PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 70-76 (18-21,20-19, 18-22, 14-14)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok 400 néző. Játékvezetők: Pálla, Frányó, Kulcsár.

PEAC: Mandić 16/6, Rasheed 17/3, Vucorović 6, Wentzel 7/3, Imovbioh 15. Csere: Licskai 5/3, Roberson 4, Tenyér, Szücs R. Vezetőedző: Gabriel Carrasco Tristancho.
DVTK: Fontenette 13/3, Nagy D. 7/3, Bach 4, Zele 17/9, Melnika 4. Csere: Peckova 7/3, Brewer 11/3, Szabó F. 13/9. Vezetőedző: Štefan Svitek.

Edzői értékelés

Gabriel Carrasco Tristancho: - A lepattanócsatát elvesztettük és a kispadról is kevesebb pont érkezett, mint szerettük volna. Mindkét csapatnak volt esélye a győzelmre, ezúttal a vendégek örülhetnek.

Štefan Svitek: - Gratulálok a lányoknak, fontos volt, hogy megtartsuk esélyünket a negyedik helyre. Koncentráltan játszottunk, igyekeztünk megakadályozni, hogy sok támadó lepattanót szerezzen az ellenfelünk. Sok dobásunk volt, talán a legtöbb ebben a szezonban, és szerencsére ezekből fontos pontokat szereztünk. A második félidőben a védekezésünk is koncentráltabb lett.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 21. fordulójában Pécsett játszik az Aluinvent DVTK a PEAC ellen. Csütörtökön sajtótájékoztatót tartottunk, melyen Štefan Svitek válaszolt az újságírók kérdéseire.

Štefan Svitek: - Az utolsó két mérkőzés következik az alapszakaszban és mind a két meccs nagyon fontos. A pénteki találkozó is eldöntheti, hogy negyedikek, vagy ötödikek leszünk. A ZTE és a Győr elleni meccs előtt is azt mondtam, hogy van törlesztenivalónk, ez most is igaz, hiszen hazai pályán kaptunk ki a PEAC ellen. Úgy kell elutaznunk, és úgy kell játszanunk, hogy csak a győzelem elfogadható. Negyven percig koncentrálnunk kell.

forrás, fotó: dvtk.eu

1 2 3 >

21. Karpfen |Válasz erre: 20. benji
2018-03-20 10:41:52 Barna öves, Veterán
Ez szerintem jó a mi szempontunkból, bízom benne, hogy így nagyobb eséllyel verik meg a ZTE-t. Ki tudja, lehet hogy a játékosok edzőt akartak buktatni. Olyan találgatást is olvastam az NSO fórumán, hogy arra játszik a Győr, hogy elkerülje az elődöntőben a Sopront és előreengedi a ZTE-t. Akkor viszont velünk játszanak egy körrel korábban és az ő szempontjukból az sem életbiztosítás. Azért a Cegléd egyszerűbb ellenfélnek tűnik. Nem tudom, mit választanék a helyükben. Bízom benne, hogy sportemberek és megcélozzák az alapszakasz 3. helyet. Mi is megpróbáltunk nekimenni a Szekszárdnak.
20. benji |Válasz erre: 19. Karpfen
2018-03-20 00:40:15 Lila öves, Őstag
Az edzői poszton már megtörtént a változás: Völgyi Pétert az olasz Sandro Orlando váltja, aki a 2015/16-os szezonban a PINKK Péccsel bronzérmes lett a bajnokságban és a Magyar Kupában is.
19. Karpfen |Válasz erre: 16. benji
2018-03-17 22:41:27 Barna öves, Veterán
Igazatok van, megfeledkeztem a hármas holtversenyről. Abban bízom, hogy változnak az erőviszonyok a kupahétvége közben és utána megveri a Győr a ZTE-t. Remélem, ők is el akarnak minket kerülni.
18. benji |Válasz erre: 17. Szabó István
2018-03-17 22:00:22 Lila öves, Őstag
Köszönöm a részleteket és a pontosítást, valóban, 2 ponttal elszámoltam a DVTK és a Győr kosárarányát.

