Felemás hétvége

Szerző: Jáborcsik András | 2016-09-20 20:02:00

Ezúttal az idősebb korosztályok vitték a prímet, hiszen a két legidősebb korcsoportunk, az U19 és az U17 vette sikerrel a soproniak állította akadályt a hétvégén. Az U16-os és az U15-ös csapatunk vereséggel zárt, míg a legkisebbek mérkőzése a csapatot sújtó vírusfertőzés miatt elmaradt, egy későbbi időpontban kerül majd lejátszásra.

Eredmények:

Megszerezte első bajnoki győzelmét a 2016/2017-es kiírásban a Vitelki Zoltán vezette U19-es együttes. Bár a találkozó első percében a vendég soproniak szereztek vezetést, Balog Richárd duplájának köszönhetően sikerült fordítania a DVTK-nak, a találkozó végére pedig magabiztos, négy gólos különbséget kialakítani a piros fehéreknek.

U19 II. osztály 4. forduló

Diósgyőri VTK - SC Sopron 5-1 (1-1)

DVTK: Konyecsik - Jambrich, Mészáros, Valkay, Géringer L., Gergely, Gantner, Vitelki B., Molnár, Bárdos, Balog. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Csere: Molnár helyett Kacsó A. a 68., Mészáros helyett Zsoldos a 68., Gantner helyett Szegedi a 74., Vitelki B. helyett Varga J. a 81. percben.
Sárga lap: Gergely a 37., Valkay a 47. percben.
Gólszerző: Kovács (0-1) az 1., Balog (1-1) a 17., Balog (2-1) a 72., Kacsó A. (3-1) a 83., Szegedi (4-1) a 86., Zsoldos (5-1) a 88. percben.

Csapatunk 9 góljából hetet a Balogh Richárd (3), Vitelki Balázs (2) és Zsoldos Richárd (2) trió szerzett.

Sopronban lépett pályára a hétvégi bajnoki fordulóban a DVTK U17-es együttese. Kriston István gárdája Orosz Marcell góljával a 29. percben vezetést szerzett, ám még az első játékrészben sikerült egyenlítenie a házigazdáknak. A 81. percben a csereként beálló Zsiga Máté ismét a kapuba a talált, amire már nem érkezett válasz, így a DVTK parázs végjátékban végül begyűjtötte a három pontot.

U17 II. osztály 4. forduló

SC Sopron - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

DVTK: Pápai - Tőzsér, Farkas, Orosz M., Budaházi, Sramkó, Fenyőfalvi, Csák, Korbély, Bartalis, Mertse. Vezetőedző: Kriston István

Csere: Csák helyett Nagy Z. a 46., Tőzsér helyett Koós az 56., Bartalis helyett Zsiga a 66., Mertse helyett Medgyesi a 91., Sramkó helyett Bordás a 91. percben.
Sárga lap: Mertse a 40., Fenyőfalvi a 43., Budaházi a 89. percben.
Piros lap: Bánhegyi D. a 89. percben.
Gólszerző: Orosz M. (0-1) a 29., Erdősi (1-1) a 42., Zsiga (1-2) a 81. percben.

Veretlen csapatunk legjobb góllövői az egyaránt 3-3 gólos Korbély Kristóf, a Jászberényből igazolt Bartalis Bence és a Nyíregyházáról érkezett Mertse Ábel.

Ötgólos mérkőzésen szenvedett 3-2-es vereséget a DVTK U16-os korosztálya Sopronban. A piros-fehérek kétgólos hátrányból bár egyenlíteni tudtak, a 78. percben bekapott gólra már nem tudtak válaszolni a fiataljaink, így pont nélkül maradtak a hűség városában.

U16 II. osztály 4. forduló

SC Sopron - Diósgyőri VTK 3-2 (2-1)

DVTK: Gácsi - Juhos, Klink, Szűcs, Gondol, Bódi, Schmidt, Lehóczki, Vereckei, Karika, Csávás. Vezetőedző: György Gábor

Csere: Juhos helyett Gönczi az 55., Karika helyett Antal az 55., Vereckei helyett Hadnagy az 55. percben.
Sárga lap: Schmidt a 14., Lehóczki a 80. percben.
Gólszerző: Ács (1-0) a 15., Kulcsár (2-0) a 27., Szűcs (2-1) a 41., Csávás (2-2) az 58., Dancsecs (3-1) a 78. percben.

10 gólunkból 6 a Csávás-Bódi duó nevéhez fűződik:

Igazi rangadót játszott hétvégén a DVTK U15-ös korosztálya, ugyanis hazai környezetben a Ferencváros csapatát látta vendégül Kiser László együttese. A találkozó azonban nem sikerült jól a piros-fehérek számára, ugyanis 3-1 arányban a fővárosiak győztek a mérkőzésen. A DVTK találatát Figeczki Ágoston szerezte.

U15 I. osztály 4. forduló

Diósgyőri VTK - Ferencvárosi TC 1-3 (0-1)

DVTK: Jaksi - Mrva, Tóth, Csáki, Nagy Á., Dlehány, Kolompár, Sipos, Figeczki Á., Girdán, Lévai. Vezetőedző: Kiser László

Csere: Sipos helyett Jónyer a 46., Lévai helyett Molnár a 46., Mrva helyett Orosz D. az 55., Kolompár helyett Kacsó B. az 55., Girdán helyett Oláh Ba. az 55. percben.
Sárga lap: Oláh Ba. a 60., Orosz D. a 75. percben.
Gólszerző: Godányi (0-1) a 19., Érczkövi (0-2) a 44., Figeczki (1-2) a 61., Pintér (1-3) a 62. percben.

Az U14-es csapat Ferencváros elleni mérkőzése egy későbbi időpontban kerül megrendezésre.

forrás: dvtk.eu és MLSZ Adatbank

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.