CMB Cargo UNI Győr - Aluinvent DVTK 74-57

Szerző: Jáborcsik András | 2017-04-06 21:58:00

CMB Cargo UNI Győr - Aluinvent DVTK 74-57 (24-9, 16-15, 12-18, 22-15)

Győr, 400 néző. Játékvezető: Kapitány, Jakab, Fodor.
CMB Cargo UNI Győr: Kiesel 18/12, Laklóth 8/6, Lichtarovics 7/3, Varga Zs. 5, Goree 28. Csere: Simon Zs. 8/6, Kovács V., Török Á., Edző: Völgyi Péter.
Aluinvent DVTK: Czank 3, Rasheed 12/3, Ruffin-Pratt 17/6, Szécsi 3/3, Jovanovic 10/3. Cs.: Tomlinson 2, Horváth B. 10/6, Győri, Adamecz. Edző: Maikel Lopez.

Maikel López: - Gratulálok a Győrnek. Az első negyed meghatározó volt a mérkőzésen, és bár a harmadik játékrészben öt-hat pontra kapaszkodtunk, több hibát vétettünk mind támadásban, mind védekezésben. A párharc nem dőlt el, vasárnap javítunk.
Völgyi Péter: - A bemelegítés alatt megfogyatkoztunk, ennek ellenére helyenként jól játszottunk. A különbség lényegtelen, készülünk a második meccsre.

Megkezdődtek a rájátszás küzdelmei a Női Kosárlabda NB I. A-csoportjában. A negyeddöntő első mérkőzésén Győrben lépett parkettre az Aluinvent DVTK. A Diósgyőr a 17. percben még 20 pontos hátrányban volt, majd a harmadik negyedtől lépésről-lépésre sikerült felzárkózni és a 29. percben 6 pontra is feljöttek a piros-fehérek, de a hajrában újra növelni tudta előnyét a vendéglátó csapat és végül megérdemelten győzött. A két győzelemig tartó párharc állás: 1-0. Folytatás vasárnap Miskolcon.