Csíkszereda - DVTK Jegesmedvék 5-7

Szerző: Jáborcsik András | 2018-03-14 16:46:00

Erste Liga rájátszás, elődöntő, 4. mérkőzés

SC Csíkszereda - DVTK Jegesmedvék 5-7 (3-2, 0-0, 2-5)

Csíkszereda, Vákár Lajos Műjégpálya, 1900 néző. Játékvezetők: Kalina, Martin, Andre, Siko.

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Rusk, Leppanen, Galanisz, Magosi, Miskolczi - Láda, Rantanen, Vas, Pavuk, Sakaris - Joe, Vojtkó, Hajós, Kulmala, Tóth A. - Albert, Ritó, Tóth G., Köllő, Berta. Vezetőedző: Mikael Tisell. ​​​​​

SC Csíkszereda: Ruczuj (Ónodi) - Belov, Farkas, Fodor, Taratukhin, Valchar - Brnák, Salló, Bíró, Fabus, Schastlivyy - Flinta, Gecse, Antal, Antal N., Molnár - Györfy, Egyed, Rokaly, Sándor. Vezetőedző: Goudas Leo.

Értékelés

Mikael Tisell: Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hatalmas karakterről tettek tanúbizonyságot. Nem indult jól számunkra a mérkőzés, az első megindulásból sikerült a hazaiaknak vezetést szerezni, majd nem sokkal később ismét betaláltak. Az első két játékrészben nem igazán sikerült fogást találni rajtuk, csak mentünk az eredmény után, de derekasan küzdöttünk és nem adtuk fel. Az igazi áttörés a harmadik harmadban jött, ahol öt percen belül négyszer sikerült betalálni, és átvenni a vezetést. Igazi playoff meccset láthattunk, ahol mindkét fél beleadott mindent, szerencsére mi bizonyultunk jobbnak, megérdemelten nyertünk, és köszönjük a szurkolóknak is, akik egészen idáig kísértek minket.

A Csíkszereda szerda este kivívhatja egy harmadik hazai mérkőzés jogát a háromszoros címvédővel szemben - írja a mai mérkőzés beharangozójában a jegkorongblog.hu.

Sikeresen teljesítette a házi feladat első részét a Csíkszeredai Sportklub, és az Erste Liga elődöntőjének harmadik mérkőzésén legyőzte a DVTK Jegesmedvéket. A csíkiak keddi, 3-0 arányú győzelme jelzi, hogy nem fog sétagaloppban döntőbe jutni a Miskolc, kőkemény csatára kell számítaniuk a piros-fehéreknek a továbbiakban is. Nyilván mind a két csapat meccsről meccsre gondolkozik, a Sportklub számára ez azt jelenti, hogy a következő cél az egyenlítés kell legyen. Leo Gudas a mérkőzés után elsősorban a csapat védekezését és Ruczuj kapus kiemelkedő teljesítményét dicsérte, kapott gól nélkül lehozott meccsen ez így is van rendjén. A keddi győzelemhez azért szükség volt Taratuhin duplájára is, és az újabb kívánt győzelemhez újabb kiemelkedő teljesítményekre lesz szükség. A csapat légiósai egyelőre megbízhatóan hozzák azt, amiért szerződtették őket. Lehet, hogy nem a legfiatalabbak, de bebizonyosodott, ezek a játékosok nem véletlenül húztak le még az előző idényben is 40-50 meccset a KHL-ben. Nem nagyon lehet arra számítani, hogy el fognak fáradni.