Szerző: amigeleken.hu | 2017-10-09 14:50:00

Erste Bank Liga jégkorong mérkőzés

Budapest, Pesterzsébeti jégcsarnok 2017.10.09. 20:00

TV: M4Sport

Az első helyért meccsel a Fradi és a DVTK címmel vezeti fel a mai hokirangadót a jegkorongblog.hu.

A brutálisan kezdő zöld-fehérek a MAC-tól nagyon kikaptak, a címvédő ellen ismét bizonyíthatnak.

A 6 sikeren túl lévő MAC mögött 3 csapat áll 5 hárompontos győzelemmel az Erste Ligában: a DVTK, a Ferencváros és az UTE. Ők hárman azonban mind különböző számú meccset játszottak, ami kicsit megbonyolítja a matekot. A legtöbb mérkőzésen az UTE van túl, nyolc találkozón lépett már pályára. A Ferencvárosnak szintén 15 pontja van, de hat meccsből sikerült ezt elérniük, egyedül a jelenlegi listavezető MAC Budapest tudta őket legyőzni. A zöld-fehérek hétfői ellenfele az a DVTK, amely e triumvirátus harmadik tagjaként hét mérkőzésen van túl, és öt rendes játékidős győzelme mellett Fehérváron büntetőkkel győzött, így 17 pontjával második most.

A hétfő esti rangadón tehát, melyet az M4 Sport élőben közvetít, nem kicsi a tét. Greg Lindqvist és Mikael Tisell csapata számára is az első hely meg-, illetve visszaszerzésére nyílik lehetőség.

Megjegyzendő, hogy vesztett pontok tekintetében még mindig a Fradi az első, második a DVTK, harmadik helyen áll a MAC. Az FTC-nek volt ideje kipihenni a bajnoki villámrajtot, utolsó meccsüket két hete vasárnap játszották, amikor egy demoralizáló 6-1-es vereség után legyőzték a Brassót 5-4 arányban. A DVTK frissebb meccsélményekkel rendelkezik, a Visegrád Kupában Zsolnán győzött 5-1-re, pénteken pedig hazai pályán múlta felül a MAC-ot.

Az újabb rangadó előtt kiderül, hogy a fáradtságot vagy a hosszabb meccsszünetet nehezebb legyőzni. Érdekes lesz azt is megfigyelni, hogy a Fradinak sikerült-e jobban a nyári erősítés, vagy a DVTK-nak. A két csapat tavaly roppant kiélezett, hétmeccses negyeddöntőt vívott egymással. Érdekes módon a mindent eldöntő hetedik meccsen ugyanaz a Pavuk Attila szerezte a legfontosabb gólt, aki a MAC elleni döntő ötödik és utolsó találkozóján. A bajnokságban idén még nem, ám a Magyar Kupa selejtezőjében már játszott egymás ellen a két csapat. Miskolcon a hazaiak nagyon egyértelmű, 5-0-s győzelmet arattak.