DVTK Jegesmedvék - Csíkszereda

Szerző: amigeleken.hu | 2018-03-10 10:53:00

Erste Liga elődöntő - 2. mérkőzés

Miskolci Jégcsarnok, 2018.03.10. 18:30

Nem beszéltek a levegőbe Csíkszeredában, amikor azt mondták, meglepetésre készülnek a DVTK Jegesmedvék ellen - ezzel a megállapítással kezdi a mai, második elődöntő mérkőzés beharangozóját a jegkorongblog.hu.

Így is lett. Bár 23 perc alatt 5 gólt kapott és így négygólos hátrányba került az erdélyi csapat, ezt az egész szezon egyik, ha nem a leglátványosabb feltámadása követte, hiszen a 49. percre már 5-5 állt az eredményjelző táblán. Ráadásul az első harmad nagy miskolci fölénye is eltűnt a második és a harmadik 20 percre. Aztán két perccel a rendes játékidő letelte előtt a Miskolc megszerezte a hatodik gólját is – olyan körülmények között, amelyek biztosan még sokáig fognak beszédtémát adni a szurkolóknak – és ezzel elvitte a meccset. Ennek ellenére a Csíkszeredát csak dicsérni lehet, nem is emlékszünk arra, mikor történt meg utoljára az, hogy egy csapat négygólos hátrányból egyenlíteni tudjon a Miskolc ellen.

Nem tudjuk, mi volt az oka annak, hogy ilyen komoly előnyt döntetlenre adtak a Jegesmedvék, de az biztos, hogy ez komoly figyelmeztetést jelent a csapat számára. A Csíkszeredát valóban nem lehet félvállról venni, Szcsasztlivijék a jégen mutatták meg, mennyire profik, a pénteki vereség feldolgozása is valószínűleg nekik lesz könnyebb, ők már rég a következő meccsel lesznek elfoglalva, amikor mindenki más az 58. perc végén elvesztett meccset siratja. Ezúttal azt is megmutatta a Szereda, hogy nemcsak a légiósok képesek fontos gólokat és pontokat szerezni. A meccs szeredai pontkirályai, Valchar és Szcsasztlivij mellett Bíró Tamás és Fodor Csanád lettek, mind a négyen egy-egy gólt és asszisztot jegyezhettek. Hiába idősebbek a Csíkszereda kulcsjátékosai, jól bírták a meccset végig.