Úgy látom, egyszerre kezdődnek majd az utolsó forduló mérkőzései, így élőben lehet majd követni, hogy áll a Győr-ZTE, és ki ellen kell készülnünk a rájátszásra.
17. Szabó István |Válasz erre: 16. benji
2018-03-17 21:38:29 Fehér öves, Újonc
Ha valóban mindhárom csapat 13 győzelemmel és 7 vereséggel zárja az alapszakasz, akkor a minitabella szerint az egymás elleni eredmények szerint 2-2 az állás, a mi gòlkülönbségünk -28 lesz, az egymás elleni meccsük előtt a Győr +21-gyel áll, a ZTE +7-tel. Bármilyen ZTE siker esetén mi az ötödik helyen végzünk. A ZTE-nek legalább 8 ponttal kell nyernie Győrben a harmadik helyèhez. Ha 7-tel nyer akkor a gòlkülönbségük egyforma lesz. Viszont a következő lépcsőben már kiveszik a mi eredményeinket a rendszerből és csak az ő egymás elleni eredményeiket veszik alapul. Zalaegerszegen 11 ponttal nyert a Győr, így 7pontos hazai veresége esetén is ők maradnak a harmadikak. Ha a ZTE kikap március 31-én és mi legyőzzük a BEAC-ot akkor nincs pontegyenlőség a három csapat között, úgy 3. Győr, 4. DVTK, 5. ZTE.
16. benji |Válasz erre: 15. Karpfen
2018-03-17 20:36:09 Lila öves, Őstag
Lehetséges, hogy ha 7 ponttal kap ki a Győr a ZTE-től, már akkor is a ZTE lesz a 3.?
Mert akkor nekünk, a Győrnek és a ZTE-nek is 13 győzelme lesz. Ha ebben az esetben hármas minitabella dönt a helyezésekről, akkor az egymás elleni meccsek alapján a jelenlegi számok:
DVTK: 2 győzelem, 2 vereség, kosárarány: -26 => 5. hely
ZTE: 1 győzelem, 2 vereség, kosárarány: +7
Győr: 2 győzelem, 1 vereség, kosárarány: +19

Ha a ZTE 6 ponttal nyer, akkor mindenki 2-2 győzelemmel áll, ráadásul nekik a pontarányuk is azonos lenne (+13), akkor nem tudom, mi dönt. De 7 pontos ZTE győzelemnél már ők állnának jobban.
Jól gondolom?

Ha a Győr nyer, akkor nincs minitabella, ők a 3.-ok, ZTE a 4.
Ha a Győr 1-5 ponttal kap ki, akkor a minitabella alapján szintén 3. helyen végeznek, ha 7 vagy több ponttal kapnak ki, akkor már a ZTE áll jobban az egymás elleni kosárarányban.
15. Karpfen
2018-03-17 19:19:13 Barna öves, Veterán
Csak nehogy a Győr jöjjön szembe a legjobb 8 között. Csak nem kapnak ki otthon 11-nél több ponttal a ZTE-től. Bár ahogy ma kikaptak a Ceglédtől... Nem elég sok jónak gondolt játékost igazolni.
14. benji |Válasz erre: 5. grosser
2018-03-17 01:49:01 Lila öves, Őstag
Ha 2-0-ra nyerünk, pályahátrányban is csak egyszer kell utazni. :)
13. Bobák Kornél* |Válasz erre: 10. jaborcsik-andras
2018-03-16 19:56:09 Fekete öves, Veterán
Tényleg nem. Sírepülést néztem Vikersundból. De ha már itt tartunk, volt arról szó, hogy nem Ázsiában kell olimpiát rendezni, Európában sokkal többen nézik a versenyeket. Nos, Vikersund Norvégiában van, a világ két legnagyobb sírepülő sáncának egyike, nem este 10-kor, hanem 6-tól kezdték a versenyt, és alig voltak nézők. Pedig 230-240 méteres ugrások is voltak.
De ahogy lokaltól olvasom, nyertünk! Nagyon fontos győzelem volt, gratulálok a csapatnak! Szerencsére most nem kell róla véleményt mondani, mert a jelek szerint megint kapnék a pofámra.
12. lokal
2018-03-16 19:37:59 Fekete öves, Őstag
Gratulálok a győzelemhez, okosan játszva, csapatként győztük le a Pécset, amely halvány árnyéka régi önmagának. Furcsa leírni, de most azért szorítunk, hogy a Győr verje meg a Zalaegerszeget, hogy a reménybeli 4-be jutásunkkor az alapszakaszgyőztes Szekszárdot kaphassuk... Pár év alatt nagyot változott a világ. :)