Tipsport Liga jégkorong mérkőzés, 45. forduló

Nyitra | Nitra Arena | 2019.01.20 - 16:00 | 1648 néző

Védés -› 25 (92,59 %) : 43 (97,73 %)
Büntetés percek -› 4-6
Buli elhozatal -› 24/43 (55.81 %) : 19/43 (44.19 %)

Értékelés ›

Strenk Hunor: A négy órás út után sikerült jól kezdenünk a mérkőzést és az első harmadban 4-5 gólszerzési lehetőségünk is volt, de mégsem tudtunk betalálni. A második harmadban a nyitraiak nagy nyomás alá helyeztek minket, ennek következtében néha túl sokáig maradtunk a saját zónánkban. A harmadik játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott és végül sikerült betalálnunk a hazaiak kapujába. A ráadásban eltaláltuk a kapuvasat, majd jött Szirányi remek gólja. Mindent összevetve úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertük meg a találkozót és fontos pontokat szereztünk. A srácok jól dolgoztak és örömteli látni az a fejlődést, amin keresztülmentek, hiszen a bajnokság első mérkőzésén ugyanitt 6-1-es vereséget szenvedtünk.

Összefoglaló ›

Frissített tabella ›

Beharangozó ›

Egy szenvedős kassai meccset követően most a Nyitra otthonában van lehetősége a srácoknak a javításra. A Nyitra hasonlóan veretes játékerőt képvisel, mint a Kassa, úgyhogy, ha javítani szeretnénk, akkor a legnagyobb összpontosításra lesz szükségünk. A Nyitrának is szüksége van a pontokra, hiszen az előtte lévő Poprád csak 1 pontra van. Ha minden jól alakulna számukra, még akár az első 3 helyek egyikére is odaérhetnek a végén. Számunkra is fontos lenne lépést tartani az előttünk álló két közelebb csapattal. Az alábbi tabellán látható, hogy az utóbbi vesztes meccseknek köszönhetően visszaállt a nagyobb, 5 pontos különbség a Trencsénhez képest, és a 6 pontos különbség az Érsekújvárhoz képest.

Reálisan nézve a megelőző és a következő fordulók eredményeit és párosításait, ha mindent beleadnak a srácok, mint eddig, akkor fogcsikorgatva oda lehet érni a hatodik helyre, azonban ehhez mindennek úgy kéne alakulnia, ahogy mi szeretnénék. Sokszor, mikor nagy eredményt hoztak a fiúk, a közvetlen riválisok is megnyerték a meccseiket komolyabb ellenfeleikkel szemben. A következő meccseken ellenfelünk lesz még a Liptószentmiklós, az Érsekújvár oda-vissza, A Zsolna, Poprád idegenben, Besztercebánya itthon, Trencsén idegenben, és még a MAC-cal is oda-vissza játszunk. Ha a "kötelező" meccseket behúzzuk, és a kiélezett meccseken is megfelelő koncentrációval játszunk, akkor meg tudjuk csinálni, el tudjuk csípni a hatodik helyet.

Forrás: flashscore.com