Szerző: Jáborcsik András | 2018-03-17 12:54:00

Erste Liga rájátszás, elődöntő, 5. mérkőzés

DVTK Jegesmedvék - SC Csíkszereda 4-1 (2-0, 2-1, 0-0)

Miskolc, Jégcsarnok, 1595 néző. Játékvezetők: Babic, Rencz, Kis.Király, Muzsik.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Láda, Rantanen, Galanisz, Magosi, Miskolczi - Rusk, Leppanen, Kulmala, Pavuk, Sakaris - Joe, Vojtkó, Hajós, Vas, Tóth A. - Albert, Ritó, Tóth G., Köllő, Berta. Vezetőedző: Mikael Tisell. ​​​​​
SC Csíkszereda: Ruczuj (Ónodi) - Belov, Farkas, Fodor, Taratukhin, Valchar - Brnák, Salló, Bíró, Fabus, Potapov - Flinta, Gecse, Antal, Antal N., Molnár - Györfy, Egyed, Rokaly, Sándor. Vezetőedző: Goudas Leo.

1. harmad 07:35 Joe 1-0
1. harmad 07:55 Berta (Tóth G., Ritó) 2-0
2. harmad 23:34 Magosi (Láda, Galanisz) 3-0
2. harmad 35:38 Gecse 3-1
2. harmad 36:56 Galanisz (Miskolczi, Magosi) 4-1

Értékelés

Mikael Tisell: Nagyon fókuszáltan kezdtünk, jól korcsolyáztunk, egyaaránt helytálltunk támadásban és védekezésben a 60 perc alatt. Nem hagytunk lehetőséget a vendégeknek, és ez meg is látszott a meccsen, nagyon kevésszer jutottak lövéshez. Most két nap pihenő következik, utána pedig a megszokott ütemben készülünk majd a pénteki döntőre.

Az Erste Liga szombati mérkőzésén döntőbe juthat a DVTK Jegesmedvék, de a Csíkszereda még nem szeretné lezárni a párharcot - írja a jegkorongblog.hu.

Foghatják a fejüket a szeredaiak, hiszen az elődöntő negyedik mérkőzésén nagyon közel álltak ahhoz, hogy egyenlítsenek a Miskolc elleni párharcban. Nem tették, mert egy ritkán látható négyperces rövidzárlatot produkáltak, amikor jóformán csak az nem lett gól, amit a piros-fehérek nem ütöttek kapura. Ebben a szakaszban négy gólt kapott a Csíkszereda, így a komfortos, kétgólos vezetésből kétgólos hátrány lett. Hiába zárkózott fel aztán ismét egy gólra a Sportklub, kapus nélkül támadva sem tudott egyenlíteni, mi több, újabb gólt is kapott, így összesítésben 2-2- helyett 3-1 lett a Jegesmedvék javára.

A miskolciak szeretnék mihamarabb befejezni az elődöntőt, mivel a MAC már hétfő óta ellenfélre vár. A sorozat lezárásához minden feltétel adott. Hazai jégen játszanak, a csapat önbizalmával nem szabad, hogy baj legyen, bombaerős a keret, az eltiltások lejártak, csak Ruikka nincs a fedélzeten. A meccseik nagy részén ellenállhatatlanok, akkor is nyernek, ha éppen nem játszanak jól. Erőt, energiát, magabiztosságot sugároznak. Egy újabb csíkszeredai utazás elég megterhelő lenne, gyakorlatilag a meccs után azonnal kellene indulni a következő összecsapásra, ha ezúttal nem sikerülne nyerni. Aligha járunk messze a valóságtól, ha azt állítjuk, Miskolcon gondolni sem akarnak egy esetleges hatodik mérkőzésre.