Cegléd - Aluinvent DVTK 81-85

Szerző: Jáborcsik András | 2017-10-07 21:30:00

A bajnokság harmadik fordulójában Cegléden lépett pályára az Aluinvent DVTK csapata, és egy rendkívül kiélezett, izgalmas mérkőzésen fontos győzelmet aratott riválisa felett.

Női NB I A-csoport

Ceglédi EKK – Aluinvent DVTK 81-85 (27-20, 21-23, 23-22, 10-20)

Cegléd, 800 néző. Játékvezetők: Tőzsér Dénes, Boros Tamás, Gál János.

Cegléd: Zsovár 13/9, Medgyessy 13, Nagy-Bujdosó 8/3, Lelik, Mokango 13. Csere: Popović 19/6, Maksimović 13/3, Kányási, Katona 2. Vezetőedző: Cziczás László.
DVTK: Bach 2, Burkholder 8, Szabó F. 11/3, Pecková 7/3, Melnika 15. Csere: Zele 14/6, Engelman 16/9, Nagy D. 12/6, Aldazabal, Kiss A. Vezetőedző: Štefan Svitek.

Štefan Svitek: - Az első félidőben sok elkerülhető és könnyű gól kaptunk, szerencsére tudtunk válaszolni, így nem alakult ki nagy különbség. A második játékrészben tudtunk keményíteni a védekezésünkön, ás szerencsére akadtak extra teljesítmények is, így jól koncentrálva meg tudtuk tartani a negyedik negyedben megszerzett vezetésünket.

Az Aluinvent DVTK következő mérkőzését szerdán játssza a miskolci Generali Arénában, 18:30-tól a francia Flammes Carolo Basket lesz az ellenfél Európa Kupa találkozón.

Elolvasom a mérkőzés tudósítását a dvtk.eu-n <<<<<

forrás: dvtk.eu

Hozzászólások

1 2 >

12. vebgy*
2017-10-10 21:15:42 Fekete öves, Veterán
NA végre...van mit törlesztenünk ellenük ! Az első hazai meccs után -igaz a Sopron ellen- nem gondoltam volna, de hát Nagy végre játszott...
11. Bobák Kornél* |Válasz erre: 10. grosser
2017-10-08 19:11:16 Fekete öves, Veterán
Úgy tudom, Áronné most Nyíregyházán van.
10. grosser
2017-10-08 16:50:26 Piros öves, Veterán
Áronné Kati ott van még?
Egyébként a ceglédi élvonalbeli kosárlabda elején Földi Sutyi volt az edző, vele mi lehet vajon, edzősködik még valahol?
9. benji
2017-10-08 14:36:29 Lila öves, Őstag
Egyébként remélem, a Cegléd még sokáig az 1. osztályban szerepel, mert a 3 pesti csapat mellett hozzájuk tart a legkevesebb ideig elutazni, ezek 2 órás utak.
Az összes többi helyre 3-4,5 órás utak vezetnek, persze, csak ha személyautóval megyünk, busszal, vonattal még több. Aztán még haza is kell jönni.
8. benji |Válasz erre: 7. grosser
2017-10-08 14:33:08 Lila öves, Őstag
A kispadon kezdett, majd beállt csereként, de akkor nem volt fent túl sokáig.
Ha jól emlékszem, az utolsó 10 percet végigjátszotta, ekkor szerintem jól is játszott. A 4. negyedet az ő 2 triplájával kezdtük, majd volt több jó betörése, amiből ziccert dobott. Ezeknél volt lendülete, bátran elindult, és végigvitte. Bár kihagyott egy könnyű, palánk alóli ziccert, de szerencsére ez is belefért.

