HK Poprad - DVTK Jegesmedvék

Szerző: Jáborcsik András | 2017-11-14 16:46:00

Kedden este hatkor Poprádon játszik a DVTK Jegesmedvék csapata a Visegrád Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Az ellenfél a házigazda a HK Poprad együttese lesz.

A DVTK Jegesmedvék együttese Szlovákiába utazik a Visegrád Kupa elődöntőjének első mérkőzésére. A házigazda HK Poprad az Újpesti TE együttesét legyőzve jutott a legjobb négy közé.

Az egy hetes szünet első három napja volt valójában pihenő, csütörtöktől elkezdődtek az edzések - tájékoztatott Nagy Ádám csapatmenedzser. - A játékosok többsége az aktív kikapcsolódást választotta, és valamelyik európai városba vagy a természetbe kirándult, de sokan családjukhoz látogattak haza. A három válogatott játékos nagy örömmel állt a nemzeti csapat rendelkezésére, és fizikailag lehet, hogy egy picit fáradtabbak lesznek, de őket is érték új impulzusok, így remélhetőleg mentálisan ők is feltöltődtek. Poprádon nagyon nehéz meccsre számítunk, a szlovák Visegrád Kupa résztvevők közül ők játszanak most a legjobb formában. Már az augusztusi hazai meccsünk is megmutatta mire képesek, azóta nyilván csak jobbak lettek. Mindenképpen olyan eredményt szeretnénk elérni, amivel megmarad az esélyünk arra, hogy hazai pályán kiharcoljuk a döntőbe jutást.

2017-11-15 17:02:18 Fekete öves, Veterán
Azért emlékezzünk meg az U.14-es válogatottról is, amelyik felkészülési meccseken Ausztriában 5:0-ra és 8:0-ra verte az osztrákokat, a magyar válogatottban két DVTK játékossal, Szalai Boldizsárral, és Kocsis Botonddal! Mayer Péter irányításával.
2017-11-14 22:15:51 Piros öves, Őstag
Amit még észrevettem, hogy a gyors fizikai hoki nem tetszett a Popradnak ma!!! Ezzel lehet valamit kezdeni itthon is... Pedig anno ők is ezzel mentek el 0-3 ra itthon az első visegrádi meccsen...
2017-11-14 22:08:49 Piros öves, Őstag
A mai mecs képe alapján meggyőzőek, jobbak voltunk, ámde vigyázni kell a visszavágón, mert nagyon közel van a két csapat. Itt 3-3 ott 2-3 lett a rendes játékidő. Alázattal kell kimenni az itthoni meccsen is a kezdokorbe. Gratulálok a fiúknak!!!
2017-11-14 21:32:13 Fekete öves, Veterán
OFF: nem tudom, milyen karbantartás volt tegnap, vagy előtte, de azóta vagy nem működik a honlap, vagy ki kell várni a következő lépést, lassú.
2017-11-14 21:26:37 Fekete öves, Veterán
Az alapszakaszban Poprádon kikapott a fehérvári EBEL-es csapat, az előző kieséses körben az Újpestet összesítésben 9:2-vel verték. Ezek után egy ilyen győzelem maga a csoda!
Csak meccsek óta egyetlen hiányérzetem van. Galanisz csodálatosan viszi be a korongot az ellenfél harmadába, remek cselei és jó passzai is vannak, de a góllövéssel hadilábon áll. Most is neki volt a legnagyobb helyzete a harmadik harmadban, és kimaradt. Hiányoznak a góljai!
17. korxi |Válasz erre: 15. Bobák Kornél
2017-11-14 20:47:35 Piros öves, Veterán
Akkor azt mondtam hogy ha ezt kivédekezzük, akkor tuti döntősök vagyunk. És valszeg a fiúk is túl nagyott szusszantak rá, azért kaptuk rögtön utána az egyenlő emberset. Amúgy nincs azzal semmi gond, ha gólt kapunk egy idegenbeli odavágón amit megnyerünk, csak bosszantó volt a kivédekezett 2 perc kettős hátrány után kapni.

Ugyanakkor milyen már hogy azon bosszankodom, hogy csak 2:3-ra nertünk idegenben az extraligás ellen az elődöntőben!
16. korxi |Válasz erre: 15. Bobák Kornél
2017-11-14 20:47:27 Piros öves, Veterán

2017-11-14 20:10:28 Fekete öves, Veterán
Azért az se semmi, hogy teljes két percig kettős emberhátrányban nem kaptunk gólt!
2017-11-14 20:09:08 Fekete öves, Veterán
A harmadik harmadban támadásban nagyon harmatosak voltunk, szinte állandóan a Poprád jött, de nagyon jól védekeztünk. Ki a fene gondolta volna, hogy a szlovák csapatok ellen így fogunk tudni szerepelni? Ez valami egészen fantasztikus! Hát még, ha a fiúk rátennének egy lapáttal Bolzanoban!
2017-11-14 20:07:16 Narancs öves, Lelkes újonc
....több mint egy órája a melegítést nézem! Hol látható a meccs? Aki látja írhatná a változást...