CMB CARGO UNI Győr - Aluinvent DVTK 73-76

Szerző: Jáborcsik András | 2018-03-04 17:14:00

CMB Cargo Uni Győr - Aluinvent DVTK 73-76 (17-21, 15-20, 21-7, 20-28)

Győrszentiván, 200 néző. Játékvezetők: Győrffy Pál, Tőzsér Dénes, Jakab László.
Győr: Czank, Török 5, Fields 12/6, Goree 8, Krivacevic 10. Csere: Simon 16/6, Stepanova 6, Nagy-Bujdosó 12/6, Robinson 4, Laklóth. Edző: Völgyi Péter.
Aluinvent DVTK: Fontenette 17/3, Bach 9, Raksányi 6, Pecková 9/3, Melnika 11. Csere: Brewer 6, Szabó F. 7/3, Zele 4, Nagy 7/6. Vezetőedző: Štefan Svitek.

Edzői értékelés

Štefan Svitek: - Jó meccset játszottunk. A lányok mind támadásban, mind védekezésben betartották a megbeszélteket. 60 százalékkal dobtunk a mezőnyből, és át tudtunk lendülni azon is, amikor a Győr egy jó szériával át tudta venni venni a vezetést. Gratulálok a lányoknak, reméljük, Raksányi Krisztina bokasérülése nem súlyos.

A DVTK kezdte jobban a mérkőzést, hiszen Raksányi és Melnika közeli góljai után Fontenette is bedobta az egyik büntetőjét, a hazaiak részéről Goree szerezte meg az első pontokat a második perc végén (2-5). Fields duplájára Raksányi válaszolt a következő támadásból, aztán felváltva estek a pontok, a piros-fehérek részéről Bach dobott be egy büntetőt, majd Melnika és Peckova talált be. Mindez azt jelentette, hogy a mérkőzés elején megszerzett hárompontos előnyét tartani tudta a vendégcsapat (9-12). Bach kosarával folytatódott a találkozó, Goree szépített, de Melnika egy pontja után Brewer is beköszönt, egymás után két támadást is eredményesen fejezett be az amerikai center (11-19). Ebből a hátrányból a negyed végére faragni tudott a Győr, Stepanova kosara után ismét Brewer jeleskedett, de a válogatott Simon is megrázta magát, a hátvéd egy duplával és két jó büntetővel alakította ki az első etap eredményét (17-21).

Álomszerűen folytatódott az összecsapás a diósgyőriek szempontjából, ugyanis egy percen belül Bach kétpontosa után Szabó Fanni hintett egy triplát. Ezután Krivacevic talált be középtávolról, de erre Zele felelt egy duplával (19-28). Sőt, Szabó tempója után tíz pont fölé nőtt a különbség, de nem sokáig, mert Krivacevic pontosan célzott a büntetővonalról. A tíz pont körüli differencia maradt a következő periódusban is, a zöldeknél a centereik éltek, míg a DVTK-ban Fontenette villogott, utóbbi öt pontot szerzett egymás után (25-35). Bach Bogi újabb találatára ismét Krivacevicnek volt válasza. Az első félidőből hátra levő két percben Raksányi és Melnika dupláira, Nagy-Bujdosó és Török reagáltak összesen öt ponttal, így a második negyedet is megnyerte az Aluinvent DVTK (32-41).