Miskolcon üldözi tovább a Brassót a DAB

Szerző: Jáborcsik András | 2017-01-06 17:21:00

A DVTK az alapszakasz-elsőségért küzd, így a DAB új vezetőedzője belekóstolhat a liga krémjébe. Mindkét csapat erőssége a kreatív támadójáték.

A DVTK Jegesmedvék átmenetileg lépéshátrányba kerültek az alapszakasz-elsőségért folytatott küzdelemben az első helyezett UTE és különösen a második helyezett MAC-cal szemben. A liláknak 31 meccsből 68, a MAC-nak 30 mérkőzésből 67, míg a miskolciak szint 30 meccsen vannak túl és 65 pontjuk van. A DAB nagyon elrontotta a két ünnep közötti periódust, előbb pontokat vesztett a három sorral érkező Galati-cal szemben, majd kikapott attól Brassótól, amely jelen pillanatban a legnagyobb ellenfele a negyedik helyért vívott csatában. Így egy kicsit távol került a céltól, a brassóiak előnye hét pont, miközben három meccsel többet játszottak ellenfelüknél. Ha e három meccsen tartják az eddigi 60%-os átlagukat, akkor csak öt vagy legjobb esetben is hat pontot tudnak ebből ledolgozni, ez pedig kevés lesz. Muszáj lesz tehát bravúrokat bemutatni ahhoz, hogy ne lehessenek választhatók a rájátszás előtt és legyen pályaelőnyük az első körben.

A DVTK ellen eddig felemás a mérlege az Acélbikáknak, két meccset játszottak egymással és ugyan mind a hat pont a miskolci csapaté lett, mindkétszer csak egyetlen gól volt a különbség. Mindkét csapatnak egyik legfőbb erőssége a magyar játékosok jó teljesítménye. A kanadai táblázat 10 első magyarja közül 5 ebben a két klubban játszik. Közülük is kiemelkedik a DVTK első sora, amelyet három dunaújvárosi nevelés, Magosi, Galanisz és Pavuk alkot, akik együtt 112 pontot tettek bele a közösbe. Magosi Bálintról külön is érdemes szót ejteni, mivel a Winter Classicon 12 meccses pontszerző szériája szakadt meg, az azt megelőző 12 találkozón összesen 25 pontot ért el, ami páratlan teljesítmény. A dunaújvárosiaknál a legponterősebb magyar, Azari Zsolt játszik egy sorban az éppen Miskolcról érkező Justin Cseterrel és az összesített listát toronymagasan vezető Keegan Dansereau-val együtt. Ők még Magosiéknál is eredményesebbek, már 144 pontnál tartanak. Mondani sem kell, mindez további pikantériát kölcsönöz a mérkőzésnek. A támadóerő tekintetében tehát nincs nagy különbség a két csapat között, a védekezésben már annál inkább. A miskolci védelem a legmasszívabb az egész MOL Ligában, meccsenként közel egy góllal kap kevesebbet, mint a DAB-é.

Tovább a jegkorongblog.hu-ra a teljes beharangozóra >>>>

Ide kattintva megnézheted a meccs előtti sajtótájékoztató összefoglalóját a dvtk.eu-n >>>>>

forrás: jegkorongblog.hu

fotó: dvtk.eu