Tóth Adriánék döntőt játszhatnak

Szerző: amigeleken.hu | 2017-08-01 13:23:00

MOL ligás játékosok az új-zélandi liga sztárjai, olvasható a hír a jegkorongblog.hu-n.

Bár nem hibátlanul, de továbbra is menetel a DVTK Jegesmedvék csatárának, Tóth Adriánnak az új-zélandi klubja, a West Auckland Admirals. 14 forduló után 28 ponttal a második helyen áll, 10 ponttal előzve a harmadik Dunedin Thundert. Mivel e két csapatnak már csak 2-2 meccse van hátra az alapszakaszból, és az első kettő jut a döntőbe, így az már biztos, hogy a West Auckland finálézhat a mezőnyt 5 pontos előnnyel vezető Skycity Stampede-del. Bár Tóthék gólkülönbsége elképesztő, mindenkinél legalább 25-tel többször találtak be, becsúszott néhány hiba is a szezonjukba. Négy rendes játékidős és egy hosszabbításos vereséget szenvedtek, és a négyből háromszor leendő döntős ellenfelükkel, a Stampede-del szemben maradtak alul. Ki kell tehát találni valamit ellenük az augusztus 19-én kezdődő, két nyert mérkőzésig tartó sorozatra.

Tóth a liga statisztikáiban is igen jól áll, továbbra is vezeti a legtöbb gólpasszt adó és a legjobb plusz-minusz mutatóval rendelkező játékosok listáját. A liga jelenlegi pontkirálya is egy volt MOL Liga-játékos, a szezont Csíkszeredában kezdő, ám onnan hamar távozó Colin McIntosh, aki mellesleg a Stampede csapatát erősíti. McIntosh utolsó MOL Liga-mérkőzése történetesen éppen a DVTK elleni hazai találkozó volt 2016. október 1-jén, amelyen mindketten játszottak is.