Szerző: Jáborcsik Márk | 2019-01-04 12:31:00

DVTK Jegesmedvék - HC 07 Detva 1:2 (0:0 | 1:1 | 0:1)

Tipsport Liga jégkorong mérkőzés - 38. forduló

1:0 23:47 Somogyi (Ritó, Milam)
1-1 37:00 Chovan (Tibensky)
1-2 46:00 Surovy (Valent)

Beharangozó

Tegnap két gólos előny után, a harmadik harmadban egalizáló Fehérvár végül büntetőkkel legyőzött minket, és így ők jutottak be a fináléba, ahol a MAC Újbuda csapatával fognak megmérkőzni. Minden esélyünk megvolt a győzelemre, azonban sajnos a záró játékrészben kicsúszott a kezünkből. A minden szinten favorizált Fehérvár ellen még 3 sorral is megmutattuk, hogy korántsem olyan egyértelmű az egyeduralmuk már a magyar hokiban. Azonban sok idő nincs búslakodni, mivel ma egyből jön a következő megmérettetés. A közvetlenül mögöttünk található Detva látogat Miskolcra olyan reményekkel, hogy csökkentse a 13 pontos különbséget, ami most áll fenn a két csapat között.

A Trencin a Nitraval, a Zamky a Zvolennel mérkőzéik még a mai napon. Újabb lehetőség a zárkózásra, igaz döntő tényező lehet a mai meccsen a játékosok fizikai állapota. Máskor is volt már olyan, hogy két nap alatt két meccset játszottunk. Azon esetben "csak" a Szlovák U20 csapatával játszottunk pluszba, most azonban az EBEL rájátszáshelyért harcoló Fehérvár volt az ellenfél. 4 nap alatt 3 meccs vár a fiúkra, mivel vasárnap még lesz egy hazai mérkőzés a Mikulás ellen is. Remélhetőleg a hatból minél több pontot sikerül majd itthon tartanunk a feszes menetrend ellenére.

Forrás: flashscore.com

1 2 >

2019-01-07 06:36:13 Piros öves, Őstag
Sziasztok! 14 mecs van hátra, mert minden csapat 2szer játszott a naranccsal, de az nem plusz kör volt, hanem az adott csapat akkor kétszer játszott a körben. 55 körös az alapszakasz, a tegnapi volt a 41-ik, de a DVTK/jegkorong/mérkőzések alatt fent van minden.
16. alfonz |Válasz erre: 10. abori
2019-01-05 15:22:52 Lila öves, Tag
Ha meg belőjük a fele helyzetünket.kihasználjuk az emberelőnyt akkor győzünk.És a MJSZ-t akkor hogy szeretnéd?
15. Stevenstreet |Válasz erre: 14. perecesi-diosgyor-szurkolo
2019-01-05 07:38:45 Piros öves, Őstag
Egyetértek. Mikor használjuk a fiatalokat ha nem egy Gyetva vagy Liptó ellen? 21 emberrel írdatlan hosstú ez a szezon s az igazat megvallva idáig volt qrva nagy szerencsénk, hogy elkerült a sérülés s betegséghullám, ahogy nézegettem a statisztikát s a hírportálokat. Annyi, hogy a szlovákok a 26-27 fős kerettel ezeket valahogy túlélik, mi a 21- 22 fővel nem...
2019-01-05 00:50:28 Fekete öves, Veterán
Egyszeruen csak annyi tortent, hogy a fittebb csapat gyozott.
Harom sorral extraligazni ongyilkossag. Nem eleg mely sajnos a keretunk. Ez annyira nem is rossz, ott a HKB. onnan felhivhatnank szukseg eseten jatekosokat. Negyedik sorra ok is jok lehetnenek. Vilagot nem valtananak bizonyara, de kicsit megtapasztalhatnanak egy eros ligameccset. Szappanosnak sem sikerult rosszul a beugras, hajszalon mulott egy golja. Kis bizalmat adhatnank felejuk.
13. laca |Válasz erre: 11. Stevenstreet
2019-01-04 22:42:04 Lila öves, Fanatikus tag
Persze ilyen a VB is, de arra előtte készülnek heteket és jóval bővebb a keret.

