Gól, kiállítás, negatív csúcs

Szerző: Jáborcsik András | 2017-09-12 21:49:00

A nyolcadik körben csupán nyolc fiatalszabályba tartozó játékos lépett pályára, összesen 480 perc erejéig - ezzel a megállapítással kezdődik a fiatalok játékperceit összegző utanpotlassport.hu írása. Ennél kevesebbet sem az idén, sem pedig tavaly nem játszottak egy hétvégén az U20-as futballisták. Voltak azonban, akik feliratkoztak a jegyzőkönyvbe: Óvári Zsolt megszerezte szezonbeli második gólját, míg Szivacski Donátot kiállították.

A szerző, Leiner Soma szerint a nyolcadik fordulóban újabb drasztikus visszaesésnek lehettünk szemtanúi. A válogatott szünet előtti hétvégén kritikussá vált az ifjú labdarúgók szerepeltetése az NB I-ben: nyolc csapatban tizenegy fiatalszabályba tartozó játékos mindössze 557 percet töltött a pályán. Akkor abban bíztunk, hogy a történelmi mélypontot követően több szerephez jutnak majd az U20-as futballisták. Nem így lett.

Tegyük hozzá: pozitívumokat mindig találni, elég, ha a DVTK támadóját, Óvári Zsoltot említjük. A 20 éves futballista az első hét forduló adatait tekintve vezette a fiatalok ranglistáját, a Debrecen elleni rangadón is a kezdőbe nevezte őt Bódog Tamás. Ő pedig meghálálta a bizalmat, már a negyedik percben vezetést szerzett csapatának, üröm az örömben, hogy a hajdúságiak háromszor mattolták a vendégeket, és megnyerték a mérkőzést. Óvárit a 66. percben a 19 esztendős Bárdos Bence váltotta, akinek ez volt az első mérkőzése az élvonalban.

A forduló egyetlen összecsapása, amin nem jutott szóhoz fiatalszabályba tartozó játékos, az a Újpest-Puskás Akadémia (1-3) volt.

A lista ezúttal a szokásosnál is rövidebbre sikerült, csupán öt csapat vetett be ifjú futballistát a nyolcadik fordulóban, ők nyolcan pedig mindössze 480 percet játszottak.

Elképesztő negatív csúcs.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN:

1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott.
2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott.
3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott.
4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott.
5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott.
6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott.
7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott.
8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott.

A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Haris Attila (Balmazújváros) 630 perc, 2. Óvári Zsolt (DVTK) 619 perc, 3. Tóth Máté (Haladás) 549 4. Kiss Bence (Haladás) 537, 5. Szivacski Donát (Vasas) 491 6. Murka Bendek (Vasas) 479, 7. Herjeczki Kristóf (Budapest Honvéd) 431, 8. Csernik Kornél (FTC) 343, 9. Szalai Attila (Mezőkövesd) 270, 10. Szűcs Kristóf (Újpest) 225, 11. Kleisz Márk (Vasas) 180, 12. Vogyicska Bálint (Vasas) 163, 13. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 169, 14. Banó-Szabó Bence (Budapest Honvéd) 155 15. Pávkovics Bence (Újpest) 90, 16. Csonka András (FTC) 56, 17. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 19. Bárdos Bence (DVTK) 24, 20. Szabó Bence (Videoton) 23, 21. Fejős Áron (Paks) 21, 22. Csősz Richárd (DVSC) 7, 23. Kundrák Norbert (FTC) 4, 24. Ternován Patrik (DVTK) és Bíró Péter (DVSC) 1-1,

A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT
1. Vasas 1313 perc, 2. Haladás 1112, 3. Budapesti Honvéd 755, 4. DVTK 644, 5. Balmazújváros 630, 6. FTC 403, 7. Mezőkövesd 270, 8. Újpest 225, 9. Puskás Akadémia 26, 10. Videoton 23, 11. DVSC 8, 12. Paks 21

GÓLSZERZŐK

2 gól: Óvári Zsolt (DVTK), 1 gól: Haris Attila (Balmazújváros), Szivacski Donát (Vasas)