Hat forduló után is veretlen az U17-es és az U19-es csapatunk

Szerző: Jáborcsik András | 2016-10-03 21:16:00

A 6. fordulót játszották az utánpótlás bajnokságokban. Örömteli, hogy hat játéknapot követően a két legidősebb korosztály, az U19-es és az U17-es csapatunk is veretlenül áll a táblázaton. U17-es gárdánk jó rajtja azért különösen fontos, mert mint bizonyára sokak előtt ismert, az MLSZ versenykiírása értelmében az U17-es II. osztályú bajnokság győztese feljut az I. osztályú bajnokságba és "viszi magával" az U19-es és U16-os csapatokat is. A 2. helyezett pedig osztályozót játszik az I. osztályú bajnokság 7. helyezett csapatával.

A Vitelki Zoltán által irányított U19-es csapatunk a meccs hajrájában csikarta ki a győzelmet a kecskemétiek elleni hazai meccsen, az U17-esek meccsén pedig megosztoztunk a pontokon a Nyíregyháza együttesével.

U16-osaink Csávás Bence duplájával már a találkozó 17. percében két gólos előnyre tettek szert Nyíregyházán, de ezzel el is lőtték a fiúk a puskaporukat, mert a hazaiak a szünet után nem sokkal kiegyenlítettek, majd a meccs utolsó 10 percében 3 góllal terhelték meg a hálónkat és arattak 5-2 arányú győzelmet.

Az I. osztályban vitézkedő csapataink is elkezdték termelni a pontokat, mindkét együttesünk legyőzte a Kecskemét gárdáját. Kiser László fiai két gólos hátrányból indultak neki a 2. félidőnek, de a 60. percben csereként pályára lépő Orosz Róbert duplájával valamint Dlehány Bence találatával végül kicsikarták a győzelmet.

A legkisebbeknek az első félidőben megszerzett két gólos előnyt sikerült megtartaniuk a mérkőzés végére, amivel megszerezték 3. győzelmüket.

Nem szabad megfeledkezni róla, hogy az I. osztályban vitézkedő csapataink egy meccsel kevesebbet játszottak a riválisoknál!

A két gólosok, Csávás Bence és Orosz Róbert

Eredmények:

U19 II. osztály 6. forduló

Diósgyőri VTK - Mercedes-Kecskeméti LA 2-1 (1-0)

DVTK: Málik - Géringer T., Tucsa, Valkay, Bárdos, Gergely, Gantner, Varga J., Molnár, Szegedi, Balog. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Csere: Gantner helyett Géringer L. a 46., Szegedi helyett Vitelki B. a 62., Varga J. helyett Kacsó A. a 62. percben.
Piros lap: Szabó a 92. percben.
Gólszerző: Varga J. (1-0) a 8., Pusztay (1-1) az 52., Kőrös (öngól, 2-1) a 86. percben.

U17 II. osztály 6. forduló

Bozsik Akadémia Nyíregyháza - Diósgyőri VTK 0-0

DVTK: Pápai - Pető, Farkas, Orosz, Budaházi, Sramkó, Fenyőfalvi, Csák, Korbély, Mertse, Bartalis. Vezetőedző: Kriston István

Csere: Sramkó helyett Zsiga a 61., Csák helyett Koós a 76., Budaházi helyett Nagy a 85. percben.

U16 II. osztály 6. forduló

Bozsik Akadémia Nyíregyháza - Diósgyőri VTK 5-2 (1-2)

DVTK: Gácsi - Juhos, Klink, Szűcs, Gondol, Bódi, Schmidt, Debreczeni, Vereckei, Karika, Csávás. Vezetőedző: György Gábor

Csere: Debreczeni helyett Lehóczki a 46., Bódi helyett Gönczi a 68., Schmidt helyett Antal a 75., Karika helyett Hadnagy a 75. percben.
Sárga lap: Schmidt a 61., Szűcs a 87. percben.
Gólszerző: Csávás (0-1) a 6., Csávás (0-2) a 17., Dibáczi (1-2) a 18., Németh (2-2) az 52., Szokolai (3-2) a 80., Szokolai (4-2) a 83., Boda (5-2) a 90. percben.

U15 I. osztály 6. forduló

Diósgyőri VTK - Mercedes-Kecskeméti LA 3-2 (0-2)

DVTK: Jaksi - Mrva, Csáki, Tóth, Nagy, Kacsó B., Kolompár, Dlehány, Molnár, Girdán, Figeczki Á. Vezetőedző: Kiser László

Csere: Girdán helyett Jónyer az 50., Mrva helyett Orosz D. az 50., Molnár helyett Orosz R. a 60., Kolompár helyett Varga G. a 60., Nagy helyett Stefán a 60., Jaksi helyett Bodnár a 66., Tóth helyett Sipos a 66. percben.
Gólszerző: Treiber (0-1) a 10., Szebellédi (0-2) a 33., Orosz (1-2) a 70., Orosz (2-2) a 72., Dlehány (3-2) a 82. percben.

U14 I. osztály 6. forduló

Diósgyőri VTK - Mercedes-Kecskeméti LA 3-1 (2-0)

DVTK: Kocsi - Erős, Porkoláb, Králik, Kállai, Takács, Kispál, Csatári, Dunai, Németh, Berki. Vezetőedző: Jordán András

Csere: Kocsi helyett Bajnai a 41., Csatári helyett Filkóházi a 41., Németh helyett Illés a 60., Dunai helyett Budveszel a 79. percben.
Gólszerző: Kispál (1-0) a 9., Csatári (2-0) a 40., Dénes (2-1) a 66., Filkóházi (3-1) a 68. percben.

forrás: dvtk.eu és MLSZ Adatbank

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.