Ferencváros-DVTK 1-6

Szerző: Jáborcsik András | 2016-12-18 21:22:00

Esélye sem volt a gödörből kikapaszkodni próbáló Fradinak a Jegesmedvékkel szemben.

Az első harmadban még csak egy gólt ütött a vendégcsapat Tóth Adrián révén, a másodikban azonban beindult a miskolci henger Pesterzsébeten. Sorrendben Pavuk, Galanisz, Galanisz és Láda Balázs volt eredményes, a 0-3-nál született Tendler-találat nem sokat osztott-szorzott. Az utolsó menetben aztán Johnston tette fel a pontot az i-re. Ezzel a DVTK 3 pontra növelte előnyét az Újpesttel és 5-re a MAC-cal szemben, igaz, Majoross Gergely csapata két meccsel kevesebbnél tart. A Ferencváros ugyanakkor bajban van: vesztett pontok tekintetében immár egálra áll a pillanatnyilag előtte tartózkodó Galati-cal, vagyis ami korábban lehetetlennek látszott, az immár közvetlen veszély. Miszerint a zöldek akár le is maradhatnak a rájátszásról, ha nem szedik össze magukat valahogyan.