ETO FC Győr - DVTK 0-5 (0-2)

Szerző: objektív | 2018-03-17 21:10:00

Dobogón zárta a Jet-Sol Liga alapszakaszát a DVTK női labdarúgó csapata, miután Győrben is győzött (az, hogy második, vagy harmadik helyen, az az Újpest - MTK mérkőzésen dől el). Vachter Fanni duplázott, Újvári Krisztina és Olivera Marković is betalált, valamint Bukovszki Mónika is megszerezte első találatát az élvonalban.

Jet-Sol Liga 14. forduló

ETO FC Győr - Diósgyőri VTK 0-5 (0-2)

Győr, ETO Stadion. Játékvezető: Derdák Marcell (Nagy Viktor, Baráth Noémi).
ETO: Mészár - Kovács L., Fél P., Sárosi, Süle, Fél A., Gődér, Sipos, Bódai, Erdész, Böcskei. Vezetőedző: Horváth István Tamás.
DVTK: Szőke-Nagy - Újvári, Jáhn, Olar, Boros - Nagy F., Tóth A., Vachter, Sandu - Veldman, Marković. Vezetőedző: Fórizs Sándor.

Csere: Böcskei helyett Plóner a 46., Jáhn helyett Kresák a 65., Erdész helyett Dénes a 74., Süle helyett Kardos a 79., Tóth A. helyett Bukovszki a 81., Boros helyett Ónodi a 86. percben.
Sárga lap: Bukovszki a 90. percben.
Piros lap: Sárosi a 36. percben.
Gólszerző: Vachter (0-1) a 9., Vachter (0-2) a 42., Újvári (0-3) az 51., Marković (0-4) a 79., Bukovszki (0-5) a 90. percben.

Értékelés

Fórizs Sándor: - Kétségtelen, hogy a kiállítás után könnyebb helyzetbe kerültünk, mert emberelőnyben könnyebben tudtunk letámadni, azonban a piros lap a játék része, abban a helyzetben csak így tudták megállítani a támadásunkat. Ki merem mondani, hogy a mai napon reális a gólkülönbség is. Az elmúlt négy bajnoki mérkőzésen 24 gólt lőttünk és egyet sem kaptunk, most jött el az a pillanat, amikor sokkal szerényebbnek kell lenni, mint valaha is voltunk. Most kell még többet dolgozni azért, ahogy azokat a sikereket, amire vágyunk, el tudjuk érni. Ezekből a sikerekből erőt kell meríteni, de az nem fordulhat elő, hogy bármelyik lány többet képzeljen magáról, mint amennyi. A felsőházba jutással a bajnoki céljainkat elértük, innentől kezdve minden mérkőzés ajándék, de tovább küzdünk a bajnoki döntőért, ami már-már a csoda kategória lenne újoncként.

forrás, fotó: dvtk.eu