A keret létszám téma: igen most kevés volt, jött egy sérülés és betegséghullám, ami eddig nagyjából elkerült minket, most viszont egyszerre túl sok embert ledöntött.
Szerintem szezon előtt ment a matek erősen: adott volt a pénz, és azt kellett mérlegelni, hogy legyen több játékos, de nem tudunk nekik annyi pénzt adni, szóval lehet, hogy csak gyengébbet tudok szerezni, vs hogy legyen darabra kevesebb, de minőségi spíler. Emellett ott volt az a megkötés is, hogy 7 légiósnál nem lehet több, tehát magyarokban kellett gondolkodni. Mondjuk azt nem tudom Ruskot miért kellett elküldeni, bár Ő azért nem váltotta meg a világot az extraligában de Újpesten sem.
Pavuk már kifelé kacsingat az élsportból, szerintem Ő nem akart maradni. Megalakított valami játékosvédő bizottságot már a nyáron, szerintem komoly céljai már nem voltak játékosként, hiába csak 27 éves. Hogy Ada miért ment azt nem tudom. Küldték-e vagy Ő akart menni? Az mondjuk biztos, hogy a tavalyi éve messze nem volt olyan jó mint az előzőek: alapszakaszban csak 21 pontja volt az előtte lévő miskolci éveiben pedig 40 fölötti átlaga volt. Most a Fradiban megint szárnyal 34 meccsen 44 pont. Lehet belefásult az itteni közegbe, vagy nem akart a 3-4. sorban játszani, mint Vincze Peti? Passz.

A gáz az, hogy a jelek szerint sem a saját utánpótlásunk (U-20), sem a KMH-ba lévők nem képviselnek olyan színvonalat, hogy akár pár percre be lehessen tenni őket.
12. laca
2019-01-04 22:01:54 Lila öves, Fanatikus tag
Sajnos már az első harmadban is látszott, hogy nem vagyunk ma elég élesek, sokat kivett a srácokból a tegnapi meccs. Nem gondoltam volna, hogy ennyi dilettáns van az MJSZ-nél is... :(

Egyébként a tegnapi és mai nyomtatott NS szépen foglalkozott az MK körüli furcsaságokkal, kezdve a szeptemberi szuperkupával, ilyen kérdésekkel:
- miért most kellett MK elődöntőt rendezni, mikor lehetett tudni, hogy másnap bajnokik vannak?
- MK győztesként miért nem a DVTK volt a 1-es kiemelt?
- Miért nem a szokott 1-4 és 2-3 párosítás volt, miért az 1-3 és a 2-4?
- furcsállották, hogy a MAC ugyan a 3 meccs egymás elleni meccs alapján lett 2. kiemelt, de a DVTK 16 ponttal jobb náluk
- a Szuperkupát miért nem a bajnok és kupagyőztes játszotta?
2019-01-04 21:47:20 Piros öves, Őstag
Szerintem nem az a gáz, hogy egymás után volt meccs, mert egyrészt már volt ilyen, másrészt a VB is ilyen lesz s tudomásom szerint oda készülünk. Az már inkább gáz, hogy 3 sorozunk avszűk keret miatt s ugyanúgy a harmadik harmadot buktuk, mint tegnap. Ez nem más , mint fizikai és/vagy mentális fáradtság. A mai esetben inkább a második tegnap fizikai.
Kell még ember s sajnálom pl., hogy Pavuk neg Adrián elment. Ma segítettek volna...
10. abori
2019-01-04 20:53:10 Lila öves, Fanatikus tag
A Volán is kikapott otthon a Znojmótól, elég beszédes eredmények... MJSZ, én így szeretlek. :/
2019-01-04 20:51:15 Fehér öves, Lelkes újonc
Idáig ment a szekér, holnap pihennek egyet aztán vasárnap újra folytatjuk a remek sorozatainkat, ha nem akkor sincs baj mert, így is erőn felül teljesitenek a fiuk meg lehet,kicsit ellfáradtak rengeteg meccset hoztak amire nem is számoltunk hajrá macik!!!
8. Karpfen
2019-01-04 20:45:00 Barna öves, Veterán
Sajnos reális, látszott, hogy kevesen és fáradtak vagyunk. Kellene egy hét szünet, de nincs.