DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trencin 2-4

Szerző: Jáborcsik András | 2019-10-12 22:11:00

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trenčín 2-4 (0-3, 2-1, 0-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1.045 néző, játékvezetők: Miroslav Stefik, Roman Vyleta, Juraj Konc, Ludovit Soltés

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Ross, Dudás, Beach, Vas, Részegh - Láda, Vandane, Rodman, Harrison, Magosi - Szirányi, Kiss D., Beauvillier, Galanisz, Ritó - Gőz, Farkas, Vojtkó, Lövei, Kiss P.,Vezetőedző: Marcel Rodman

HK Dukla Trenčín: Tomek (Valent) - Radjenovic, Sládok, Svec, McCormack, Stacha, Sádecky, Mikyska, Stach, Duzek, Rajnoha, Luhovny, Bartovic, Alderson, Kajínek, Lapsánsky, Coughler, Dzugan, Chromiak, Ferényi, Sojcik, Vezetőedző: Jan Pardavy

Büntetés percek 53-47
Buli elhozatal 36/75 (48.00 %) : 39/75 (52.00 %)

Értékelés

Marcel Rodman: Jól kezdtük a meccset, az első öt perc a miénk volt. Jól akartunk kezdeni, mivel az előző meccseken ez nem volt jellemző. Amint megkapták az első emberelőnyüket, úgy néztünk ki, mint akik túl boldogak voltunk azzal, ahogy kezdtünk. Ezt követően nem nyertük meg a párharcokat és ennek megfizettük az árát, két gólt is lőttek emberelőnyből. Egészen 0-4-ig nem találtuk a játékunkat, de az első gólunk után megtaláltuk a kellő energiát és jobban harcoltunk. Próbálkoztunk, de amikor közel kerültünk megint jöttek a kiállítások, a harmadik harmad fontos szakaszában 6 percet is hátrányban töltöttünk. Ezért nem tudtuk megtalálni azt a momentumot, ami szükséges lett volna a szorosabb eredményhez. Pontosan nem tudom hova helyezni ezt a meccset, az ellenfelünk jó volt, megérdemlik a pontokat. Mi nem voltunk elég jók 60 percen keresztül.

Ján Pardavy: Ez egy nagy győzelem számunkra, az ellenfelünk egy jó csapat és jól kezdték a meccset. A támadó harmadban jó munkát végeztek, sok helyzetet alakítottak ki. Az övék volt az első emberelőny, de a védekezésünk jól működött, aztán mi kétszer is betaláltunk az öt a három elleni játék során. Ezt követően is fókuszáltak maradtunk. Nagyra értékeljük ezt a három megszerzett pontot.

Két azonos pontszámmal rendelkező csapat mérkőzik meg egymással vasárnap délután a Jégcsarnokban. A DVTK Jegesmedvék és a Dukla Trencin is egyaránt 16 pontot gyűjtött eddig, igaz, vendégeink egy meccsel kevesebbet játszottak.

A Jegesmedvék hazai mérlege 3-0-0-2. A mieink az első három hazai találkozón legyőzték riválisaikat, mind a Zólyom (2-1), a Nagymihály (4-1) és a Liptószentmiklós (3-0) együttesét is két vállra fektettük Miskolcon. A soron következő hazai találkozókon a Slovantól (2-4) és a Popradtól (2-3) is szoros mérkőzésen szenvedtünk vereséget .

Vasárnapi vendégünk idegenbeli mérlege 2-0-1-2. Győzelmeiket Gyetván (2-1) és Érsekújváron (4-2) szerezték, vesztes meccseiken kivétel nélkül nagyon szoros eredmények születtek, Kassa (2-3), MAC (1-2) és Besztercebánya (1-2 h.u.).

A ponttáblázatot fürkészve azt lehet megállapítani, hogy az Érsekújvár elleni meccset 1+2-vel záró Nick Ross valamint a 4 gólpasszt adó David Rodman is jócskán előrelépett a táblázaton. Különösen szembetűnő Részegh Tamás remek teljesítménye, aki 183 perc jégidő alatt szerzett 10 pontot.

A csapat emberelőnyös mutatói (PPP) egészen kimagaslóak. Vas Jankó 12 pontjából 9-et, Részegh Tamás 10-ból 7-et, Davis Vandane 9-ből 6-ot, míg Jesse Dudas 8-ból 6-ot emberelőnyös helyzetben gyűjtött.

Year of birth: születési év, Team: Csapat, POS: poszt, GP: lejátszott meccsek, G: gólok száma, A: gólpasszok száma, PTS: pontok száma összesen, PTS AVG: pontátlag, ESP: egenlő létszámban szerzett pont, PPP: emberelőnyös helyzetben szerzett pont, SHP: emberhátrányos helyzetben szerzett pon, +/- Plusz-minusz mutató, PIM: büntetések, S: lövések száma, MIN: Jégidő.

A Trencsényi csapatnál jóval alacsonyabb pontszámok szerepelnek az élmezőnyben szereplő játékosaiknál és az szembetűnő, hogy sokkal inkább szerzik pontjaikat egyenlő létszámban (ESP), mint emberelőnyben (PPP).

A kapusok mezőnyében Rajna Miklós tartja nagyszerű helyezését. Miklós neve mellett annak ellenére találunk 93,59%-os védéshatékonysági mutatót, hogy az ő és a besztercebányai hálóőr kapujára érkezett a legtöbb lövés (281) és az ő meccsenkénti kapott gólátlaga (2,23) a legmagasabb az élmezőnyben.

Year of birth: születési év, Team: Csapat, GP: lejátszott meccsek, W: Győzelem, WOT: győzeleem hosszabbításban, L: vereség, LOT: vereség hosszabbításban, SOGA: üres kapus lövések nélküli kapura lövések száma, GA: kapott gólok, GAA: kapott gólok meccsenkénti átlaga, SVS: védések száma: SVS_PCT: védési hatékonyság, MIN: pályán töltött idő percben, SO: nulla kapott góllal lehozott meccsek száma.

forrás: eredmenyek.com és hockeyslovakia.sk