Győzelem Sopronban

Szerző: objektív | 2017-09-28 06:43:00

A DVTK I. férfi asztalitenisz csapata ma este szezonbeli első bajnoki összecsapását játszotta az Extraligában. A diósgyőriek Sopronban vendégeskedtek.

A felek a párosokkal kezdtek, és a Kramarics-Katona hazai egység 3-1-re (11:5, 6:11, 11:4, 11:6) verte a Széll-Molnár duót, amivel 1-0-ra vezetett a Sopron.

Kramarics öt játékban kerekedett felül Reinholdson (11:8, 7:11, 11:8, 7:11, 12:10), így 2-0-ra megugrott a dunántúli gárda.

A harmadik és negyedik összecsapás azonban a piros-fehérek sikerét hozta, hiszen Széll Markót (5:11, 4:11, 6:11), míg Molnár Katonát verte (9:11, 3:11, 6:11) 3-0-ra, így az állás 2-2-re módosult.

Ezután Széll hozta a Kramarics elleni összecsapást 3-1-re (3-11, 11-6, 9-11, 4-11), de Katona egalizált Reinholds 3-1-es legyőzésével (11-8, 11-13, 13-11, 11-4) – 3-3.

A hetedik meccsen Molnár Markót (3-0), a nyolcadikon Széll Katonát múlta felül (3-1), míg a 6-3-as vendégsikert Molnár állította be, aki öt menetben, 3-2-re győzte le Kramaricsot.

Győzni jöttünk Sopronba - mondta a miskolci gárda vezetője András Miklós.

Széll Zsoltot és a fiatal Molnár Istvánt is meg kell említenem, mivel minden mérkőzésüket megnyerték. Lényegében ketten nyerték meg a meccset. Sajnos a lett játékosunk az első mérkőzésen végig vezetett, de nem sikerült nyernie. Aztán összetört. Szerencsénk volt a végén. Kell néha az is.

Holnap a Celldömölk csapatával játszunk Budapesten, tisztes helytállás a cél.

Győztek:Széll 3, Molnár 3