A mérkőzés statisztika +/- oszlopát nézve érdekesség, hogy Dorcival a pályán +10 volt a Diósgyőr előnye a Ceglédhez képest, Burkholder-rel -9 (ő a 2. félidőben kevesebbet is játszott).
Míg ceglédi oldalon egyedül a fiatal Kányásinál van pozitív, meglepően magas szám (+9), mindenki más mínuszban van, de leginkább Medgyessy, aki -10-zel zárt.
Egyébként a 2 ceglédi fiatalnak (Kányási, Lelik) egyetlen kossára dobása sem volt a 20 perc alatt.
7. grosser |Válasz erre: 5. benji
2017-10-08 11:09:56 Piros öves, Veterán
Kösz a beszámolót benji, kicsit irigyellek, hogy el tudtál menni. Azon kevés csarnokok egyike a ceglédi, ahol még nem jártam, nincs sok, a ceglédin kívül a zalaegerszegi még, slussz.
Pécsre meg Sopronba - pedig egyik város sincs közel, sőt, úgy jártunk, mintha hazajárnánk.
Egyszer Pécsen volt egy kis vitám Tvrtkoval :), történt ugyanis, hogy mikor másodszor játszott itt a felesége - Zsolnay Gyöngyi -, pár hónapot csak, nekik Görömbölyön béreltek házat, és az egyik bulvárlapban, talán a Story magazinban azt nyilatkozta, hogy Görömböly egy poros kis borsodi falucska.
(a történet előtt még annyit, hogy annak idején gyakran jártunk ki a csajok edzésére és ameddig Gyöngyi bent edzett, ő a terepjárójában várta a feleségét és összeismerkedtünk, jókat beszélgettünk)
Na szóval én ezt zokon vettem, és az akkori DKSK hivatalos oldalán a fórumban szóvá is tettem, hogy Görömböly nem egy poros kis falucska, hanem Miskolc kertvárosi része, és le Szilárdoztam! :)
Eltelt vagy két hónap, megint mentünk Pécsre, ő a palánk mögött ült, de kiszúrt engem a vendégszektorban és a szünetben, mikor mentem a büféhez egy sörért, magához hívott és kikérte magának, hogy ő ilyet soha nem mondott, újságírói túlkapásnak nevezte, meg ne Szilárdozzam már le őt, pedig ez a böcsületes neve, nem történt semmi, megbeszéltük békésen a dolgokat. :)

Ja még annyit, láttam, hogy Dorci visszatért, hogy bírta, illetve a bokája?
6. benji
2017-10-08 10:58:40 Lila öves, Őstag
Cziczás László és Medgyessy Dóra mérkőzés utáni értékelése:

Az egyik diósgyőri időkérésnél, a Cegléd vezetésénél még boldogan énekelte a ceglédi B-közép, hogy "Szar a Diósgyőr", de a végeredmény szerencsére nem ezt mutatja. :)
Ez a csapat tud küzdeni, és játékban is fejlődik.
5. benji
2017-10-08 10:20:06 Lila öves, Őstag
3 negyeden keresztül a Cegléd vezetett, ha jól emlékszem, az 1. negyedben hibátlanul dobták a triplákat (4-et vagy 5-öt is szereztek), de általában tudtunk rá válaszolni, és sikerült 5-7 pont körül tartani a hátrányt. Amikor felzárkóztunk 3-5 pontra, sajnos mindig volt egy eladott labda vagy kihagyott dobás, így megint 5-7 ponttal vezetett a Cegléd. De a 3. negyed végi 6 pontos hátrány is ledolgozhatónak tűnt.
A záró negyed eleje jelentette a fordulatot: zsinórban 3 triplát szerezve fordítottunk, és onnantól a Cegléd lett az üldöző. Többször is egyenlítettek, de a vezetést már nem vették vissza, és amikor az utolsó 20 másodpercben, 3 pontos vezetésnél Szabó Fanni bedobta az egyik büntetőjét, megnyugodtam. :) Meg is maradt a 4 pontos különbség, s bár próbálkoztak triplákkal, de az egyik a palánk és a gyűrű közé szorult, a másikhoz sikerült hozzáérni, és a gyűrűig sem ment el.

A statisztika sajnos nem működött az MKOSZ oldalán, pl. Schmidt Gréta nem is volt Cegléden, de 16 pont került a neve mellé. :)
Itt található a hiteles statisztika:

A Cegléd az átlagnál csak egy picit jobban dobta a triplákat (7/18 = 39%), mi viszont fantasztikusan: 10/14 (71%)!

Nem volt sok szurkoló a DVTK szektorban (kb. 15), de megérte elutazni, izgalmas meccs volt, és a végén mi örülhettünk. :)
4. korxi
2017-10-08 09:48:50 Piros öves, Veterán
Tavalyelőtt nagy meglepetésnek és pimaszságnak számított hogy megvertek, aztán tavaly már oda-vissza vertek minket a bajnokságban és kivertek a kupából is.
3. grosser |Válasz erre: 2. bt
2017-10-08 08:09:09 Piros öves, Veterán
Jól emlékszel, tavaly és tavalyelőtt is velük kezdtük a bajnokságot, két éve - akkor nagy meglepetésre - itthon kaptunk ki 1 ponttal, igaz a visszavágón, januárban nyerni tudtunk Cegléden, tavaly az első fordulóban Cegléden kaptunk ki.