrend
38. laca
2018-09-26 10:51:33 Lila öves, Fanatikus tag
Én azt gondoltam előzetesen, hogy jobbak leszünk a MAC-nál, de az eddigi eredmények kapcsán már nem vagyok biztos benne. Persze még csak 1 meccset nyertek ők is - már ha kivesszük az U20 elleni meccsünket - de már van két döntetlenjük és az első meccs óta nem kapnak sok gólt sem.
Mi lehet az oka? Összeszokottság vagy jobb erőnlét, esetleg tényleg jobbak? Mi a véleményetek?
2018-09-24 11:06:13 Fekete öves, Veterán
Hanlon nyilatkozata kicsit fociedzősre sikeredett: Levonjuk a tanulságokat, és megyünk tovább.
36. csikue |Válasz erre: 23. perecesi-diosgyor-szurkolo
2018-09-24 08:11:58 Citromsárga öves, Lelkes újonc
Liptószentmiklós :)
35. perecesi-diosgyor-szurkolo* |Válasz erre: 34. laca
2018-09-23 23:03:47 Fekete öves, Veterán
Ahogy más is írta, a harmadik harmadokra még kevesek vagyunk. Az első kettőt viszonylag jól tudjuk abszorválni, de a záró akkordra hajlamosak vagyunk összeomlani, és a szorosnak tűnő vereség nagyobbá alakul.
A keret bővítés el kellene. A légiósokat is rotálni kellene, hogy egyszer A pihen, máskor B
34. laca |Válasz erre: 31. perecesi-diosgyor-szurkolo
2018-09-23 22:42:57 Lila öves, Fanatikus tag
Ja, csak minket jelenleg jobban elkapnak, mint mi másokat.
De most van egy szusszanásnyi szünet, lehet rendezni a dolgokat egy kicsit. Lehet bővíteni sem ártana a keretet 1-2 fővel a közeljövőben.
33. perecesi-diosgyor-szurkolo* |Válasz erre: 32. tvk-003
2018-09-23 22:42:47 Fekete öves, Veterán
Volt vagy 30-40
És a közvetítésből semmi rendkívüli nem jött át, békésen zajlhatott minden.
32. tvk-003
2018-09-23 22:23:58 Barna öves, Fanatikus tag
na voltak vendégszurkolók?
31. perecesi-diosgyor-szurkolo* |Válasz erre: 30. j_mark
2018-09-23 21:14:36 Fekete öves, Veterán
Az biztos. Az eddigi eredmények alapján szorosabb a bajnokság, mint amire számítottam. Bármikor elkapható bárki.