Szerző: Jáborcsik András | 2019-01-24 15:51:00

Galatasaray - Aluinvent DVTK

Európa Kupa, a 8+4 közé jutásért, 1. mérkőzés

Istambul, 2019. január 24. 17:30

Cziczás László:

Alig várjuk már, hogy elinduljunk Isztambulba. Elvileg egy olyan atmoszférában fogunk játszani, ami nagyon kevés kosárlabdázónak adatik meg. A török szurkolók gyakorlatilag nem is a meccset nézik, hanem azzal vannak elfoglalva, hogy minél fantasztikusabb és félelmet keltőbb hangulatot teremtsenek, ezáltal az ellenfelet teljesen megtudják bénítani. A legjobb példa erre az előző párharcuk, amikor a spanyol Gernika tizenöt pontos előnnyel lépett pályára Isztambulban, aztán két perc elteltével máris 10-0-ra vezettek a törökök. Szuper játékosai vannak a Galatasaraynak, belőlük igyekeztünk felkészülni. Beszéltem a lányoknak arról is, ami ott vár rájuk, de erre szerintem nem igazán lehet szóban felkészülni. Talán ez a legnagyobb feladat az isztambuli meccsel kapcsolatban, ki tudjuk-e zárni a fanatikus közönség által teremtett hangulatot. Magam is kíváncsian várom, sikerül-e megoldanunk ezt. Mindenesetre valamennyien bízunk abban, hogy olyan eredményt fogunk kint elérni, hogy ne csak formalitás legyen a visszavágó.

1 2 3 4 5 >

43. burritos |Válasz erre: 42. Népkert
2019-01-25 18:49:12 Zöld öves, Fanatikus tag
Dragana Stankovic szerintem is kosarmagyar, az ilyen játékosnak hatvanyozott az értéke.
Sopronban nem váltotta meg a világot, de Lengyelországban magas szinten játszik.
Én Grigalauskyten lepodtem még meg, nálunk az nb1ben gyengécske volt, de a Galataban jól játszik.
42. Népkert |Válasz erre: 32. burritos
2019-01-25 15:38:04 Fehér öves, Tag
Gratulálok a lányoknak, a 4. negyedben már elég elgyötört arcuk volt, érthető módon.

Az látszik, hogy ha jövőre előrébb akarunk lépni, muszáj + 2-3 olyan ember, akik ilyen ellenfelekkel szemben is bevethetők.

Dragana Stankovic idén pl 13,3 pontot és 9,1 pattanót átlagol az EK-ban és ha jól emlékszem(??) magyarnak számítana a bajnokságban a soproni évei miatt, mint Krnjic, Crvendakic, Milovanovic.
41. grosser
2019-01-25 15:23:12 Piros öves, Veterán
Jól tudom, hogy innentől már nem 1000 ft a belépő az EK-meccseken, hanem 1500?
40. grosser |Válasz erre: 39. adamme
2019-01-25 15:22:06 Piros öves, Veterán
Egyetértek veled, bár a haver azt mondja - ő is kosárbuzi, mint én :))) -, hogy itt telt ház max ha döntőt játszunk a bajnokságban, akkor lesz, de én meg azt mondom, hogy mikor, ha nem most egy egyenes kieséses nemzetközi kupában?
39. adamme
2019-01-25 12:19:14 Barna öves, Tag
Jovo heten megmutatjuk ezeknek, milyen az igazi szurkolas :) gondolom nem kell toborzot tartani, egyertelmu mindenki szamara hogy telt hazat kell csinalnunk...
38. slózi
2019-01-25 11:49:55 Barna öves, Őstag
Szerintem ez a 2 bíró aki a meccsünket Isztambulban vezette tegnap, a' priori ganaj és a' priori hülye volt és nem a közönség miatt volt olyan, amilyen. Ráadásul az a csarnok, ahol a meccsünk volt, nem is túl ngy lévén nem is hozott extrán nagy nézőszámot--legalábbis én úgy láttam. Amivel azt akarnám mondani, hogy mi a Generali Arénában ha akusztikus ketyerékkel csináltatunk mesterséges zajt, akkor sem tudnuk--BIANCO--olyan játékvezetői elmebajt előidézni, mit a tegnapi birók esetében a törökökek sikerült. Szóval nem a török közönség tette hülyévé ezt a 2 db elmebeteget, hanem "maguktól vótak "azok""
37. korxi
2019-01-25 10:33:24 Piros öves, Veterán
Cziczás: "Nagyon bízom abban, hogy a visszavágón hasonló hangulatot teremtenek a DVTK-szurkolók is, és az akkora nyomás alá helyezi majd a játékvezetőket, mint amilyen presszió volt a mostaniakon."

Na ezért kell tényleg minél többen kimenni és szurkolni.
36. slózi
2019-01-25 10:20:45 Barna öves, Őstag
A két biró, de főként a csaj--a kettő közül-- KRIMINÁLISAN VEZETTÉK A MECCSET. ÉN ILYEN ALACSONY SZINVONALÚ JÁTÉKVEZETÉST AT UTÓBBI 30 ÉVBEN MÉG NEM LÁTTAM. Egyszerűen: MEGVERETTEK BENNÜNKET a birókkal!!!
A közönség... olyan volt amilyen, de hogy a jövő héten ilyen páncser bírókat fogjunk ki--AZ KIZÁRT! Ráadásul Putnyina kivételével teganap Isztambulban a DVTK tkp. rosszul jártszott.
35. Karpfen |Válasz erre: 34. oroszati
2019-01-24 21:26:33 Barna öves, Veterán
Jaj, én nem mélyedtem bele ennyire, csak azt írtam le, amit a meccseken tapasztaltam.
34. oroszati |Válasz erre: 26. Karpfen
2019-01-24 21:09:47 Citromsárga öves, Tag
Én csak ezt találtam, de ez egyértelműen fault miatti labdavesztés utáni időkérés esetére vonatkozik.

"24 másodperces óra. Ha a labdát birtokló csapat követ el faultot vagy egyéb szabálytalanságot, akkor az ellenfél megkapja a labdát - ha a bedobást a saját térfelén végezheti el, akkor 24 másodpercről indul az óra, ha az ellenfél térfeléről, akkor 14 másodpercről.

Amennyiben ilyen eset a negyedik negyed utolsó két percében, vagy hosszabbításban történik, a labdát birtokló csapat időkérése után a vezetőedző eldöntheti, hogy a saját vagy az ellenfél térfelén végezzék el a bedobást. Ha azt kéri, hogy az ellenfél térfelén végezzék el, akkor a támadóidőt jelző órán maximum 14 másodperc lehet (ha eredetileg több volt, akkor le kell pörgetni 14-re, ha kevesebb, akkor nem kell állítani). "