Tart a nullához a fiatalok játékperce

Szerző: amigeleken.hu | 2018-04-03 21:25:00

A fiatalszabály végéhez közeledvén újabb negatív csúcsot regisztrálhattunk a labdarúgó NB I-ben: mindössze két meccsen jutott szóhoz 1997 után született futballista. Összesen négyen léptek pályára a 24. fordulóban, az általuk lejátszott 155 perc pedig abszolút mélypont. A pozitív oldalra csupán a kispesti Májer Milán debütálása került - olvasható Leiner Soma összeállításában az utanpotlassport.hu-n.

A szerző szerint eddig sem kápráztattak el minket az NB I együttesei az ifjú labdarúgóknak szánt játékperceket illetően, így várható volt, hogy a fiatalszabály szezonvégi eltörlésének bejelentésével még kevesebbet játszanak majd a húsz éven aluliak. Különösen, hogy a pénzdíjra, amely az utánpótláskorúak szerepeltetése után jár, öt csapat már semmiképp nem pályázhat.

Noha a válogatott szünet előtti adatok is elkeserítőek voltak, a most mögöttünk hagyott 24. forduló minden eddigi statisztikát alulmúlt. Nemcsak a mindössze 155 perc gyalázatos, hanem az is, hogy a hatból négy meccsen egyáltalán nem vetettek be fiatalt, és a maradék két találkozón is csak három csapat élt az ajánlással.

A négy „kiválasztott” egyike Kamarás György (20) volt, aki mindössze második mérkőzését játszotta az élvonalban. A Balmazújváros labdarúgója 56 percet kapott a Vasas elleni döntetlen (1−1) alkalmával. A DVTK és a Honvéd találkozója (1−1) volt az egyetlen, amelyen mindkét klub adott lehetőséget 1997 után született játékosnak: a hazai együttesben Óvári Zsolt (21) csereként kilenc percet játszott, míg a kispesti csapatban Banó-Szabó Bence (18) ezúttal is kezdett, a hajrában pedig Májer Milán (18) váltotta. Utóbbinak ez volt az első bajnoki mérkőzése a felnőttcsapatban.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN

1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott.
2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott.
3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott.
4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott.
5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott.
6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott.
7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott.
8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott.
9. forduló. 8 csapatban 10 játékos 612 percet játszott.
10. forduló. 8 csapatban 12 játékos 677 percet játszott.
11. forduló. 5 csapatban 7 játékos 620 percet játszott.
12. forduló. 9 csapatban 14 játékos 765 percet játszott.
13. forduló. 8 csapatban 12 játékos 812 percet játszott.
14. forduló. 11 csapatban 16 játékos 938 percet játszott.
15. forduló. 8 csapatban 14 játékos 868 percet játszott.
16. forduló. 10 csapatban 12 játékos 620 percet játszott.
17. forduló. 8 csapatban 8 játékos 505 percet játszott.
18. forduló. 7 csapatban 7 játékos 536 percet játszott.
19. forduló. 5 csapatban 8 játékos 455 percet játszott.
20. forduló. 2 csapatban 3 játékos 180 percet játszott.
21. forduló. (5 mérkőzésen) 5 csapatban 5 játékos összesen 330 percet játszott.
22. forduló. 7 csapatban 9 játékos összesen 306 percet játszott.
23. forduló. 5 csapatban 5 játékos összesen 292 percet játszott.
24. forduló. 3 csapatban 4 játékos összesen 155 percet játszott.

A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK:
1. Haris Attila (Balmazújváros) 1699, 2. Óvári Zsolt (DVTK) 1411, 3. Banó-Szabó Bence (Honvéd) 1328, 4. Tóth Máté (Haladás) 1236 perc, 5. Kiss Bence (Haladás) 1108, 6. Pávkovics Bence 1080, 7. Szivacski Donát (Vasas) 974, 8. Szalai Attila (Mezőkövesd) 883, 9. Kiss Tamás (Haladás) 583, 10. Vogyicska Bálint (Vasas) 576, 11. Zachán Péter (Paks) 541, 12. Herjeczki Kristóf (Honvéd) 487, 13. Murka Bendek (Vasas) 479, 14. Csernik Kornél (FTC) 344, 15. Szűcs Kristóf (Újpest) 315, 16. Kleisz Márk (Vasas) 283, 17. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 275, 18. Tóth Bence (Videoton) 118, 19. Orovecz Ádám (Balmazújváros) 111, 20. Bódis István (Balmazújváros) 90, 21. Kamarás György (Balmazújváros) 65, 22. Csősz Richárd (DVSC) 60, 23. Csonka András (FTC) 56, 24. Szabó Bence (Videoton) 52, 24. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 27. Fejős Áron (Paks) 21, 28. Kitl Miklós (DVTK) 20, 29. Májer Milán (Honvéd) 5, 30. Kundrák Norbert (FTC) 4, 31. Ternován Patrik (DVTK), Bíró Péter (DVSC), Réti Patrik (Videoton) 1-1

A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT:
1. Haladás 2714 perc, 2. Vasas 2220, 3. Budapest Honvéd 2015, 4. Balmazújváros 1909, 5. DVTK 1446, 6. Újpest 1395, 7. Mezőkövesd 883, 8. Paks 562, 9. FTC 404, 10. Videoton 171, 11. DVSC 61, 12. Puskás Akadémia 26

GÓLSZERZŐK:
3 gól: Kiss Tamás (Haladás), Óvári Zsolt (DVTK), 2 gól: Haris Attila (Balmazújváros), 1 gól: Szivacski Donát (Vasas), Pávkovics Bence (Újpest), Tóth Máté (Haladás)